Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA WHIRPOOL AWOE 8558

Ryniu555 17 Sty 2014 13:55 3729 5
  • #1 17 Sty 2014 13:55
    Ryniu555
    Poziom 2  

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem pralki WHIRPOOL AWOE 8558 przez 2.5 roku wymieniłem już programator,grzałkę ona ma szósty zmysł a ja odchodzę od zmysłów przy tej pralce od 2 dni wyświetlacz na przemian raz świeci raz nie dziś zaświecił się błąd F 21 pralka tylko buczy a bęben tylko lekko się kołysze nie kręci może ktoś miał coś takiego w swojej pralce i mógł by mi poradzić czy warto ją jeszcze naprawiać,jeśli to znów programator to lepiej ją zezłomować bo koszt programatora to koszt nowej małej pralki dziękuje i pozdrawiam!

0 5
  • Pomocny post
    #2 18 Sty 2014 00:09
    brovar
    Poziom 18  

Prawdopodobnie skończyły Ci się szczotki silnika (F21) - dlatego bęben się tylko kołysze. Nie bardzo rozumiem kwestię

Cytat:
    RAZ ŚWIECI RAZ NIE
    Czy chodzi o to że programator nie zawsze się załącza?

I nie pisz dużymi literami bo to oznacza krzyk w internecie a ja mam bardzo nietolerancyjnych sąsiadów.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Sty 2014 06:29
    januszx3
    Poziom 30  

Kieruj swoją uwagę na układ sterowania silnika i silnik. Najlepiej odłączyć, wyjąć i sprawdzić silnik. Bęben ma konstrukcję symetyryczną, a więc kołysanie pustego bębna przy próbie startu nie leży w mojej wyobraźni. Może wyjmij z bębna pranie bo to co opisujesz nie jest przy pustym bębnie. Dalsza pomoc w diagnostyce zależy od Twoich dalszych informacji.
    Pamiętasz powiedzenie "praw fizyki Pan nie zmienisz" - silnik się nie kręci, bo jest uszkodzony lub nie ma właściwego zasilania (uszkodzenie zasilania lub układu sterowania).

0
  • #4 18 Sty 2014 18:30
    Ryniu555
    Poziom 2  

właśnie skorzystałem z porad kolegów przejrzałem wszystkie styki kostki i złącza przejrzałem szczotki w silniku i zaczęła działac błąd F 21 opisuje instrukcja dość ogólnikowo "awaria modułu elektrycznego"wiec trzeba przejrzeć wszystko dziekuje i pozdrawiam!

0
  • #5 26 Lut 2014 19:32
    Ryniu555
    Poziom 2  

witam pralka whirpool AWOE8558 wyswietla sie awaria oraz kranik co w instrukcji opisuja jako brak wody sprawdziłwm waz, kran wszystko ok dziwne jest to ze pralka potrafi prac przez pare dni i niespodziewanie zapala sie awaria oraz kran po kilkakrotnym resecie wszysko powraca do normy znow na kilka dni jest to uciazliwe bo nigdy nie wiadomo czy zrobi pranie do konca czy nie -prosze o porade co mozna z tym zrobic,pozdrawiam

0
  • #6 22 Lip 2014 21:15
    fx11
    Poziom 11  

Kranik i serwis oznacza że masz zalany spód pralki w którym jest czujnik u znajomej w tej pralce to samo wyskoczyło co opisałeś i okazało się że uszkodzony był wąż spustowy z bębna ( i kulką w środku) zalewał spód pralki .Po wymianie wszystko wróciło do normy. na elektrodzie już był opisany sposób naprawy .(bardzo prosty)

0