Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCHMaxx 5 - WOT 26351 BY głupieje przy wirowaniu.....

kufcio 16 Sty 2014 20:21 2064 4
  • #1 16 Sty 2014 20:21
    kufcio
    Poziom 20  

Witam

Męczę się z moją pralką która kupiłem w 2008r - wybór padł na Bosch'a, miała być bez awaryjna:)

Problem w tym że uruchamiając jakikolwiek program z "bawełnianego" wraz z wirowaniem pralka pierze 4-6 godzin. Ciągle wiruje, zatrzymuje się, pompuje i znów sie rozpędza, później zmienia obroty i tak w koło. Zegar podczas prania odlicza pozostały czas jednak w trakcie tego wirowania czas rośnie, z np. 8 minut do końca do 15 minut i tak 2-3h się wlecze.

Oczywiście problem grzania sprawdzony, grzałka OK, woda gorąca.
    Sito w bębnie czyste, odpływ drożny, bieżąca woda ok.

Jako ciekawostkę podam że żona obecnie pierze bez wirowania - czas z wyświetlacza się zgadza.
    A następnie ręcznie wybiera tryb wirowania, i pralka też się "wyrabia" w wyświetlanym czasie.

Wirowanie w jednym i drugim przypadku 1300obr / min

Niestety pralka ma wyświetlacz jak kalkulator i można się tylko domyślać na jakim etapie jest w danej chwili podczas prania, który tam szwankuje itp.
    Pralka BOSCHMaxx 5 - WOT 26351 BY głupieje przy wirowaniu.....

Proszę o sugestie.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 16 Sty 2014 20:36
    ModecomPL
    Poziom 9  

Może trzeba wyczyścić komutator silnika, potrafi nieźle się zasyfić.

0
  • #3 16 Sty 2014 23:03
    kufcio
    Poziom 20  

możesz rozwinąć myśl? :) jaki to może mieć związek?

0
  • #4 17 Sty 2014 17:48
    mrice
    Specjalista AGD

nie sądzę, żeby komutator tu rolę grał, skoro pralka oddelegowana do samego wirowania wykonuje je prawidłowo, a z cyklu bawełny nie chce. Rozumiem, że cykl syntetyków idzie prawidłowo ? Mówiąc szczerze upatrywał bym tu raczej problem w oprogramowaniu modułu. Nie mniej komutatory różne ciekawe hece z wirówką potrafią robić. Pro forma można by go przeczyścić.

kufcio napisał:
    Witam
    Męczę się z moją pralką która kupiłem w 2008r - wybór padł na Bosch'a, miała być bez awaryjna:)

niezłe bajki ktoś Ci naopowiadał :)

0
  • #5 17 Sty 2014 18:18
    kufcio
    Poziom 20  

Zrobiłem test:

1. włączyłem pralkę na programie bawełna na pusto - bez zmian
    2. zdjąłem pasek sądząc że oszukam układ wyważenia jednak pralka zauważa brak ruchu bębna i wypompowuje wodę po pierwszym ruchu silnika. Przy tym żadnych komunikatów na wyświetlaczu tylko standardowe -0- jak na zakończenie prania.

Spróbuje ten program syntetyczny.

DODANE:

W trybie syntetycznym 40C z wirowaniem czas 1,36h w porównaniu z bawełnianym 40C z wirowaniem - 2,05h

W syntetyku wypwała i wirowała krócej o 4 minuty - czyli pralka działa:)

Pytanie czym te programy sie różnią? myślałem że tylko czasem prania głównego jednak wychodzi że nie tylko.

0