Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG32LA620S - brak kilku kanałów nc+

ROBERT 450 16 Sty 2014 20:51 3021 20
  • #1 16 Sty 2014 20:51
    ROBERT 450
    Poziom 9  

Kupiłem telewizor LG32LA620S i modem ASTON CRYPT 2.26, połączyłem i w modem włożyłem kartę nc+ (stara c+) po włączeniu przeszukania wskoczyły kanały w takiej kolejności jak na dekoderze, ale brakuje kilku programów tz.: (brakujące programy)
    NR9-KUCHNIA HD,
    NR11-TVP1 HD,
    NR31CANAL+FILM HD,
    NR32CANAL+FILM2 HD,
    NR33CANAL+FAMILY HD,
    NR34CANAL+FAMILY2 HD,
    NR40NSPORT HD,
    i jeszcze dwa lub trzy inne.
    Po jakimś czasie wskoczyły napisy i numery, ale nie ma głosu, ani obrazu, są za to informacje o programach co jest nadawane w zakładkach INFO.
    Dodam, że mam też telewizor LG47LW 570S z modemem i wszystko jest tam w porządku i nie brakuje żadnych kanałów.
    Czy może ktoś podpowiedzieć co można zrobić aby działało dobrze?

Pisownia/ poprawiono!
    [_P_]

0 20
  • #2 16 Sty 2014 22:10
    mihal2002
    Poziom 43  

W/w moduł nie pozwoli na odbiór kanałów HD w TV z wejściem CI+!

0
  • #3 17 Sty 2014 22:28
    ROBERT 450
    Poziom 9  

Kolega czy wiesz dlaczego niektóre programy hd działają
    i czy są jakieś modemy do tego typu wyjść, czy przy tym wyjściu się nic nie da zrobić

0
  • Pomocny post
    #4 17 Sty 2014 22:40
    mihal2002
    Poziom 43  

TV obsługuje system CI+ a TY posiadasz moduł CI.

Dodano po 1 [minuty]:

ROBERT 450 napisał:
    czy są jakieś modemy do tego typu wyjś

Są.
    ROBERT 450 napisał:
    czy przy tym wyjściu się nic nie da zrobić

Taniej i wygodniej kupić dekoder.

0
  • #5 17 Sty 2014 22:53
    ROBERT 450
    Poziom 9  

A czy są modemy ci+ w sprzedaży jeśli tak to jaki bo z tego co czytałem to chyba nie(do samo gniazdo nie pozwala dekodowanie programów)
    i jeszcze jedno pytanie czy jeśli się będzie bardzo mi zależeć to można coś zrobić aby działał ten dekoder w telewizorze czy tylko zmiana telewizora lub dodatkowy dekoder wchodzi w grę .

0
  • Pomocny post
    #6 17 Sty 2014 23:10
    mihal2002
    Poziom 43  

ROBERT 450 napisał:
    czy są modemy ci+

Wystarczy zapytać wujka google.
    ROBERT 450 napisał:
    jeśli się będzie bardzo mi zależeć to można coś zrobić aby działał ten dekoder w telewizorze

Jak kupisz moduł CI+ dedykowany do modelu TV to tak.
    ROBERT 450 napisał:
    czy tylko zmiana telewizora

A w jakim celu? Masz tyle kasy?
    ROBERT 450 napisał:
    lub dodatkowy dekoder wchodzi w grę

To poprawne rozwiązanie.

0
  • #7 17 Sty 2014 23:32
    ROBERT 450
    Poziom 9  

Mam jeszcze jedno pytanie bo w goglach wbijając zapytanie o moduły ci+ pokazuje moduły ci czy możesz zaproponować jakieś moduły CI+(jeśli to nie jest duży problem) i zamknę temat

0
  • Pomocny post
    #8 17 Sty 2014 23:43
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolego nikomu nic nie proponuję. Każdy wybiera co chce. Odbiornik TV obsługuje moduł CI+ i takowy potrzebny. Zbędne twoje pisanie. Co kupisz to masz.

