Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm sam. Python SP 3000 V1

16 Sty 2014 22:09 1317 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z powyższym alarmem, otóż nie dawno kupiłem seicento z Pythonem SP 3000 i przy pierwszym uruchomieniu go ku mojemu zdziwieniu zarówno uzbraja się go jak i rozbraja jednym przyciskiem P1. Na pozostałe przyciski P2 i P3 centralka w ogóle nie reaguje. No ale trudno, przecież można się przyzwyczaić :) Ale problem zaczął się gdy podłączyłem do tego alarmu centralny zamek. Wszystko pięknie chodzi, lecz są 2 wady: alarm ma samouzbrojenie, przy którym po 60 sekundach zamykają się drzwi i uzbraja alarm, obawiam się że któregoś pięknego dnia zostawię kluczyki w środku samochodu i później już się nie dostanę do mojej fury :) Drugi problem to zamykanie drzwi po 3 sekundach od włączenia zapłonu, nie jest mi to w ogóle potrzebne a nawet utrudnia życie. Chciałbym wyłączyć funkcje wspomniane go wcześniej samouzbrojenia i zamykania drzwi. Wiem, że te centralki można programować, za pomocą różnych kombinacji z pilotem i przyciskiem serwisowym, w instrukcji wspomniano coś na ten temat, ale nic z tego nie rozumiem. Może ktoś miał styczność z poleceniami programowania tego alarmu. Każda odpowiedź jest na wagę złota :-) Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Zaprogramuj tryb automatyczny.

"I. PROGRAMOWANIE PILOTÓW
    Z systemem tym mogą współpracować max. 4 szt. pilotów. Piloty te mogą być zaprogramowane na dwa sposoby:
    - wybiórczy (uzbrojenie / rozbrojenie systemu przyciskiem P1)
    - automatyczny (uzbrojenie systemu przyciskiem P1 / rozbrojenie systemu przyciskiem P2)
    1. WEJŚCIE W TRYB PROGRAMOWANIA PILOTÓW
    - włącz zapłon w pojeździe
    - wciśnij przycisk "VALET" trzykrotnie dla trybu wybiórczego lub sześciokrotnie dla trybu automatycznego
    - system potwierdzi wejście w tryb programowania jednym długim dźwiękiem syrenki
    2. PROGRAMOWANIE PILOTÓW
    - wciśnij którykolwiek z przycisków pierwszego pilota - usłyszysz jeden krótki dźwięk syrenki, system przyjął kod
    pierwszego pilota i jest gotowy do programowania drugiego pilota
    - wciśnij którykolwiek z przycisków drugiego pilota - usłyszysz dwa krótkie dźwięki syrenki, system przyjął kod
    drugiego pilota i jest gotowy do programowania trzeciego pilota
    Programowanie trzeciego i czwartego pilota odbywa się według powyższej procedury.
    3. WYJŚCIE Z TRYBU PROGRAMOWANIA
    - wyłącz zapłon w pojeździe lub poczekaj 15 sek.
    - system potwierdzi wyjście z trybu programowania trzema długimi dźwiękami syrenki.
    Uwaga!! Przy próbie programowania więcej niż 4 szt. pilotów system zapamięta tylko cztery ostatnie."