Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CC 900 Szorowanie w skrzyni biegów

29 Mar 2005 20:35 2450 3
  • Poziom 11  
    W moim samochodzie występuje nietypowa usterka, od kiedy miałem wypadek i pękło ucho mocujące skrzynię biegów( od strony kierowcy)do poduszki która uległa uszkodzeniu, pojawia się szorowanie, które początkowo występowało przy ruszaniu czyli tylko na pierwszym biegu i rzadko na drugim. Wymieniłem wtedy poduszkę na nową(ucho było już wcześniej wymienione), pomogło trochę i szorowanie było słyszalne tylko bardzo krótko przy ostrym ruszaniu, ale po dwóch latach to szorowanie powróciło i naprawde dokuczliwe stawało się gdy wjechałem w kałużę lub gdy padał deszcz, gdy wszystko wyschło szorowanie zanikało. Wystarczało jednak tylko trochę wilgoci na drodzę a szorowanie występowało praktycznie na każdym biegu a zanikało gdy jechałem jednostajną prędkością bez przyśpieszania. Dowiedziałem się, że to być może wina złego uszczelnienia skrzyni biegów, ale czemu na początku pomogła wymiana poduszki :?:
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    bo jeszcze wtedy byl olej w skrzyni.polecial uszczelniacz a za nim olej.ale nie wiem na pewno byloby widac slady wyciekajacego oleju wczesniej.mysle ze podczas tego wypadku uszkodzeniu uleglo lozysko na walku sprzeglowym lub sam walek sprzeglowy
  • Poziom 24  
    A czy teraz poduszki są dobre ? Bo mi jak jedna padła, to tak samo szorowało jak przyspieszałem.
  • Poziom 11  
    Olej w skrzyni był cały czas i nic z niej nie wycieka, poduszki są w porządku, ale skąd ta wrażliwość na wilgoć. Ja też myślałem, że coś ze sprzęgłem, bo wtedy gdy szoruje to też mocniej szarpie silnikiem i muszę częściej jeździć na półsprzęgle, ale demontaż skrzyni jest czsochłonny i nie wiem czy się na niego zdecydować, może coś trzeba uszczelnić?