Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw kina domowego do 10tys

jacoz3 16 Sty 2014 22:52 4968 33
  • #1 16 Sty 2014 22:52
    jacoz3
    Poziom 5  

Witam

Salon w kształcie 2 prostokątów, część tv około 15m2, druga część podobnie 15 m2-jadalnia. Część tv dłuższa ściana 5m, krótsza 3m z tv 55". Głównie film 60%, muzyka 40% bez jakiś szczególnych upodobań: jazz, rnb, soul, pop.
    Wybór padł na amplituner sony STR-DN1040, zestaw kolumn Audio Pro Avanto 5,0.
    Brak Woofera w zestawie kolumn Avanto jest odczuwalny, natomiast jak przy tej cenie zestawu-to kolumny dobrze się spisywały na odsłuchu.
    Proszę o opinię oraz ewentualne inne zestawienia, budżet do 10tys.

• #2 17 Sty 2014 08:55
    RMS.pl

Poziom 26  

W tej cenie masz bogatszy wybór:
    np
    - Melodika BL420S z frontami BL40, znanymi wcześniej jako Roth OLi 40
    - Indiana Line Tesi 5651 z frontami Tesi 560,

no i faworyt, kolumny dedykowane do kina w technologii bipolarnej Definitive Technology
    Definitive Technology BP 6 + centralka Definitive Technology CS-8040HD + surroundy bipolarne Definitive Technology SR-8040BP

ta firma słynie też ze świetnych subwooferów np ProSub 800

Warto wziąć też pod uwagę amerykańskie Polk Audio z frontami Polk Audio RTi A5 lub JBL z frontami JBL Studio 280

• #3 17 Sty 2014 16:22
    Herethic
    Poziom 28  

jacoz3 napisał:
    Głównie film 60%, muzyka 40% bez jakiś szczególnych upodobań: jazz, rnb, soul, pop.
    Trudny temat.
    To sporo kasy, ale nadal jeszcze troche za mało przy takich preferencjach.
    40% muzyki oznacza, że stawiasz na przyzwoitą jakość brzmienia...
    Do tego ten wstrętny soul, rnb, wymagające mulącego niskiego basu...:?

Na "alle" jest YAMAHA RX-V 767. Ten model gra dość czysto i łagodnie.
    Wyposażenie i moc - wystarczające... Moim zdaniem pasuje...

Na " desce" natomiast Blue-Ray-a Yamahy s667, Też powinien styknąć.

Dalej? Cała "para" w kolumny!

Poszukaj frontów oraz monitorów na CA 18RNX i 27TDFC. Albo zrób/zamów.
    Jak na takie maleństwo, ten woofer ma dość ładnie schodzący bas,
    a gra przy tym w miarę czysto. Kopułka natomiast jest łagodna,
    przyjemna w odbiorze.

Kontrowersyjnie - centralny proponowałbym olać, wykorzystując zamiast niego... telewizor...
    A właściwie głośniki telewizyjne. Dźwięk jest wówczas gorszy, ale wyraźniejszy.

Subwoofer w 15 metrach to rzecz niemalże nierealna, ale jeśli wykorzystasz pełne 30 metrów,
    czyli umieścisz go w rogu całego pomieszczenia, to pomyśl o kicie na Seas L26ROY.
    Na gotowo wyjdzie około 2 tysiące i będzie mulic jak trzeba.

Reasumując - około 1500zł+500zł+3000+3000+2000. Razem "dycha".

Pro Avanto to Hi-Fi, Seas Mirmir to już Hi-end. Może więc warto to przemyśleć?

Pozdrawiam.

• #4 17 Sty 2014 18:03
    Pablo1964
    Moderator

A ja proponuję posłuchać H/K AVR 460. Schodzący model, można go kupić na wyprzedażach w dobrej cenie. Do tego np. Dali Lektor. To oczywiście propozycja do posłuchania, nie do kupienia w ciemno.

• #5 17 Sty 2014 19:02
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Pablo1964 napisał:
    A ja proponuję posłuchać H/K AVR 460. Schodzący model, można go kupić na wyprzedażach w dobrej cenie. Do tego np. Dali Lektor. To oczywiście propozycja do posłuchania, nie do kupienia w ciemno.

