Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toschiba Satellite - Laptop Toschiba i czarny ekran przy instalacji Windows 7

Gawior22 16 Sty 2014 20:15 1665 4
  • #1 16 Sty 2014 20:15
    Gawior22
    Poziom 19  

Witam. Mam problem z laptopem Toschiba Satellite P200 ( wersja na Norwegię ).
    Laptop trafił na wymianę taśmy. Tutaj wszystko było OK.
    Były zainstalowane dwa systemy. Oryginalna Vista 32bit po Norwesku i Windows XP
    Oba działały itd.

Oba systemy zostały usunięte i zainstalowany Windows 7 32bit i tu pojawia się problem. Podczas instalacji po ponownym uruchomieniu pojawia się ekran że "trawa uruchamianie systemu Windows". Po tym pojawia się niebieskawy ekran z komunikatem, że coś dalej się instaluje i po chwili ekran robi się czarny i gaśnie kontrolka HDD
    Po restarcie czarny ekran pojawia się zaraz po "trwa uruchamianie systemu Windows".

Przy próbie wejścia w tryb awaryjny ( do wyboru tryby awaryjne, ostatnia znana dobra konfiguracja i uruchom system normalnie - dwie ostatnie opcje dają czarny ekran ) jest on ładowany. Pojawia się tło ekranu i komunikat, że instalacja nie może zostać ukończona w trybie awaryjnym i zostanie kontynuowana po restarcie.

Dodam, że próbowałem podłączyć monitor pod zewnętrzne wyjście d-sub i nic.

Czy da się jakoś zainstalować Windows 7 na tym laptopie ?

0 4
  • #3 16 Sty 2014 22:32
    Gawior22
    Poziom 19  

Teraz mam większy problem. Szukając w sieci znalazłem poradę, żeby przytrzymać power przez 10s, czy tam power i zero, żeby włączyć system recovery z Vistą
    Tak taż zrobiłem i nic to nie dało. W sumie dało, że nie włącza się laptop.
    Po naciśnięciu power teraz zapala się na chwilę dioda i gaśnie.

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Gawior22 napisał:
    Teraz mam większy problem. Szukając w sieci znalazłem poradę, żeby przytrzymać power przez 10s, czy tam power i zero, żeby włączyć system recovery z Vistą
    Tak taż zrobiłem i nic to nie dało. W sumie dało, że nie włącza się laptop.
    Po naciśnięciu power teraz zapala się na chwilę dioda i gaśnie.

-----------------------------------------------------------------

Okazało się, że głupi kundel rozłączył zasilanie pod biurkiem. Bateria nie mrugała, więc nie wziąłem tego pod uwagę. Kontrolka baterii mrugnęła tylko raz co którąś próbę uruchomienia.

Po podłączeniu zapala się dioda podłączonego zasilacza, dioda ładowania i po uruchomieniu świeci się dioda power. Zazgrzyta napęd, przez sekundę mrugnie dioda oznaczająca pracę dysku, ale na ekranie nie ma nic. Jak by się nie załączał.
    Po podłączaniu monitora pod zewnętrzne wyjście d-sub też cisza.
    Jak przytrzymam przycisk power to laptop wyłącza się ( tzn. gaśnie dioda power ).

Dodam że wentylator kręci się przez chwilę, po czym staje. Nie wiem czy tak było normalnie, czy od teraz tak jest.

0
  • #4 16 Sty 2014 22:56
    PPK
    Poziom 26  

Niech się trochę poładuje.

0
  • #5 17 Sty 2014 06:47
    Gawior22
    Poziom 19  

Dałem mu się podładować przez noc. Teraz kontrolka ładowania nie świeci się (bateria się naładowała), ale dalej jest to samo, czyli po uruchomieniu jak by startuje, ale nie włącza się ekran. Tak samo na zewnętrznym wyjściu nie załącza się monitor.

Dodam, że nie zapala się napis "Satellite" ( wcześniej ten zapalał się jak pokazywał obraz na ekranie )

-----------------------------------------------------------------------------
    Rozłożyłem laptopa na części pierwsze przeglądając co się dało i mierząc zasilanie.
    Nic nie wskazywało usterki. Po złożeniu do kupy, laptop żyje.
    Prawdopodobnie coś musiało nie stykać, tyle że bez jakiegoś specjalnego ruszania od tak przestał działać. Trochę dziwne, no ale ważne że działa i już parę godzin normalnie pracuje uruchamiając się za każdym razem.

0
  Szukaj w 5mln produktów