Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

integra - zwarcie na wejściu i wyświetlenie obrazu z kamery na monitorze

didotom 16 Sty 2014 16:52 1611 5
  • #1 16 Sty 2014 16:52
    didotom
    Poziom 16  

Nie jeste pewnien czy odpowiednia grupa,

chciałbym zrobić coś takiego jak w filmiku reklamującym fibaro, "Fibaro - Lili wracam do domu. "

Mianowicie, po wciśnięciu dzwonka, załącza się w domu natychmiast obraz z rzutem z kamery,

mogę podłączyć do dzwonka, wejście od centralki alarmowej, centralka integra satela, załączy wyjście/przekaźnik, który uruchomi mi monitor na czas okreslony np 2min, do którego będzie podłączony obraz z rejestratora, tylko jaki model monitora LCD/LED od 6-10 cali, który szybko się włączy po podaniu napięcia na wejściu AV?

czy może jest na to jakieś inne rozwiązanie, wiem ze są domofony IP z taką opcją, ale to może być dosyć kosztowne.

0 5
  • #2 17 Sty 2014 15:58
    alster1
    Poziom 27  

Poszukaj monitorów stosowanych w samochodach, np do wbudowania w zagłówki.
    Mam z takiego monitorka 6 cali zrobiony monitor serwisowy, włącza się natychmiast.

0
  • #3 17 Sty 2014 16:22
    didotom
    Poziom 16  

alster1 napisał:
    Poszukaj monitorów stosowanych w samochodach, np do wbudowania w zagłówki.
    Mam z takiego monitorka 6 cali zrobiony monitor serwisowy, włącza się natychmiast.

taki własnie byłby idealny dla mnie, tylko często takie monitory mają kilka wejść i nie wiadomo, na którym się uruchamia, sprzedawcy nie potrafią odpowiedzieć np.: na pytanie jak długi się uruchamia, i czy da się ustawić aby startował na konkretnym wejściu np TV albo AV.

Jeden kupiłem taki monitor bardzo fajny mediona 10.1 rozdzielczosc HD, hdmi złącze, usb filmy i wiele innych, ale niestety włącza się wolno, za wolno, i to jeszcze z menu wyboru, czy wejścia, wylądował w samochodzie dla dziecka :)

a sprzedawcy nie potrafią odpowiedzieć na moje nietypowe pytania :)

a jaki ty masz model?

chętnie coś kupie płaskiego zgrabnego,
    jakiś po prostu ładny design, z wąską ramką, temat jest ciężki.

Dzwoniłem do fibaro się okazuje, ze to co na filmie pokazali, tego jeszcze nie mają,
    (choć film nie jest najnowszy)

Pracują na tym, ale to ma działać jako strumień jmpeg, czyli trochę przekombinowane i prawdopodobnie będzie niekompatybilne z niczym poza fibaro, tak więc to tylko ładną animację zrobili.

0
  • #4 18 Sty 2014 01:26
    alster1
    Poziom 27  

Posiadam monitor Peiying PY-HR6077. Ma dwa wejścia AV, odpala się błyskawicznie na pierwszym wejściu.

Nie myślałeś o najnowszej klawiaturze 7cali Satela, podobno ma podgląd z kamery.

0
  • #5 18 Sty 2014 21:36
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

z natury rzeczy taką funkcjonalność zapewnia monitor wideodomofonu
    Podrawiam

0
  • #6 19 Sty 2014 15:46
    didotom
    Poziom 16  

alster1 napisał:
    Posiadam monitor Peiying PY-HR6077. Ma dwa wejścia AV, odpala się błyskawicznie na pierwszym wejściu.

Nie myślałeś o najnowszej klawiaturze 7cali Satela, podobno ma podgląd z kamery.

Tak to pierwsze co myslalem, i nawet kamera moja ma jmpeg bo taki strumien obsługuje najnowszy manipulator, aby wyświetlić obraz, ale nie da sie go tak ustawić aby sie załączył z obrazem z kamery, takie info dostałem z suportu satela,

nie dopytałem jeszcze czy można ustawić, aby cały czas był obraz z kamery przez strumień jmpeg, ewentualnie w określonych godzinach aby wyświetlał obraz.

0