Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy Aquamatic 8T nie wiruje pod obciążeniem

star4you 17 Jan 2014 13:15 2244 2
 • #1
  star4you
  Level 12  
  Witam
  Pralka miniaturka jak w temacie po w łożeniu wsadu i wybraniu programu wirowanie wykonuje rewersy ale nie wchodzi na obroty wirowania. Na pusto pralka czasami wejdzie na obroty wirowania na programie wirowanie tj. 5 i 10.
  Silnik i szczotki sprawdzone, optycznie na komutatorze nie widać uszkodzeń, profilaktycznie przeczyszczony papierem ściernym i wydłubany brud w rowkach między klatkami. Silnik podłączony na ostro do 230V wydaje się działać poprawnie, nie iskrzy, startując rozpędza się. Tacho ma oporność około 50 ohm, nie widać aby było uszkodzone. Wymieniłem triak na module, elektrolity i rezystory posprawdzane. Zaobserwowałem jeszcze dziwna sprawę tzn. jak silnik wykonuje rewersy to dostaje chwilami takiego poszarpywania że na 1 sek. startuje z większą mocą, jak jest wsad to nawet w tym momencie potrafi pasek wielorowkowy zapiszczeć. Zastanawiam się czy może to wina programatora-wybieraka programów typu przypalona lub ułamana blaszka wewnątrz? Obstawiam jednak na moduł ale nowy to wydatek ponad 200 zeta, ten który jest na allegro to do innej wersji Candy Aqua 8T.
  Mile widziana jakaś podpowiedź.
 • #2
  mrice
  Home appliances specialist
  sprawdź jeszcze komorę impulsową czy jest czysta, po zdjęciu tylnej klapy przy zbiorniku taka długa biała rurka ugięta jak banan.
 • #3
  star4you
  Level 12  
  Kubek hydrostatu sprawdzałem na samym początku, jest oczywiście czysty. Wężyk jest szczelny a sam hydrostat ma czyste przejścia na swoich wewnętrznych stykach.