Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung f1043 - nie wiruje, nie chce ruszyć z większym obciążeniem

zymunt1 16 Sty 2014 16:40 2688 3
  • #1 16 Sty 2014 16:40
    zymunt1
    Poziom 2  

Witam,

Otrzymałem od znajomego pralkę Samsung f1043 (F1043GW/XEO) która nie bardzo chce wirować, to znaczy gdy włączyłem ją na pusto, lub z małym obciążeniem, ładnie prała, nawet w środku programu włączyła szybsze obroty, ale gdy wypompowała wodę i wyświetlacz pokazuje 7 minut do końca, tylko się kręci i znowu zmienia się na 8 minut do końca.
    Pompę słychać cały czas, wypompowuje wodę normalnie (całym wężem). Wygląda na sprawną, "śmigiełko" sprężynuje i nie jest luźne, nie lata. Gdy ją dzisiaj rozkręciłem znalazłem w środku to:

Samsung f1043 - nie wiruje, nie chce ruszyć z większym obciążeniem

Pompa wygląda tak: Samsung f1043 - nie wiruje, nie chce ruszyć z większym obciążeniem Samsung f1043 - nie wiruje, nie chce ruszyć z większym obciążeniem Samsung f1043 - nie wiruje, nie chce ruszyć z większym obciążeniem Samsung f1043 - nie wiruje, nie chce ruszyć z większym obciążeniem Samsung f1043 - nie wiruje, nie chce ruszyć z większym obciążeniem

Wygląda na to, że była już wymieniana, bo to jest Ansell R108. Co ciekawe w sklepach i na forum znalazłem inną pompę jako zamiennik - moja ma 0,25A 40W a proponowana 0,2A 40W. Nie wiem czy to ma znaczenie.

Poza tym próbowałem zrobić normalne pranie (masa ubrań poniżej tej podanej na pralce) i nie chciała w ogóle ruszyć.

Szczotki silnika są w porządku, nie wiem jak działa hydrostat i jak go sprawdzić, ale prawdopodobnie też jest ok, bo pralka zapełnia się wodą w odpowiednim stopniu.

Aha, prawdopodobnie jeden amortyzator jest zardzewiały i nie działa

Ani razu nie pojawił się komunikat błędu.

Czy powinienem wymienić pompkę i amortyzator? Jeżeli tak, to jaką pompkę kupić (model)?

*edit*
    Wczoraj próbowałem zrobić małe pranie (kilka par skarpet) i "prawie" się udało. Nagrałem filmik jak się zachowuje silnik podczas prania: Film silnik
    film pralka

Czy to może oznaczać, że silnik jest do wymiany?

0 3
  • #2 16 Sty 2014 19:00
    karol5608
    Poziom 28  

Włącz pranie lub wirowanie i obserwuj szczotki silnika, czy aby nie iskrzą nadmiernie.

0
  • #3 17 Sty 2014 00:47
    zhudomel
    Specjalista AGD

zymunt1 napisał:
    gdy wypompowała wodę i wyświetlacz pokazuje 7 minut do końca, tylko się kręci i znowu zmienia się na 8 minut do końca.
    Jest to normalne zachowanie w sytuacji nierównomiernego rozłożenia się pranie w pralce.

0
  • #4 17 Sty 2014 13:04
    zymunt1
    Poziom 2  

@karol: wydaje mi się, że są w normie.
    @zhudomel: ale BEZ załadunku jest tak samo. Może to wina zardzewiałego amortyzatora?

0