Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups 7240XP "Konieczne napełnienie ekspresu"

ballek 16 Sty 2014 22:21 2589 4
  • #1 16 Sty 2014 22:21
    ballek
    Poziom 2  

Witam, jak w temacie nieustannie pojawia się komunikat na wyświetlaczu "Konieczne napełnienie ekspresu" po czym leci trochę wody z dyszy do spieniania i dalej cały proces się powtarza, czy ktoś może miał do czynienia z podobnym zjawiskiem???

0 4
  • #2 17 Sty 2014 10:00
    ballek
    Poziom 2  

Oczywiście dodam, że pływak w zbiorniku wody działa poprawnie.

0
  • #3 17 Sty 2014 20:44
    nioop

Specjalista AGD

Czy ekspres dystrybutorem usiłuje zepchnąc tłok na dół ? Lub czy ewentualnie widać ze tłok próbuje zejść na dół ?

0
  • #4 17 Sty 2014 23:23
    ballek
    Poziom 2  

Tak, ale usiłuje to chyba odpowiednie stwierdzenie... schodzi tylko kawałek w dół do momentu kiedy ramię do wyrzucania brykietu wejdzie w pozycję "gotowości" (jak mogę to tak nazwać) czyli po prawej stronie patrząc od frontu ekspresu i całość się zatrzymuje pokazując komunikat "konieczne napełnienie ekspresu"...
    Do tego zauważyłem iż w menu serwisowym w pozycji POMPA jest wł/wył i drugie pod spodem wpisane "usterka", a chyba powinno być opuszczanie siłownika (informacja z instrukcji serwisowej znalezionej na elektrodzie).

0
  • #5 13 Kwi 2014 21:49
    Grzesiek.p
    Poziom 1  

Witam mam podobny problem .Tylko u mnie komunikat zaczął się pojawiać po czyszczeniu zaworka 2 barowego(wcześniej nie leciała kawa tylko leciało wszystko do ociekacza)czy ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził

3