Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring naszych instalacji OZE - www.PVmonitor.pl

putas 12 Mar 2019 11:32 179607 1713
    marekj31
    Poziom 19  
    Po wczorajszych wariacjach wiatrowych i zanikach prądu , spadkach napięcia do 120 v LK zanotował jakieś przedziwne wartości np pobór prądu max moc 118355 W i naliczył pobór prądu na 1651,136 kWh gdzie prądu nie było prawie cały dzień .Skąd takie anomalia , strasznie rozwaliło mi to wykres .Czy jako użytkownik mogę to jakoś ręcznie poprawić te wartości czy tak już musi zostać.
  • Zasilacze UPS
    theo33
    Poziom 16  
    Co tam wykres, ważne aby dwukierunkowy tego nie zaliczył
    mipix
    Poziom 31  
    U mnie po zaniku zasilania, zawiesił się licznik energii. W tym czasie elektronika może zachowywać się nieprzewidywanie. Zaświeciły się wszystkie kontrolki i zgasł wyświetlacz. Pomogło dopiero dłuższe odłączenie od zasilania.
    Błędy w bazie danych pvmonitor zdarzają się. Mam zarejestrowaną kosmiczną moc maksymalną z roku 1970-01-01. https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=10188&od=2018-3-01&do=2018-3-01
    Napisałem do admina i udało się to poprawić.
    seba_x
    Poziom 31  
    Czy jest możliwość aby PVmonitor pobrał sobie dane z ZEVERCLOUD.COM ?
    cuuube
    Poziom 18  
    marekj31 napisał:
    Po wczorajszych wariacjach wiatrowych i zanikach prądu , spadkach napięcia do 120 v LK zanotował jakieś przedziwne wartości np pobór prądu max moc 118355 W i naliczył pobór prądu na 1651,136 kWh gdzie prądu nie było prawie cały dzień .Skąd takie anomalia , strasznie rozwaliło mi to wykres .Czy jako użytkownik mogę to jakoś ręcznie poprawić te wartości czy tak już musi zostać.

Jest możliwość dodawania ręcznie zużycia , ale innych korekt chyba nie. Trzeba mieć dane z rejestracji (id instslacji i login) . Może jak podasz mu normalne dane to zamieni...
    marekj31
    Poziom 19  
    U mnie jest zakładka z ręcznym dodawaniem produkcji a właśnie potrzebuję dodawanie ręczne zużycia bo mi nabiło jakieś kosmiczne wartości i to chciałbym skorygować podaj gdzie znajdę taką zakładkę ?
  • Zasilacze UPS
    cuuube
    Poziom 18  
    https://pvmonitor.pl/addprodukcja.php

Mnie się udało zmienić z 11,55 na 10,67 kWh . Miesięczna produkcja też się przeliczyła , także do zrobienia ...

Edit

Po chwili dane zmieniły się kolejny raz i to co skorygowałem (10,66 ) zostało dodane do produkcji także jednak nie działa .
    Próbowałem wpisać wartośc ujemną i nie przyjmuje . Także lipa .

Pisz do admina , może maja możliwości korekty .
    nowex
    Poziom 17  
    Na [url=]www.pvmonitor.pl[/url] można tylko dodać produkcję w przypadku braku jej automatycznej wysyłki, korekt nie można robić.
    Maco65
    Poziom 10  
    Panowie, gratuluję pomysłu i realizacji! Aż miło patrzeć jak takie pasje się realizują!
    Właśnie zamawiam instalację fotowoltaiczną 10kW i szukając dobrego systemu do monitorowania natrafiłem na ten wątek. Doczytałem do strony 25 i głowa mi pulsuje... :)
    Będę czytał dalej ale pozwolę sobie na szybkie pytanko bo chcę już zamówić LK i liczniki (lub liczniki). Jeśli jest już odpowiedź na stronach 26-57 lub na PVmonitoring.pl (też czytałem ale chyba nie znalazłem) to przepraszam za zaśmiecanie...

