Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unifon tlc dt 6 - nie działa otwieranie drzwi

17 Sty 2014 12:52 1770 4
  • Poziom 2  
    Proszę Was o pomoc i sugestie. Domofon to unifon cyfral tlc obsługujący centralki dt 3 dt 4 i dt 6 taka jak jest u mnie w bloku mieszkalnym. Jeden domofon akurat miał prawo juz z racji wieku się popsuć. Wpierw był problem z otwieraniem drzwi póżniej całkowicie "umarł'. Kupiłem identyczny domofon i wszystko ok,jedynie nie działa otwieranie drzwi. Domofon sprawdzony na innym mieszkaniu i działa więc dzwonie do spółdzielni mieszkaniowej i "szpece" wpinają swój domofon ( inny niż cyfral ) twierdzi że jest ok,wina leży po moim domofonie. Nie daje mi to spokoju i pożyczam również sprawny taki sam domofon który działa na 100% ale niestety po podpięciu u mnie w mieszkaniu nadal jest problem z otwieraniem drzwi czyli nie działa. Dwa domofony zapewne sprawne w moim mieszkaniu nie są w stanie otwierać drzwi. Jestem umówiony na poniedziałek z kimś bardziej obeznanym w temacie domofonów ale jak to możliwe że cała klatka ma sprawne domofony a ja jedynie zgłaszam usterke? Swoja drogą nie mam pewności że dzisiejszy "szpec" nie pozbył mnie bo on się zna lepiej i wyklucza inna usterke niż mój domofon. Jaka mozę byc przyczyna tego że dwa sprawne domofony nie otwieraja drzwi? Pomijam fakt próby innym domofonem który zadziałał ale niezbyt mnie ci fachowcy przekonali. Proszę Was o pomoc.
  • Specjalista Domofony
    Zewrzyj przewody idące do unifonu i wtedy zobacz, czy jest otwieranie drzwi - powinno być.
    Jeżeli jest, to masz uwalony(-ne) unifony, jeżeli nie ma to problem jest w instalacji.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzieki za zainteresowanie. Usterka dwóch domofonów jest niemożliwa, działają w innym mieszkaniu. Jutro spróbuje z tymi kablami. Dzięki.
  • Poziom 2  
    Faktycznie przy zwarciu kabli drzwi się otwierają. Czyli z instalacja jest wszystko ok? Dlaczego gdy podpinam jeden i drugi unifon a sa sprawne przyciskiem nie otworze drzwi? W czym tkwi problem?