Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b4 2.0+ LPG 2E szyba elek. dziwne zachowanie

16 Sty 2014 16:58 1077 2
  • Poziom 9  
    Witam jak w temacie. Z Paskiem dzieje się tak od początku jego posiadania. Uprzedzę pytanie, auto kupiłem bite, drzwi kierowcy są nowe, a reszta ori. Otóż: Rano podchodzę sobie do autka, przekręcam w pozycję "zapłon" a tu szyba odsuwa się do końca... Zasunę ją, ale gdy puszczę przycisk od razu osuwa się z powrotem. Po jakimś czasie uda mi się zasunąć (yes!) jadę do pracy. Po jakimś czasie w trakcie jazdy szyba znów się odsuwa. I tak dojadę do pracy, szyba się zasunie (po pewnym czasie męki) dopiero pod pracą i mogę iść do pracy, czasami jest tak, że zrobię duuuużo km. i nic się nie dzieje, a czasami nawet podczas wyjazdu z domu odsuwa się. Nie wiem co jest dziwne. Uprzedzę kolejne pytanie, sprawdzałem kable, wszystkie są w jak najlepszym porządku, nawet nie izolowane. Rozebrałem cały mechanizm otwierania szyby, nie znalazłem tam nic niepokojącego dla oka. A i najważniejsze, nie są to te nowe drzwi kierowcy, tylko pasażera, od kierowcy w ogóle mi nie działa podnoszenie (walnięty moduł) i zawiozę go do elektryka (mam chyba tez pomysł, że od pasażera też mu podaruję). Miałem cichą nadzieje, że może jest to wina tych przycisków, i przed zapaleniem auta odpiąłem oba, niestety szyba się i tak odsunęła. Może ktoś pomoże w jaki łatwy sposób sprawdzić co aby jest nie tak. Z racji tego, że auto posiadam zagazowane więc na razie odpiąłem kostke szyby, aby nie doszło do zwarcia, a w konsekwencji do wielkiego bum... A i mała ciekawostka posiadam multimetr, ale niestety moja obsługa nim jest fatalna i potrafię tylko sprawdzić czy aby bezpiecznik się jakiś nie spalił (posiadam drugie auto Peugeota 407 auto strasznie naszpikowane elektroniką, więc sprawdzam co jakiś czas skrzynki bezpieczników) i jakie napięcie podaje alternator.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    Cześć,
    spróbuj, odpiąć od zasilania moduł od drzwi kierowcy. Być może komputer ma problem z adaptacją modułu z innego auta.
  • Poziom 9  
    Moduł od drzwi kierowcy mam obecnie ściągnięty od tygodnia a szyba dalej wariuje, także ten wariant odpada. A i nowa ciekawostka, byłem u kolegi mechanika- blacharza samochodowego, drzwi od pasażera również są inne niż ori... I z tego co on mi mówił, to stawiałby na moduł w obu drzwiach. I może to jest jakieś rozwiązanie.