Pytanie: Czy licznik 4 (na schematach podłączenia pokazany jako liczniki "zużycie domu" jest dwukierunkowy ? Bo chyba nie... I jeśli nie to zakładając, że taki licznik mierzy moc niezależnie od kierunku przepływu, to skąd wiemy czy oddajemy prąd do sieci czy do pobieramy ?

EDYCJA:
    Właśnie mnie oświeciło i pytanie jest nieaktualne. :(
    cuuube
    Poziom 18  
    Pierwsze , chodzi o dane ze stron PC , mam tam ujętą grzałkę do CWU , jednak po pojawieniu się nowej wersji strony gdzieś zniknęło mi około 130 kWh zużycia ( taka jest różnica między stroną ,a licznikiem do którego jest podpięta) . Dlaczego nie można dodać zużycia PC - grzałki by wyrównać dane , jak to jest w przypadku PV ?

Jest też problem z samym przeglądaniem danych historycznych . Mianowicie klikam na głównej stronie " PC i pomiary temperatur" i szukaj , pózniej po kliknięciu na datę historyczną przenosi mnie na stronę z danymi produkcji PV , a nie zużycia grzałki . Jest to bardzo irytujące .

Problematyczne jest tez trochę przeglądanie danych historycznych . Klikam datę np 12.06.2018 PV i przenosi mnie na stronę z danymi z tego dnia , jednak kalendarz z automatu wraca do aktualnej daty i chcąc przeglądać np kolejny dzien 13.06.2018 muszę znowu wertować cały kalendarz . Czy nie idzie jakoś ustawić kalendarza , by pozostawał przez dłuższy czas w wyznaczonym okresie czasu ?

Kolejna sprawa , to kwestia dodania 'okienka' z informacją o zaoszczędzonej emisji CO2 , tak jak pokazuje to stronka Gminy Wągrowiec , pisaliśmy już o tym ,że może będzie to prezent na zająca . Kiedy to ruszy ?

Jeszcze jedno . Na nową stronę nie mogę zalogować się używając hasła i loginu uzyskanego w procesie rejestracji , dlaczego ?

Co trzeba zrobić by na wykresie pokazywało ciśnienie i wilgotność ? Nie zauważyłem w opisie dodawania funkcji na stronie , jest parametr 'f' tylko...

pozdrawiam

edit

sprawdziłem skrzynkę spam , tam trafiła odpowiedz na pytanie mailowe , wkleję tutaj bo może komuś się przyda info
    Cytat:

Dziękuję za cenne uwagi, nasza strona jest na etapie developerskim i mogą się na niej pojawić pewne błędy, które staramy się jak najszybciej likwidować. W kolejnej aktualizacji (która pewnie zostanie wgrana w tym tygodniu) uwzględniłem Pana uwagi dot. przeglądania danych historycznych i związanych z liczeniem emisji. Żeby wyjaśnić kwestie grzałki prosiłbym o przesłanie bardziej szczegółowych danych, bo nie za bardzo widzę co się mogło przytrafić- czy ten błąd występuje również na starej stronie ? Proszę podać w jakich dniach wpisać jakie wartości dla grzałki, to wpisze ręcznie, bo na razie niestety nie ma takiej funkcjonalności. Z tego co widzę to chyba grzałka jest zarejestrowana jako pompa ciepła ?
    Hasło do nowej strony może być inne niż do wysyłki, proszę skorzystać z opcji resetowania hasła, jak się nie uda, to proszę pisać.
    cuuube
    Poziom 18  
    Jakieś ruchy są na starej stronie , bo dziś przez chwilę miałem nowe kolory wykresów.

Na nowej stronie również

pojawiły sie tez informacje na stronie głównej(com.pl) o redukcjI SO2 , NOx i CO2 , wszystkich zarejestrowanych na stronie insstalacji .

