Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki język na początek: java czy c++ ?

szymp8 16 Sty 2014 20:18 3711 7
 • #1 16 Sty 2014 20:18
  szymp8
  Poziom 2  

  Witajcie.
  1. Chcę nauczyć się programować w javie i c++. Dopiero zacząłem uczyć się javy. Czy to dobry wybór na początek? Który z tych języków najpierw się nauczyć?

  2. Jeśli na początek java to jaką książkę polecacie? Chciałbym aby wszystko mi wytłumaczyła od podstaw. Nie chcę takiej książki która daje przykładowy kod a nic z tego nie rozumiem. Zastanawiam się nad "Java. Podstawy. wydanie IX" i "Java Rusz głową! wydanie II" Która książka będzie lepsza?

  "Java. Rusz głową! wydanie II"

  "Java. Podstawy. wydanie IX"

  3. Tak jak wyżej tylko że c++. Zastanawiam się nad "Język C++. Szkoła programowania. wydanie VI". Czy będzie to dobra książka? Znalazłem jeszcze w przedsprzedaży "C++. Dla każdego. Wydanie VII".

  "C++. Dla każdego. wydanie VII"

  "Język C++. Szkoła programowania. wydanie VI"


  Proszę o odp. ludzi już znających się na tym.

  0 7
 • #2 17 Sty 2014 11:41
  Kajkametr
  Poziom 13  

  Java to bardzo dobry wybór. Z tego względu, że specjaliści programujący w tym języku mają najwięcej zleceń. Przejrzyj sobie oferty dla programistów w sieci. Co do kursów to sprawdź sobie jeszcze ten

  Code:
  http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_programowania_w_java.html


  Zajmuje 6,5h i jest dobrym wstępem do nauki tego języka. Jest też druga część dla zaawansowanych. W książce masz wiedzę praktyczną a tu teoretyczną.

  0
 • #3 17 Sty 2014 12:00
  Defice
  Poziom 25  

  Jeśli chodzi natomiast o C++ zawsze polecam książkę Pana J. Grębosza "Symfonia C++", chyba najlepsza polska książka do C++. Jeśli będą Cię natomiast interesowały bardziej zaawansowane kwestie związane z C++ to zapraszam do lektury "Pasja C++" tego samego autora.

  0
 • #4 17 Sty 2014 19:16
  szymp8
  Poziom 2  

  Dzięki bardzo za odpowiedzi :)

  Chyba skorzystam z tego kursu podanego przez Kajkametr. Mam tylko jeszcze jedno pytanie dotyczące książki "Java. Podstawy" Wiecie może czy ta książka będzie dobra dla początkującego, który dopiero zaczyna przygodę z programowaniem? Z tego co słyszałem to jest tak napisana, że czytający jakby wiedział o co chodzi w podanym kodzie (miał już styczność z jakimś językiem). Czy to prawda? Czy autor wyjaśnia wszystko od podstaw?

  0
 • #5 18 Sty 2014 01:02
  dondu
  Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

  Kajkametr napisał:
  Java to bardzo dobry wybór. Z tego względu, że specjaliści programujący w tym języku mają najwięcej zleceń.

  Są porównywalne pod tym kątem - miejsca 17 i 19:

  Jaki język na początek: java czy c++ ?

  A propos książki autorstwa Stephen Prata:

  szymp8 napisał:

  masz dzisiaj okazję -30%.

  0
 • #6 07 Sie 2014 12:56
  rafalc12
  Poziom 1  

  Na początek dobra jest książka Krzysztofa Barteczko "JAva. Programowanie praktyczne od podstaw" napisał ja profesor z PJWSTK

  0
 • #7 07 Sie 2014 23:19
  McMonster
  Poziom 32  

  Kajkametr napisał:
  Java to bardzo dobry wybór. Z tego względu, że specjaliści programujący w tym języku mają najwięcej zleceń.

  Specjalista to taki ktoś, kto nie nauczył się jednego języka, tylko jak programować. Języki programowania też podlegają modzie, na Javę też się kiedyś skończy.

  A do nauki programowania na sam początek C++ i Java są w przybliżeniu równie dobre, chociaż ja bym polecił C++ ze względu na to, że w tym drugim ukryte są przed programistą choćby kwestie zarządzania pamięcią.

  0
 • #8 12 Sie 2014 10:27
  kradam
  Poziom 14  

  Haha, od nauki pierwszego języka do zleceń droga daleka. Jeśli ktoś chcę jak najszybciej zarabiać, to Java będzie raczej złym wyborem.
  Między Javą a C++ wybrałbym raczej Javę. Właśnie z tego powodu, że ukrywa ona pewne rzeczy, w mojej ocenie początkującemu nie są one potrzebne. Choć nie uważam, aby Java była dobrym wyborem na początek.
  Jeśli ktoś już chce C++, to może najpierw samo C?

  0