Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka Whirlpool 9836/1 : plastykowe elementy kosza miękną

woos62 17 Jan 2014 08:29 1521 4
 • #1
  woos62
  Level 9  
  Witam
  Zmywarka liczy sobie 7 lat. Od kilku miesięcy nie ma sygnałów o błędach (Fx) i poza tym że czasem nie wyłącza sie sygnał dźwiękowy sygnalizujący zakończenie pracy niby jest OK ale... no właśnie, uchwyt kosza górnego stał się nieprzyjemnie "klejący" a ostatnio w jednym miejscu zakończenie druta z którego zrobiony jest kosz też zmiękło i po dotknięciu samo odpadło , ot taka końcówka o długości ok 5 mm. Co się dzieje? Zawsze używam wyłącznie tabletek Finish Quantum...
  Załączam fotki obrazujące temat.
  Proszę o rady.
 • #2
  brovar
  Level 18  
  Odpowiedzią na twoje pytania jest biodegradacja, której ulega plastik i elementy metalowe a temperatura i detergenty efekt ten jeszcze potęgują. Mówiąc krótko - niestety nic się nie da z tym zrobić. Pozostaje wymiana na nowe lub zostawienie tak jak jest. Każdy kosz zmywarki prędzej czy później tak kończy. Pozdrawiam.
 • #3
  movzx
  Level 39  
  woos62 wrote:
  Zawsze używam wyłącznie tabletek Finish Quantum...
  Wybebesz sobie taką tabletkę, a "osłonkę" wrzuć do wrzątku i zobacz co powstanie. To też może mieć wpływ na "kleistość" plastików, chociaż jak wyżej - zużycie materiału raczej będzie główną przyczyną.
 • #4
  egon42
  Level 37  
  movzx wrote:
  a "osłonkę"
  No właśnie te osłonki w pralkach jest to samo nie rozpuszczają się dobrze w wodzie i osiadają na wszystkich elementach ostatnio wymieniałem łożyska w pralce amica i cała odległość między tyłem bębna a zbiornika była wyklejona jakąś substancją kleistą z jakimś proszkiem i co się okazało były to osłonki z płynów do prania pomieszane z proszkiem do prania zrobił się z tego taki twardy beton że hej, ani tego wypłukać się nie dało ani wykruszyć. dopiero po 3 dniowym suszeniu udało się to wykruszyć. W innym przypadku wyciągnąłem z 8 resztek takich osłonek z fartucha bo ludzie teraz nie piorą w temperaturze większej niż 40 stopni C, i osłonki tylko pękają i się nie rozpuszczą.
 • #5
  woos62
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedzi.
  Używamy zmywarki codziennie, czasem nawet dwukrotnie. I conajmniej co trzecie zmywanie jest w najwyższej temperaturze. Poki co wymienię ten uchwyt a poźniej chyba cały kosz.