I trochę prywaty... U mnie w ogródku również, powstał stolik z Pv
    nawasaqi
    Poziom 12  
    Witam wszystkich mam takie pytanie chciałbym się podpiąć pod stronę. Mam taki falownik ZEVERSOLAR TLC5000.
    http://www.emiter.net.pl/sites/default/files/..._evershine_tlc_4000_5000_6000_8000_10000_.pdf
    Jest on wpięty bezpośrednio u mnie przed zabezpieczenia w skrzynce z bezpiecznikami.
    Ma moduł wifi oraz eth. Mam go podpięty pod zevercloud ale ten ich interfejs jest bardzo ubogi.
    mam pytanie co muszę kupić zainstalować i gdzie się wpiąć by dostarczać dane na stronę pvmonitor.
    Moja instalacja to 5kV.
    cuuube
    Poziom 18  
    marekj31 napisał:
    Tak myślałem że korekty zużycia poboru nie ma teraz mam na wykresie taki wysoki słupek poboru że nie widać pozostałych :cry:
    podobno korekta wprowadzona . Sprawdź . Załatwiłem przy okazji swoich korekt przy grzałce.
    marekj31
    Poziom 19  
    Faktycznie wróciło do normalnych wartości dziękuje pozdrawiam.
    kitolcio
    Poziom 17  
    Postanowiłem tutaj opisać problem bo mailowo brak odzewu.
    Od 2014 roku na pvmonitor przesyłane były moje wskazania ze strony https://www.pvoutput.org/intraday.jsp?id=26669&sid=24387, to w zupełnie inny sposób niż pozostali.
    Dane były odbierane przez specjalnie napisany skrypt autorstwa Andrzeja (pozdrawiam) i wszystko działało prawidłowo gdzieś do połowy marca, od tego momentu nie mam żadnych wskazań na pvmonitor, chodzi o konto: https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=43
    Strona źródłowa działa znakomicie, nic kompletnie nie było tam zmieniane, a dane pobierane na podstawie ID i api key są cały czas te same.
    Mam podgląd na telefonie właśnie na tych parametrach więc u mnie jest ok.
    Pisałem do Macieja (tu też pozdrawiam) i w odpowiedzi dostałem tylko info że u źródła mogły być zmiany... nie było.
    Napisałem nawet żeby usunąć konto z pvmonitor, bo skoro nie ma wskazań to po co blokować miejsce na stronie... tu też brak odzewu.
    Co się dzieje chłopaki? Jestem z Wami od początku istnienia pvmonitor i widzę że to idzie w złą stronę.
    umcus
    Poziom 15  
    Macie może Lan Kontroler zamontowany w tablicy rozdzielczej? Ile to zajmuje miejsca (w sensie ile miejsca na moduły zajmie)? Próbowałem znaleźć zdjęcie w necie, ale jakoś kiepsko mi idzie. Chcę zamówić natynkową tablicę rozdzielczą, ale nie wiem, czy mi starczy miejsca. Jeszcze zastanawiam się, jak zasilanie podpiąć, żeby to miało ręce i nogi. I tak będę musiał gniazdo zamontować obok tablicy, bo nie mam kabla eth podciągniętego do garażu i będę musiał wykorzystać Powerline czyli ethernet po sieci elektrycznej.
    cuuube
    Poziom 18  
    Niecałe 7x7x4 cm . 4 miejsca .

Dodano po 40 [minuty]:

kitolcio napisał:
    tu też brak odzewu.
    przesyłam kontakt na priv do kogoś kto tam teraz się zajmuje stronką , też trochę czekałem na odzew , ale załatwiłem co potrzebowałem .
    futek2
    Poziom 17  
    Witam zainteresowanych tematem dolozenia WIFI do inwertera SMA starszej produkcji np. SB4200TL MS.
    Ponizej jest link do pelnego opisu i schematu oraz softu na ESP8266 . Uklad nie wymaga dodatkowych elementow jedynie modul ESP8266 i tasme do polaczenia z pinami na plycie procesora w SMA.
    W pelni mozemy sie cieszyc montoringiem naszego SMA za bardzo male pieniadze.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3577979.html
    W zalaczeniu sa tez wszystkie potrzebne programy do zainstalowania na PC.
    Modul ESP8266 umiescilem w pudelku po TIK TAKACH dla bezpieczenstwa przed ewentualnym zwarciem do obudowy lub innych elementow w inwerterze.

