Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP355v5c-s05pl - Chłodzenie laptopa

16 Sty 2014 20:37 2865 5
  • Poziom 2  
    Witam chciałbym się poradzić na temat chłodzenia do laptopa firmy samsung model NP355v5c-s05pl . Zastanawiam się nad podstawką do chłodzenia jednak mianowicie dręczy mnie jedno pytanie czy opłaca się kupić podstawkę z wielkim wentylatorem skoro wymieniony model wyloty ma tak jak na zdjęciu..? Co doradzicie ? Coś dobrego i taniego .
  • Poziom 30  
    Wylotem jak sama nazwa wskazuje gorące powietrze jest usuwane z wnętrza laptopa. Na dole masz osłony ze szczelinami i między innymi tamtędy jest zasysane powietrze z zewnątrz. Tak więc teoretycznie jest sens stawiania laptopa na podstawce. Nie mniej jednak testowałem pewną podstawkę z 3 wiatraczkami około 5x5cm. pomiar temperatury przed i po to różnica około 4st celsjusza więc nie warto. Poza tym jak będziesz katował laptop excelem to się nie zagrzeje :-)
    Co innego jakaś wymagająca aplikacja. Plus podstawki to - wygodniej pisać na klawiaturze.
  • Poziom 38  
    ARi0N napisał:
    Co doradzicie ? Coś dobrego i taniego .
    Żeby cokolwiek doradzić trzeba wiedzieć o co chodzi! Laptop się przegrzewa?(jeśli tak to jakie ma temperatury? w stresie/idlle) Laptop na gwarancji?
  • Poziom 2  
    Głównie laptopa używam do rozrywki raz na jakiś czas sobie zagram w euro truck simulator II a tak na co dzień to do słuchania muzyki/oglądania filmów/surfowania w internecie ,ale też i do nauki . Ogólnie zastanawiałem się czy jest sens kupienie podstawki dla lepszego chłodzenia ,ale myślę o zakupie z powodu iż laptop stoi na biurku.

Nie , laptop się nie przegrzewa za moment będzie miał rok a jego zakupu dokonałem pół roku temu gwarancja jest do 2016 roku chodzi mi głównie czy jest sens zakupu podstawki tym bardziej iż laptop jak wspomniałem stoi na biurku a do tego pracuje na nim po kilkanaście godzin a jak zdarzy się , że zagram w coś wtedy boczną szczeliną wydmuchuje mase ciepłego powietrza i dlatego chciałbym jakoś zabezpieczyć się przed przegrzaniem laptopa .
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    ARi0N napisał:
    zagram w coś wtedy boczną szczeliną wydmuchuje mase ciepłego powietrza
    Czyli układ chłodzenia działa prawidłowo, gorzej by było jak by obudowa laptopa gorąca a powietrze z wylotu "letnie". Laptop ma układ zabezpieczający przed przegrzaniem. Jeśli kolega chce poprawić chłodzenie wystarczy "coś" podłożyć pod tył laptopa dla poprawienia obiegu powietrza chłodzącego. Zakup podstawki wydaje mi się zbędnym wydatkiem. Od czasu do czasu można zerknąć programem HWmonitor jak wyglądają temperatury. Laptop jest zaprojektowany do "leżenia"na biurku tzn na płaskiej powierzchni (oczywiście wyłączam znane laptopy z źle zaprojektowanym ukł. chłodzenia np niektóre HP)
  • Poziom 2  
    Okej o taką odpowiedź mi chodziło . Dzięki wielkie