0
  • #9 18 Sty 2014 09:30
    ROBERT 450
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc wiem na przyszłość że są dwa rodzaje modułów CI/CI+( za niewiedze się płaci)teraz muszę pomyśleć co zrobić kupić nowy moduł czy dekoder

0
  • #10 18 Sty 2014 22:50
    ROBERT 450
    Poziom 9  

Kolego mihal2002 a czy są modemy CI+ do cyfry+które działają na spliterach przewodowych bo jak na razie to nic nie mogę znaleźć .Znalazłem modemy CI+ CYFRY+ ale one ponoć nie działają na spliterach czy możesz pomóc .

0
  • #11 18 Sty 2014 23:41
    mihal2002
    Poziom 43  

ROBERT 450 napisał:
    czy są modemy CI+

Nie.

0
  • #12 03 Cze 2014 11:36
    ralliartur
    Poziom 2  

Mały update w temacie. Tak się składa, że posiadam LG 47LA620S i moduł AstonCrypt. Ustawiałem go raptem wczoraj i mam podobne doświadczenia. U mnie ma problem z wyszukaniem innych kanałów (1-4 i 7-8). Myślę, że w dużej mierze wynika z ustawienia anteny SAT. Jak ustawiłem ją na początku to miałem 100%/ 65-79% w sile/jakości i nie znalazł np żadnego programu Canal +, ale gdy przestawiłem antenę i dałem radę ustawić 100%/100% to, po ponownym wyszukaniu kanałów (strojenie automatyczne puściłem jeszcze raz) znalazł brakujące kanały C+ (dalej nie znalazł mi TVN 1-4 i 7-8, ale to olałem, bo padał intensywny deszcz). Miałem nieco zastrzeżeń do jakości obrazu na kanałach HD C+ FILM HD/ C+ FAMILY HD (przycinanie obrazu, pixeloza, itd), ale dziś rano jak deszcz przestał padać problem ustąpił całkowicie i wszystkie wyszukane kanały HD chodzą bez zarzutu (poza nieszczęsnymi TVN-u). Jak dziś wrócę do domu, to jeszcze raz włączę wyszukiwanie kanałów, a i pogoda ma być lepsza, więc mam nadzieję na wyszukanie wszystkich. Co do ustawienia samego SAT to teraz chyba tylko ktoś z profesjonalnym sprzętem byłby w stanie poprawić mi jakość sygnału, bo w podglądzie siły/jakości sygnału na telewizorze nie jestem w stanie zrobić tego lepiej.

Edit: sprawdziłem i wszystkie kanały hd działają normalnie, z zaznaczeniem, że co jakiś czas na tych których nie miałem jest pikseloza - czyli coś jeszcze musiałbym poprawić w ustawieniach anteny.

Edit2. Porada konsumencka pt. co wujek google na to:

1. Najważniejsze - ustawienie anteny ma największe znaczenie, w sieci jest pełno poradników na ten temat , tutaj Link do jednego z nich. Ja od siebie tylko dodam, że po ustawieniu anteny w pionie i poziomie sygnał ustabilizowało przekręcenie konwertera w lewo (tzw kąt konwertera)

2. Jeżeli po wykonaniu wszystkich tych czynności nadal są problemy z obrazem, trzeba ustawić telewizor na transponder (częstotliwość) na którym jest problematyczny kanał nadawany i sprawdzić siłę/jakość. Link do listy dla nc+. W przypadku telewizora LG można to zrobić w następujący sposób:
    a. Jeżeli kanał jest dostępny ustawiamy na niego telewizor
    b. Na pilocie wybieramy settings
    c. Z menu wybieramy opcję Instalacja
    d. Wybieramy Strojenie ręczne i ustawiamy antenę, aż Jakość sygnału będzie stabilna
    e. Jeżeli kanału nie mamy jeszcze wyszukanego - musimy ręcznie zmienić pole Transponder na częstotliwość na której program jest nadawany (wystarczy nacisnąć ok na podświetlonej wartości i wybrać z listy właściwą)