Zycze zainteresowaym zadowolenia z ukladu.

Prosze o ewentulane uwagi i propozycje.

Futek2
    pawel3110
    Poziom 15  
    Wysyła ktoś dane po pvmonitor w inny sposób niż z lancontrolera? chciałem wysyłać z PLC (Codesys na raspberry) ale nie zapisuja się dane.
    Problem polega na tym, że gdy wpisuję link w przeglądarkę:
    Code:
    http://pvmonitor.pl/pv/get.php?idl=mojID&p=hasło&f322=235

to f322 na wykresie się zapisuje poprawnie.
    Natomiast, gdy ten sam link wyślę z plc to nie zapisuje się na wykresie.
    Gdy z plc wysle ten link do mojego servera apache, to w access.log mam:
    Code:
    192.168.1.200 - - [02/May/2019:09:01:21 +0100] "GET /pv/get.php?idl=mojID&p=hasło&f322=242.98 HTTP/1.1" 404 471 "-" "-"

Nie wiem, gdzie jest błąd i z czego on wynika.
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    Erbit
    Poziom 33  
    pawel3110 napisał:
    ...
    Problem polega na tym, że gdy wpisuję link w przeglądarkę:
    Code:
    http://pvmonitor.pl/pv/get.php?idl=mojID&p=hasło&f322=235

to ...

.. to pojawia się przekierowanie, którego zaiste PLC nie potrafi obsłużyć (a przeglądarka robi to bezbłędnie).

Zobacz w przeglądarce na jaki adres jest przekierowanie, wskaz w PLC ten adres i powinno działać dopóki chłopaki z pvmonitor znów czegoś nie sp.. czą.

Któż tak poprzez przekierowanie odbiera dane? Oj.. panowie... panowie..
    pawel3110
    Poziom 15  
    A więc przekierowuje, faktycznie, na:
    Code:
    http://vps71647.ovh.net/pv/get10.php?

Dzięki za podpowiedz, jutro sprawdzę jak będzie działało po zmianie adresu.
    nowex
    Poziom 17  
    Od pewnego czasu ma być wysyłane na dane.pvmonitor.pl

Code:
    http://dane.pvmonitor.pl/pv/get.php?idl=mojID&p=hasło&f...=...
    Erbit
    Poziom 33  
    nowex napisał:
    Od pewnego czasu ma być wysyłane na dane.pvmonitor.pl

Code:
    http://dane.pvmonitor.pl/pv/get.php?idl=mojID&p=hasło&f...=...

O... to już wiadomo dlaczego tam jest takie przekierowanie. Sorry za uszczypliwości w poprzedniej wypowiedzi.
    nowex
    Poziom 17  
    Z uwagi, iż musieliśmy pilnie zmigrować serwer nie działa jeszcze w pełni import danych po ftp, same dane na nowym serwerze już się gromadzą, trzeba uruchomić system ich analizy i zapisu do bazy na [url=]pvmonitor.pl[/url]. Za niedogodność przepraszamy.

Dodano po 12 [godziny] 57 [minuty]:

Nowy serwer przyjmujący dane po ftp działa, proszę o informację w razie braku danych od południa w dniu dzisiejszym.
    ostanislaw
    Poziom 16  
    Niestety u mnie brak wykresów, dane wysyłam po ftp ostanislaw idinst=10020.
    nowex
    Poziom 17  
    ostanislaw napisał:
    Niestety u mnie brak wykresów, dane wysyłam po ftp ostanislaw idinst=10020.

Już znalazłem błąd, jest poprawiony, powinno za kilkanaście minut działać.

Jeszcze prośba aby w przypadku braku danych wysyłanych po ftp na pvmonitor.pl aby zweryfikować czy jest wpisany adres serwera ftp, ma być:

ftp.pvmonitor.pl

bo zmianie uległ adres IP i obecnie jest to:

77.55.209.159