Z H/K fajnie się zgrywa Klipsch z serii RF. AVR 460 doskonale sobie z nimi poradzi zarówno w KD jak i muzyce stereo ( AVR 360 w stereo gra bardzo podobnie do posiadanego przeze mnie HK980, AVR460 będzie jeszcze lepszy - AVR360 i HK980 porównywałem na Klipsch RF-62 oczywiście w trybie stereo tak z czystej ciekawości bo akurat w sklepie był dostępny AVR360).
    Sęk w tym że ciężko się zmieścić w budżecie z serią RF, ale za to seria Synergy F najlepiej F3 poradzi sobie z tym pomieszczeniem świetnie. Bardzo szczegółowa góra, troszkę lekko cofnięty środek i bardzo mocny i czysty bas nawet przy bardzo głośnym słuchaniu. Głośne słuchanie nie męczy, ale nawet sprawia że chcemy więcej ;)
    AVR460 + Klipsch Synegry F3 5.0 lub jak kolega Pablo1964 wspomniał Dali Lektor.
    Warto sprawdzić i odsłuchać tych propozycji.
    Gdyby spodobało Ci się lekko konturowe brzmienie to AVR460 i JBL E100 Pack(nie mylić z ES100 gdyż fronty mają tylny bass-reflex) też polecam odsłuchać.

• #6 17 Sty 2014 21:46
    jacoz3
    Poziom 5  

1)Klipsch RF-62, RF52, RF82? Który Subwoofer i kolumny podstawkowe i centralny rzecz jasna.
    Jeżeli ma byc to wydatek na lata, a tak będzie to mogę przeznaczyć na amplituner i kolumny wraz z okablowaniem 12tys
    2) Dali lektor 6 czy 7 i do tego jaki amplituner i blue ray?
    3) dali Zensor 7- mojej żonie podoba się lakier Piano:) jaki amplituner i blue ray?dlatego też trafiłem na Avanto 5.0 bo ładnie się prezentowały-odsłuch przy Sony1040 tak jak pisałem był ok.

Ważna rzeczą jest że cały salon ma powyżej 36m2( łącznie z częścią komunikacyjną.
    Całość sprzętu nagłaśniającego ma znajdować się w części tv-około 15m2. Nie ma pociągniętych kabli do głośników podstawkowych i nie mogę ich wieszać na ścianie-kompromis domowy:) Będę potrzebował 2 stojaków z funkcją schowania kabli i doprowadzenia ich jak najbliżej ściany i pociągnięcia kabli w listwach przypodłogowych.

• #7 17 Sty 2014 22:30
    Pablo1964
    Moderator

jacoz3 napisał:
    dali Zensor 7- mojej żonie podoba się lakier Piano:) jaki amplituner i blue ray?

Idealny byłby AVR460. Wtedy blu-ray np.BDT 30 choć może przekroczyć budżet. Wtedy np. BDP 10.

• #8 17 Sty 2014 22:52
    2371076
    Usunięty  
  • #9 18 Sty 2014 14:06
    Herethic
    Poziom 28  

jacoz3 napisał:
    1)Klipsch RF-62, RF52, RF82?
    Do soulu? Kontrowersyjne...(Moim zdaniem pasują jak śledź do dżemu malinowego....;))
    W rocku za to sprawdzaja sie bardzo fajnie... ten HK jak na KD-eka gra dość dynamicznie.
    Rf-62 jeśli już... przy 15 metrach to i tak sporo...
    Pablo1964 napisał:
    A ja proponuję posłuchać H/K AVR 460. Do tego np. Dali Lektor.
    Ten zestaw zagra łagodniej - bliżej mu właśnie do Twoich klimatów.
    Średnica pełniejsza, bas ok. - dość niski, niezbyt twardy.
    Tym bardziej jednak sugerowałbym Yamahę - jest mniej energiczna od tego HK.
    jacoz3 napisał:
    Będę potrzebował 2 stojaków z funkcją schowania kabli i doprowadzenia
    ich jak najbliżej ściany i pociągnięcia kabli w listwach przypodłogowych.
    "Alle" lub najbliższy sklep z akcesoriami meblowymi typu Juan.
    Dotną Ci wszystko co chcesz. No i możesz "dotknąć" przed zakupem.

