Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTD-103 - Po wymianie łożysk pralką strasznie rzuca

xazax935 17 Sty 2014 02:07 1725 2
  • #1 17 Sty 2014 02:07
    xazax935
    Poziom 8  

Witam,

w wymienionej w temacie pralce wymieniłem łożyska prawą oraz lewą stronę po stronie koła pasowego sam zamontowałem nowe łożysko w metalowej poprzeczce natomiast z przeciwnej strony założyłem firmowe ułożyskowanie. Kiedy włączyłem pralkę z obciążeniem zaczęło nią strasznie rzucać, komora z bębnem uderzała o przód pralki i aż w efekcie unosił się tył pralki, w tym momencie ją wyłączyłem. Co może być powodem takiego zachowania pralki, czy może to być z powodu dokonanej przeze mnie wymiany łożyska wyjaśnię że w żaden sposób nie wbijałem go młotkiem tylko wcisnąłem imadłem uważając żeby nie uszkodzić, wciskałem je bieżnią ze starego łożyska aby nie naciskać żadnym elementem na środek.

Nie wiem czy pralka nie nabiera za mało wody nie nabiera nawet do nitów mocujących bęben ale nigdy wcześniej tego nie sprawdzałem więc nie wiem jaka jest prawidłowa ilość.

I jeszcze jedno bęben jest zawieszony na 4 sprężynach 2 z nich są dłuższe, powinny one się znajdować z tyłu?

1 2
  • #2 17 Sty 2014 13:55
    xazax935
    Poziom 8  

na wyświetlaczu pokazuje się kod d04

0
  • #3 24 Sty 2014 01:29
    xazax935
    Poziom 8  

wczoraj był zobaczyć pralkę mechanik zajmujący się naprawą sprzętu AGD polecił wymienić grzałkę, niestety po wymianie grzałki objawy są dalej takie same dziś na wyświetlaczu pokazał się błąd d06

ps. przepraszam że piszę posty pod własnym tematem ale staram się go uzupełnić o nowe fakty.

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

Problem powodowały styki w kostce podłączenia silnika były mocno zaśniedziałe i zabrudzone po wyczyszczeniu wszystko chodzi jak trzeba.

Temat można zamknąć.

0