Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra '96r awaria czujnika wyłączenia świateł

16 Sty 2014 18:17 1836 12
  • Poziom 6  
    Witam! Do niedawna, przy opuszczaniu samochodu bez wyłączenia świateł pojawiał się sygnał dźwiękowy, który przypominał o tym, że światła nie zostały wyłączone. Aktualnie nie ma tego sygnału. Znajomy poinformował mnie, że to prawdopodobnie czujnik siadł (ten sam ma niby kontrolować zapalanie się światełka w środku auta przy otwieraniu drzwi, choć u mnie od dawna to światło nie działa). Ktoś może coś poradzić. Gdzie ewentualnie szukać w aucie tego czujnika i jak sprawdzić czy uległ awarii.
  • Poziom 34  
    Kolega nie wykonał żadnych czynności ? tj. sprawdzenia bezpieczników, działania włącznika światła sufitowego i włącznika na słupku drzwiowym (bo chyba jeszcze jest w tym aucie), czy też sprawności żarówki. Czy kolega ma schemat "elektryki" auta, może warto przeanalizować go i ewentualnie samodzielnie usunąć usterkę.
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź. Popsuło się wczoraj, a że pracuje 7-17 to nie ma za bardzo możliwości gmerać. Szykuje się na weekend i dlatego chciałbym coś nieco wcześniej wiedzieć. W tym modelu nie ma włącznila światła sufitowego.
  • Poziom 10  
    W astrze f światło sufitowe włącza się przez pociągnięcie do siebie włącznika świateł pozycyjnych, mijania.
  • Poziom 6  
    Nie wiedziałem, dzięki :)
  • Poziom 6  
    Światełko sufitowe nie zapala się przy próbie jego włączenia. Jutro będzie czas, żeby się temu przyjrzeć dokładniej.
  • Poziom 6  
    Z brzęczykiem się uporałem, chodzi jak należy. Światełko sufitowe dalej nie chodzi, zarówno przy otwarciu drzwi, jak i podczas ręcznego włączania. Bezpieczniki sprawdziłem, wszystkie ok. Rozebrałem włącznik, a raczej mi się rozsypał. Jedna z kuleczek blokujących sprężynę w trzpieniu pokrętła się zgubiła. Udało mi się go jakoś poskładać i od bidy światła się włączają. Czy to może oznaczać, że sam przełącznik jest jednak uszkodzony czy przyczyny w braku światła sufitowego trzeba jednak szukać w zaśniedziałych gdzieś przewodach?
  • Poziom 34  
    Sprawdź czy jest ''+'' w lampce. Przyłóż mase na krótko przy lampce. Żarówka sprawna?
  • Poziom 6  
    tak, żarówka jest sprawna
  • Moderator Samochody
    Zapoznał się kolega z tematem do którego link podał rnb_bolii? Była tam mowa o gnijących wiązkach.
  • Poziom 6  
    Czytałem tamten temat, miałem nadzieje jednak, że przyczyna będzie inna. Kiepska aura na dworze na rozbieranie samochodu. Sprawdzałem miernikiem czy do żarówki dochodzi prąd - nie dochodzi.
  • Moderator Samochody
    Jeśli np światła awaryjne działają to znaczy że bezpiecznik cały, i zostaje tylko w wiązkach pod wykładziną. W tym przypadku czerwone przewody.