Szkoda, że olewasz DIY. Seasy grają o klasę wyżej.

Miłego odsłuchu!

• #10 19 Sty 2014 21:59
    SmartMind33
    Poziom 7  

Mozna by sie skusic na stara dobra yamahe rx 663, ktora jest b.dobra nie odstaje od nowych amplitunerow.

http://allegro.pl/sprzedam-amplituner-yamaha-rx-v-663-true-hd-hdm-i3893967534.html

I masz jescze ponad 9 tys do wydania hehe. Do tego Jbl 7.1 tez bym kupil z USA po 200$ za sztuke. Do tego tez Jbl reszta glosnikow plus sub polk audio jest ok za 100$. Dobry blue-ray, I co CI wiecej potrzeba :D za reszte wyjazd na wakacje :) Pozdrawiam
    Pozdrawiam

• #11 20 Sty 2014 01:04
    jacoz3
    Poziom 5  

Polecono mi Cantona 509 set?-jeszcze nie słyszałem, w tym tygodniu. Opinia Panów?
    RF-62- chyba szkoda aż tyle wydać kasy jak na pomieszczenie, w którym będą grały?
    Dali lektor 6-przyjemne dla mojego laickiego ucha? ale nie ma do odsłuch AVR460, jaki amplituner inny dobrać?
    Dylemat jakie kolumny i jaki amplituner trwa dalej.

• #12 20 Sty 2014 14:51
    irek6311
    Poziom 33  

Amplituner Denon AVR-X3000 bardzo dopracowana konstrukcja i dżwięk w stereo bardzo zrównoważony ,
    co do kolumn to Link .

• #13 20 Sty 2014 17:18
    jacoz3
    Poziom 5  

Wybór padł na Dali Zensor 7, póki co jeszcze nie było odsłuchu na Lektor6.
    Natomiast pytanie co do podstawkowych. Mam małe dziecko, które kocha przewracać wszelakie przeszkody i oglądałem różne stojaki, niestety te tańsze będą ciągle lądować na ziemi i tu pytanie czy zamiast podstawkowych- 2 kolumny stereo z serii Zensor 5 ?
    Zwiększa koszt i pytanie czy warto, na pewno bezpieczniej. Czy zwiększy to jakość odsłuchu zarówno przy kinie jak i stereo.
    Dalej nie wiem jaki amplituner?

• #14 20 Sty 2014 21:48
    Pablo1964
    Moderator

jacoz3 napisał:
    czy warto

No właśnie że... nie bardzo.
    jacoz3 napisał:
    Czy zwiększy to jakość odsłuchu zarówno przy kinie jak i stereo.
    Nie.

• #15 20 Sty 2014 23:54
    jacoz3
    Poziom 5  

No dobra ale na pewno zwiększy bezpieczeństwo, inaczej zapytam.
    Czy wysokość 900mm dali zensor 5 -kolumny frontowe, które bym użył jako podstawkowe czy będzie to odsłuchowo ok?
    Dopłata do kolumny zensor 5 frontowe w stosunku do podstawkowych zensor 3 to 800zł.
    Koszt stojaków 2 to około 400-600zł.
    AVR 460, a ewentualnie coś z wyższej półki?

• #16 21 Sty 2014 10:58
    Pablo1964
    Moderator

Oczywiście, że każdy wyższy model będzie jeszcze lepszy. Serię AVR 6xx polecam w ciemno.

• #17 21 Sty 2014 16:43
    k52
    Poziom 32  

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jaki lubisz typ dźwięku bo klisch, a dali to dwa światy, nie lepszy i gorszy, inny. Klipsch bardziej rock, film, podwalina basowa i ostra góra, gdzieś pomiędzy nimi JBL, potem subtelniejsze Dali . Samo pomieszczenie kinowo odsłuchowe jest niewielkie i RF62 mogą być za duże skoro w grę wchodzi sub . Druga sprawa to koszty RF62 bo ktoś miał na myśli chyba klipsch RF62 II, a są też klipsch RF62( które to są tańsze bo z przed liftingu ). Czy amplituner Sony, dlatego że masz tv Sony, wydaje mi się że poza dawniej obecną marką w audio została teraz nazwa, masa wejść hdmii i moc 165W na kanał której na 15m nie wykorzystasz. W jego cenie można kupić coś bardziej oryginalnego i wyrafinowanego .

• #18 21 Sty 2014 18:35
    Pablo1964
    Moderator

Dlatego już wcześniej pisałem:

Pablo1964 napisał:
    To oczywiście propozycja do posłuchania, nie do kupienia w ciemno.

• #19 21 Sty 2014 20:44
    jacoz3
    Poziom 5  

Dzięki.
    Dziwna sprawa, nie chcą ściągnąć mi do odsłuchu Lektorów- twierdząc że przestarzała konstrukcja i niewielka różnica do Zensorów.
    Propozycja salonu Amplitunera to Denon AVRx3000- ponoć testy dla Dali właśnie na tym producencie są przygotowywane( jak Panowie określili- "pozostanie jeszcze zapas na Amplitunerze").
    Nie mają oczywiście do odsłuchu.
    Kolumny przednie Zensro 7, tylnie Zensor 5 , centralny Vocal plus sub E 12F.
    Znacie już preferencje, wielkość pomieszczenia odsłuchowego też. Dobór amplitunera w kwocie do 3500 i do niego bluray?

• #20 21 Sty 2014 22:28
    irek6311
    Poziom 33  

Zamiast Denon AVR-X3000 może Marantz SR 5008 + Marantz UD5007 ...
    komponenty mają dobre recenzje i ładnie grają tak w stereo jak KD .

• #21 21 Sty 2014 23:10
    jacoz3
    Poziom 5  

Jakie różnice przy kinie i muzyce dla tych dwóch amplitunerów
    Denon AVR-X3000 a Marantz SR 5008- podobno bardzo zbliżone konstrukcje oraz podobna ilość funkcji.
    Przejzystośc i prostota w obsłudze- który?
    Jakość dzwięku, który wybrać?
    Czym się sugerować?

• #22 22 Sty 2014 11:56
    irek6311
    Poziom 33  

Proponuję odsłuchać oba i zdecydować jacoz3 .
    dla mnie obydwa ładnie grają tak w stereo jak KD ale to moje wrażenia ,
    tak na koniec to trzeba by 2x tyle dać na amplituner by zagrał w stereo extra ...
    Denon AVR-X3000 i Marantz SR 5008 to taki kompromis pogodzenia stereo z KD za umiarkowaną kasę ,
    co do jakości dżwięku w stereo to trzeba też słuchać plików porządnej jakości (flac) ...
    inaczej będzie rozczarowanie że sprzęt za 10tyś zł a gra fatalnie .

• #23 22 Sty 2014 20:49
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

H/K AVR360 lub AVR460 zagra w stereo lepiej niż oba wyżej wymienione.
    Kolega pablo1964 zapewne to potwierdzi gdyż sam posiada HK ale jak dobrze pamiętam AVR435 i chwali sobie również jego brzmienie w stereo. HK980 i AVR460 w stereo grają bardzo ale to naprawde bardzo podobnie.

• #24 22 Sty 2014 21:00
    Pablo1964
    Moderator

Wywołany do tablicy, potwierdzam. Zresztą już wcześniej pisałem:

Pablo1964 napisał:
    Oczywiście, że każdy wyższy model będzie jeszcze lepszy. Serię AVR 6xx polecam w ciemno.
    Posłuchaj najwyższego modelu H/K, jaki mają. One w stereo grają lepiej od konkurencji.

• #25 22 Sty 2014 21:07
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Na allegro można znaleźć używane AVR645 które mają wystarczające dekodery dźwięku i takie tam inne bajery z górnej półki i zapewnia bardzo dobre wrażenia odsłuchowe.