Okno które opisałem:
    LG32LA620S - brak kilku kanałów nc+

0
  • #13 14 Cze 2014 17:44
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

ralliartur napisał:
    Z menu wybieramy opcję Instalacja
    d. Wybieramy Strojenie ręczne i ustawiamy antenę, aż Jakość sygnału będzie stabilna
    e. Jeżeli kanału nie mamy jeszcze wyszukanego - musimy ręcznie zmienić pole Transponder na częstotliwość na której program jest nadawany (wystarczy nacisnąć ok na podświetlonej wartości i wybrać z listy właściwą)

Kolego czy ja dobrze zrozumiałem że kanały z dekodera NC+ wyszukał Twój TV ??

0
  • #14 14 Cze 2014 18:35
    ralliartur
    Poziom 2  

Rozjechany_Króliczek napisał:
    Kolego czy ja dobrze zrozumiałem że kanały z dekodera NC+ wyszukał Twój TV ??

Tak, to się zgadza. Jest to możliwe, bo ten TV ma wbudowany tuner DVB-S2, więc można do niego podłączyć antenę satelitarną i oglądać kanały NC+. Ma nawet opcję wyszukiwana automatycznego na cyfrę+. Oczywiście jest wymagany do oglądania kodowanych kanałów moduł CAM w złączu CI z kartą abonencką.

0
  • #15 14 Cze 2014 18:38
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

ralliartur napisał:
    Tak, to się zgadza.

Pytam, bo marzą mi się kanały dekodera wykrywane przez Szajsunga. Poległem przy próbach.
    Jeśli to da się podpowiedzcie JAK ??

0
  • #16 15 Cze 2014 09:19
    ralliartur
    Poziom 2  

Pytam, bo marzą mi się kanały dekodera wykrywane przez Szajsunga. Poległem przy próbach.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Mój telewizor ma wbudowany tuner satelitarny. Nie mam podłączonego żadnego dekodera. Jeżeli Twój TV nic nie wykrywa to całkiem możliwe, że nie masz tunera DVB-S. Jaki masz model tego Samsunga?

0
  • #17 15 Cze 2014 11:36
    mihal2002
    Poziom 43  

Trzeba podać co to za "szajs..." masz.
    LG 42LA620S działa poprawnie z modułem Aston 2,26 oraz ze spliterem WIFI RF Link 100.

0
  • #18 15 Cze 2014 14:04
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

mihal2002 napisał:
    Trzeba podać co to za "szajs..." masz.

UE40EH5000

Dodano po 38 [minuty]:

Aston 2,26

Mam taki moduł, wkładam do niego kartę z NC+ i działa bez dekodera ?
    Docelowo chciałem obsługiwać wszystko jednym pilotem a bardzo fajnie wygląda obsługa kanałów na Samsungu. Ładnie i przejrzyście.

0
  • #19 15 Cze 2014 15:08
    ralliartur
    Poziom 2  

Twój telewizor nie posiada najważniejszego elementu dla takiej operacji: tunera satelitarnego

Code:

Tuner
    Tuner cyfrowy    DVB-T,    MPEG-4
    Tuner analogowy    TAK
    Zastosowane technologie    MPEG-4

W tym modelu samsunga nie da się bezpośrednio podłączyć anteny SAT. Moduł CAM nic Ci nie da.

0
  • #20 15 Cze 2014 15:39
    mihal2002
    Poziom 43  

Od kiedy seria 5000 posiadała dekoder DVB-S 2?
    Do informacji lamera, trzeba korzystać ze sprzętu otrzymanego od usługodawcy lub kupić TV z dekoderem DVB-S 2.

0
  • #21 02 Paź 2014 20:22
    ROBERT 450
    Poziom 9  

Pogodziłem się z tym, że nie mam kilku kanałów hd poprawiając ustawienia anteny kilka programów znalazłemale nie wszystkie i tak zostawiłem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo