Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsunga UE46D5500 - Przesyłanie nagrania przez rgb-scart na kartę telewizyjną.

17 Sty 2014 12:00 1821 6
 • Poziom 9  
  Posiadam Samsunga UE46D5500 , materiał dobrze nagrywa się na dysk zewnętrzny ( po odblokowaniu PVR ) . Chciałem ten materiał przegrać w postaci analogowej na komputer podpinając do gniazda scart TV kartę telewizyjną PalmTop TV z ustawieniem wejścia sygnały na CVBS . W tym czasie odtwarzałem z dysku na telewizorze nagrany materiał ... jednak na aplikacji karty na laptopie nie pojawia się obraz wyświetlany na tv . Wygląda to tak jakby przy użyciu portu usb z filmem , na tv następowała blokada sygnału na wyjściu rgb-scart . Po wyłączeniu sygnału z usb-dysku zewnętrznego i przejściu na obraz z tunera tv obraz widoczny jest na laptopie . Może ktoś wyjaśni , podpowie skąd ta blokada sygnału na wyjściu scart podczas odtwarzania z portu usb ? Dzięki.
 • Computer Controls
 • Poziom 40  
  edi40 napisał:
  Może ktoś wyjaśni , podpowie skąd ta blokada sygnału na wyjściu scart podczas odtwarzania z portu usb ?

  Nie tylko z USB ale takze poprzez HDMI. Sa to gniazda dla sygnalow cyfrowych. Jako ze producenci doskonale wiedza ze urzadzenia podlaczone poprzez USB czy HDMI posiadaja inne mozliwosci np z USB material mozesz skopiowac na komputer i zrobic z nim co chcesz, dlatego tez nie ma konicznosci stosowania drogich konwerterow cyfrowo-analogowych wbudowanych w TV.
 • Computer Controls
 • Poziom 9  
  Czy dobrze rozumię , że w momencie odtwarzania materiału z gniazda usb telewizora nie wyjdzie żaden sygnał przez rgb exit ? Pytałem o to wszystko dlatego , że w swoim czasie miałe dekoder z pvr z kablówki i jak coś nagrałem to mogłem następnie odtwarzając z dysku dekodera przechwycić ten materiał w czasie rzeczywistym przez gniazdo euro na kartę telewizyjną w laptopie . Dekoder nie miał w takim razie blokady wyjścia scart. ? Miałem nadzieję ,że taka opcja też jest w TV.
 • Poziom 40  
  edi40 napisał:
  Czy dobrze rozumię , że w momencie odtwarzania materiału z gniazda usb telewizora nie wyjdzie żaden sygnał przez rgb exit ?

  Tak.
  edi40 napisał:
  Dekoder nie miał w takim razie blokady wyjścia scart.

  Wyjscie scart jest wyjsciem analogowym. Tutaj nie ma zadnych blokad.

  Dodano po 1 [minuty]:

  edi40 napisał:
  Miałem nadzieję ,że taka opcja też jest w TV.

  Jezeli TV ma dwa gniazda scart to jesli do jednego gniazda sygnal wchodzi to na drugim gniezdzie rowiez bedzie sygnal wychodzic. Pod warunkiem ze TV ma oba gniazda IN-OUT. Czesto zdaza sie ze TV ma jedno gniazdo IN-OUT a drugie tylko IN.
 • Poziom 9  
  Jest jedno gniazdo scart - wyjście i wychodzi z niego każdy sygnał w czasie korzystania z tv w trybie normalnym - wyświetlanie cyfrowych programów na żywo ( korzystam z modułu CAM ). Wszystko wtedy można oglądać i nagrywać na laptopie poprzez kartę telewizyjną podłączoną kablem audio-video z gniazda scart do karty telewizyjnej. Problem pojawia się gdy odtwarzam materiał na telewizorze z gniazda usb- pendrive , dysku zewnetrznego , wtedy nie ma sygnału z tym materiałem na wyjściu scart , "nie wychodzi mi analogowo :--- nie mogę więc przechwycić tego kartą telewizyjną na laptopa tak jak w przypadku programów na żywo . :cry:
 • Poziom 32  
  Wszystko zgadza się z tym co napisano wyżej, podobnie będzie z HDMI. Prawdopodobnie ze Smart TV też. Ale jak możesz to sprawdzić to napisz dla potomnych. Ciekawe co będzie jak podłączysz analogowe źródło np do componenta. Jak masz taką możliwość to również sprawdź i napisz o wynikach proszę.
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem z materiałem gdzie źródłem był Smart TV , a także z HDMI - brak sygnału ze scart na laptopie . W czasie gdy na TV szedł materiał z HDMI , na karcie telewizyjnej w laptopie można było oglądać telewizję live , w przypadku Smart TV na karcie nie było żadnego obrazu. Nie posiadam kabla scart - component więc tej opcji obecnie nie sprawdzę ale zakładam ,że wynik jak wyżej.