• #26 02 Lut 2014 22:27
    jacoz3
    Poziom 5  

Byłem na odsłuchu i zmieniła mi się koncepcja.
    Wygospodaruję dodatkowy pokój, na wyłącznie stereo (muszę tylko nazbierać fundusze).
    A teraz full w KD, pozostaje mi przypomnieć jaki rozkład pokoju. 35m2, po środku ciąg komunikacyjny, podział na 2 części ( bez żadnych ścian ) jadalnia i część audio. TV Samsung s8000sl 55", n+.
    Kolumny w systemie 5.1, z czego nie mogą być kolumny podstawkowe na żadnym stojaku, i nie wiszące.
    Dali Zensor 7 przód, zensor 5 tył i vocal plus sub e12f- za ciepły dźwięk jak do kino 90% muza 10%.
    Amplituner Denon x3000, lepszy marantz s5008 lub hk avr370.
    Testowałem JBL zestaw w podobnej cenie oraz zestaw Bose.
    Komplety po mocnych negocjacjach, startowe ceny około 14-15, docelowo około 12k.
    Definitive technology?
    Proszę o dobre zestawienia, niekoniecznie warto topić aż tak dużej kasy, dlatego czekam na dobre sugestie, na pewno będę je próbował odsłuchać.

• #27 03 Lut 2014 14:27
    Herethic
    Poziom 28  

jacoz3 napisał:
    Wygospodaruję dodatkowy pokój, na wyłącznie stereo.
    Nie pożałujesz tej decyzji... :spoko:
    jacoz3 napisał:
    Kolumny w systemie 5.1, z czego nie mogą być kolumny podstawkowe, na żadnym stojaku, i nie wiszące.
    Znaczy się... mają fruwać jak motylki :?: Proponuję zmniejszyc dawkę "ziółek"...zestaw kina domowego do 10tys
    No chyba, że chcesz się meczyć z M.A. Soundframe... :?

jacoz3 napisał:
    Dali Zensor 7 przód, zensor 5 tył i vocal plus sub e12f- za ciepły dźwięk jak do kino 90% muza 10%.
    Odmienną szkołę brzmienia prezentują np.Paradigm Monitor 9v6 - ale musiałbyś je "drapnąć" na wyprzedaży, bo to stary model. :?
    Nowszy model to Paradigm Monitor 11v7. Brzmienie mają twardsze, bardziej szczegółowe, rockowe. Do Denona, moim zdaniem ok.
    Oczywiście do tego monitory i - jeśli się upierasz - centralny..

Pozdro.

• #28 03 Lut 2014 14:31
    RMS.pl

Poziom 26  

Oszczędzanie na centralce w kinie domowym to najbardziej podstawowy błąd, jaki początkujący użytkownik może popełnić. Wystarczy podczas odsłuchu 5.1 odłączyć kolumnę centralną żeby zrozumieć jak potężną ilość informacji przenosi. Zazwyczaj odpowiada za 80% efektów dźwiękowych - wszystkie wokale i sporą część muzyki, która jest na pierwszym planie.

Oszczędzać można na głośnikach surround, ale nigdy na centralnym.

• #29 03 Lut 2014 14:44
    Herethic
    Poziom 28  

Nie pisałem o całkowitym "odłączeniu"', lecz wykorzystaniu w tym celu głośników telewizyjnych. 80%? Nie przesadzajmy...
    Moja "centralka" stoi nieużywana. Fakt, pogorszyłem ten sposób efekty, ale zyskałem na przejrzystości dialogów.
    Wreszcie stały się czytelne... W poście nr 3 napisałem wyraźnie, ze jest to kontrowersyjne rozwiązanie.

Pozdrawiam.

• #30 03 Lut 2014 14:48
    RMS.pl

Poziom 26  

To oznacza, że centralka była niskiej jakości, lub amplituner był nieprawidłowo skonfigurowany. Głośnik centralny odpowiada za potężny, kinowy wokal zawieszony w powietrzu wprost przed ekranem telewizora lub projektora.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo