Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 940NW - Biały ekran

16 Sty 2014 18:37 3321 7
  • Poziom 20  
    Witam. Monitor Samsung SyncMaster 940NW po załączeniu jest biały ekran, przycisk Power reaguje czyli można monitor włączyć lub wyłączyć tylko, że jest biały ekran. Monitor jest po wymianie kond. w zasilaczu bo wszystkie były wybrzuszone. Prawdopodobnie uległa uszkodzeniu zawartość pamięci Flash 25L1005 . Czy ktoś posiada wsady do tego monitora : 25L1005 i 24c08. Płyta : LS19HAN Procesor : GM5726-LF . Wgrywałem różne z bazy elektrody ale monitor nie startuje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A sprawdziłeś napięcia na logice matrycy?
  • Poziom 20  
    Do logiki dochodzi 5V i jest potem stab. na 3,3V . Na pozostałych pinach mam po ok. 1.6V
  • Spec od monitorów
    "Biały ekran" to w 99% uszkodzenie: brak zasilania matrycy , logika matrycy (bezpiecznik na logice, przetwornica DC-DC na niej ).

Podaj nazwę matrycy i co pisze na logice .
    Szukaj po tych opisach w zasobach Forum.

p.s

Cytat:
    Do logiki dochodzi 5V

Dobrze , a co dalej ... za bezpiecznikiem i zazwyczaj kluczem tranzystorowym (polowy P_ ch.) na tej płytce?

Ja w tych modelach widywałem matrycę : AUO M190PW01/ czasem M190EN04
    Zas takie na logice (DC-DC ISL97642) powinny być prawidłowe napięcia
    Cytat:
    VGHC1= 19,25V
    AVDD1= 12,7V
    VGH1= 24,8V
    VGL1= -6V *z minusem
    GAVCC1= 3,3V
    VCORE1= 1,8V
  • Poziom 20  
    Matryca to HDS190MGW1 . Logika 6P1A900005 A2 705E200C83. Układy MAX1748 , NT7167, BUF5704 . Do logiki dochodzi 5V , później poprzez stabilizator robione jest 3,3V. Na MAX1748 jest 7V. Rezystorki bezp. są dobre , Tranzystory Q1, Q2 sprawdzone . Nie wiem czy ktoś tego monitora już nie miał bo brakuje C93 i C97 (ślady lutowania)
  • Spec od monitorów
    Będzie ciężko , bo to rozwiązania z k.2007r
    Tylko po datasheetach IC
    Np. Link_MAX1748_ daje trzy różne napięcia

Cytat:
    MAX1748/MAX8726 - DC/DC converters,
    - one powerful DC/DC Converter and two low-power Converter form of input voltage from the +3.3 and +5 In three independent output voltage.

The main 1 MHz DC-DC Converter generates increased (to 13 V) output voltage (VMAIN) with the help of miniature inductances and capacitors.

Two of the pumping source promote positive (VPOS) and negative (VNEG) voltage. These low-power converters use a diode-capacitor pumping schemes for generating output voltages up to +40 to -40
    Century Unique algorithm stabilization reduces the ripple of the output voltage and allows to reduce the pump capacitors.

MAX1748 and MAX8726 first start the main source voltage (VMAIN), then the source of negative voltage (VNEG)and then a source of positive voltage (VPOS).

Samsung SyncMaster 940NW - Biały ekran

(':!:') Zazwyczaj te małe kondensatory (ma logice) miały zwarcie !
    -wyjdzie z pomiaru na ohmy
  • Poziom 20  
    Nie wiem czy ktoś tego monitora już nie miał bo brakuje C93 i C97 (ślady lutowania)

Kondenstary - u mnie są te kondensatory.