Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring naszych instalacji OZE - www.PVmonitor.pl

putas 14 Mar 2016 11:21 189324 1793
    synology1
    Poziom 15  
    r.keson napisał:
    Ja mam teraz dylemat co z tym fantem zrobić ponieważ chcemy postawić jeszcze 3 instalacje PV i dwie wiatrowe po 10 kW a wy dajecie Bana :)

Jak chcesz dokładne dane z lan kontrolerów zbierać proponuje Serwer lan można bardzo dużo parametrów poustawiać wprawdzie na razie nie mam czasu aby wszystko poustawiać ale wstępnie dane już wysyłam na swoja stronę.Można również w tym czasie wysyłać dane na pv monitor.Serwer lan jest typowo pod lan kontrolery tak na szybkiego mam zrobioną wizualizację możesz sobie zobaczyć masz wszystkie wykresy itp wprawdzie z braku czasu jeszcze nie umieściłem na stronie.Po kontakcie z producentem urządzenia można za darmo przetestować przed zakupem i tak jak pisałem w tym samym czasie można wysyłać dane na pv monitor. Dodatkowo POLICZY CI ile zapłacisz za energie pobraną czy wyprodukowaną,całość jest dziecinie prosta po zalogowaniu się masz liczniki ,wykresy ,formuły tworzysz co ci potrzeba .Osobiście dla mnie to idealna sprawa w przypadku kiedy by niemożna przesłać danych na Pv monitor (w przypadku uszkodzenia) dane zawsze zostają u mnie .Dodatkowo można podłączyć liczniki wody ,temperatury itp.Aza pomocą formuł ustawić Bilansowanie aby było liczone.Jest funkcja aktywnych paneli gdzie możesz udostępnić dane osobom z zewnątrz np statystyki o kosztach produkcji dla siebie a dane inne do publicznej wiadomości.Można ustawić sterowanie bezpośrednio ze strony itp. To tak na szybkiego ci napisałem abyś nie nie narzekał że wydałeś tyle kasy na lan kontrolery .Koszty zakupu lan serwera są niewielkie a możliwości ogromne poprosiłem producenta o wprowadzenie liczników wirtualnych aby można wpisywać dane z rejestrów z licznika PGE 1.8.0 ,2.8.0 Aby mieć wszystko w jednym.
    http://www.alarmypolaniec.pl/blog/#param=id_89 w związku z dodatkowymi pytaniami w wizualizacja są panele i użytkownik ustala co ma być widoczne na jakim panelu poniżej zdjęcie wizualizacji oraz urządzenia.
    Monitoring naszych instalacji OZE - www.PVmonitor.pl Monitoring naszych instalacji OZE - www.PVmonitor.pl
    Wykresy możemy sobie sami ustawiać co ma być pokazane i w jakim czasie ,dodatkowo po najechaniu na wykres wyświetlają nam soię dane takie jak Moc,Waty,Produkcja jeśli ktoś ma podpięty czujnik temperatury ,jak najbardziej można wyświetlać temperaturę .Oczywiście kolorystykę wykresu można zmieniać samemu ,programista pomyślał również o tym że użytkownik może zdecydować czy dany wykres ma być wypłniony kolorystyka czy nie .
  • Relpol przekaźniki
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii
    To nie jest tak, że nie chcemy "detalistów" bo dwie najmniejsze instalacje zarejestrowana u nas to 210Wp zainstalowane na Politechnice Poznańskiej - jedna stacjonarna, druga na trakerze.

Nie chcemy tylko, żeby ilość zarejestrowanych instalacji rosła przez pączkowanie, bo to zaburzy prawdziwy obraz. Wiele osób ma po kilka różnych inwerterów i po kilka różnych paneli. Ale żeby to wszystko "zebrać do kupy" przecież wystarczy całą produkcję przepuścić przez jeden licznik i masz łącznie wszystko nawet z 10 inwerterów.

Staramy się wprowadzić możliwość przypisania 3 niezależnych pomiarów (trzech inwerterów) do jednego konta, ale nie jest to gotowe.
    r.keson
    Poziom 12  
    synology1 napisał:
    r.keson napisał:
    Ja mam teraz dylemat co z tym fantem zrobić ponieważ chcemy postawić jeszcze 3 instalacje PV i dwie wiatrowe po 10 kW a wy dajecie Bana :)

Jak chcesz dokładne dane z lan kontrolerów zbierać proponuje Serwer lan można bardzo dużo parametrów poustawiać wprawdzie na razie nie mam czasu aby wszystko poustawiać ale wstępnie dane już wysyłam na swoja stronę.Można również w tym czasie wysyłać dane na pv monitor.Serwer lan jest typowo pod lan kontrolery tak na szybkiego mam zrobioną wizualizację możesz sobie zobaczyć masz wszystkie wykresy itp wprawdzie z braku czasu jeszcze nie umieściłem na stronie.Po kontakcie z producentem urządzenia można za darmo przetestować przed zakupem i tak jak pisałem w tym samym czasie można wysyłać dane na pv monitor. Dodatkowo POLICZY CI ile zapłacisz za energie pobraną czy wyprodukowaną,całość jest dziecinie prosta po zalogowaniu się masz liczniki ,wykresy ,formuły tworzysz co ci potrzeba .Osobiście dla mnie to idealna sprawa w przypadku kiedy by niemożna przesłać danych na Pv monitor (w przypadku uszkodzenia) dane zawsze zostają u mnie .Dodatkowo można podłączyć liczniki wody ,temperatury itp.Aza pomocą formuł ustawić Bilansowanie aby było liczone.Jest funkcja aktywnych paneli gdzie możesz udostępnić dane osobom z zewnątrz np statystyki o kosztach produkcji dla siebie a dane inne do publicznej wiadomości.Można ustawić sterowanie bezpośrednio ze strony itp. To tak na szybkiego ci napisałem abyś nie nie narzekał że wydałeś tyle kasy na lan kontrolery .Koszty zakupu lan serwera są niewielkie a możliwości ogromne poprosiłem producenta o wprowadzenie liczników wirtualnych aby można wpisywać dane z rejestrów z licznika PGE 1.8.0 ,2.8.0 Aby mieć wszystko w jednym.
    http://www.alarmypolaniec.pl/#param=id_89

To jest dobry pomysł, jak się ogarnę z czasem to zamówię takie urządzenie i będziemy w kontakcie. Podeślij linka gdzie można ten serwer lan kupić.
    AreksRos
    Poziom 10  
    ja ze swej strony dodam że możliwość rozbicia produkcji na dwa lub więcej inwerterów jest bardzo pomocne przy wykrywaniu nieprawidłowości pracy instalacji. Przekonałem się o tym w niedzielę gdzie tylko dzięki temu że śledziłem na "żywo" dane na LK zaobserwowałem że jeden z inwerterów przestał produkować a biorąc pod uwagę że to był inwerter podpięty to mniejszej instalcji a i w tym dniu miejscami chmury zakrywały słońce, to z samego wykresy wspólnego można było tego nie wywnioskować że jest coś nie tak...
  • Relpol przekaźniki
    globalinfo
    Poziom 13  
    Lesio_Q napisał:

Dwa gniazda, bo w 485 można urządzenia łączyć w łańcuch (daisy-chain).
    Czyli dla Ciebie - gniazdko dowolne.
    Ja kupowałem taniutkie interfejsy z Chin ...

Powerstocc 6000 to jest rebrandowany Danfoss 5400 ULX.
    Podłączyłem więc według opisu dla tego modelu, niestety nic nie odbieram przez serial monitor.
    Monitoring naszych instalacji OZE - www.PVmonitor.pl Monitoring naszych instalacji OZE - www.PVmonitor.pl
    BILGO
    Poziom 38  
    W menadżer urządzeń jest widoczny konwerter w Porty COM?? Widać masz chińska podrobke konwertera uart. Musisz sterowniki z chińskich stron pobrać ;)
    globalinfo
    Poziom 13  
    BILGO napisał:
    W menadżer urządzeń jest widoczny konwerter w Porty COM?? Widać masz chińska podrobke konwertera uart. Musisz sterowniki z chińskich stron pobrać ;)

Sterowniki mam aktualne, port jest widoczny, komunikacja po RS485 prze konwerter była sprawdzana i działa z innym urządzeniem.
    Tylko z tym gniazdem rj45 mam wątpliwości czy dobrze jest podłaczone. :?: :idea:

hostii
    Poziom 24  
    A czy jest możliwość wysyłane zużycia w domu po przez bocznik czyli INP1xINP5 bo mój inwerter off-grid zakłóca licznik impulsowy w LK. Licznik ONRO za inwerterem zlicza dobrze ale LK tak zlicza że pokazuje zużycie w wysokości 17kW ... I chciałbym przed inwerterem podłączyć drugi LK i wysyłać podobnie jak produkcje. Tylko pytanie czy będzie to działać ? zrobić nie problem.
    BILGO
    Poziom 38  
    W obwodzie SO czasami jest dobrze dodać np jakiś nieduży kondensator ceramiczny. Aby zbędne śmieci wyeliminować ;)
    Możesz też mieć stała impulsów źle ustawiona.
    putas
    Będzie działało, to tylko kwestia właściwego skalibrowania pomiaru i modyfikacji linku w LK - f4=#31
    hostii
    Poziom 24  
    BILGO napisał:
    W obwodzie SO czasami jest dobrze dodać np jakiś nieduży kondensator ceramiczny. Aby zbędne śmieci wyeliminować ;)

O to coś ciekawego do sprawdzenia :)

BILGO napisał:
    Możesz też mieć stała impulsów źle ustawiona.

wszystko jak OK jak nie działa inwerter, jak załączę zliczanie impulsów dostaje prędkości. Z UPS APC który robił za inwerter tego nie było. Ale wolę tego bo się nie grzeje no i 4kW i wszystko na nim działa

putas napisał:
    Będzie działało, to tylko kwestia właściwego skalibrowania pomiaru i modyfikacji linku w LK - f4=#31

Z tym nie będzie problemu tylko trzeba mieć druki LK, do takich zabaw
    BILGO
    Poziom 38  
    hostii napisał:
    Panowie kto zajmuje się naprawą LK ?

A co się mu stało?
    hostii
    Poziom 24  
    Pomiar A przez bocznik poszedł i 2 przekaźniki nie załącza :( - tak się kończą zabawy.....
    BILGO
    Poziom 38  
    hostii napisał:
    Pomiar A przez bocznik poszedł i 2 przekaźniki nie załącza :( - tak się kończą zabawy.....

najpewniej uszkodzony uP, raczej niemozliwa naprawa. a jesli tak, to zblizona do kosztow nowego.
    globalinfo
    Poziom 13  
    A mnie się udało uruchomić monitoring na Arduino. :spoko:

Tak wyglądają wykresy dla średniej minutowej i godzinowej.
    Oczywiście jest możliwość nakładania na siebie innych danych.

Myślałem, że pomożecie w rozszyfrowaniu gniazda rj45 w inwerterze, miałbym możliwość odczytywania większej ilości parametrów :(
    hostii
    Poziom 24  
    Mi LK 1.2 pokazuje kiedy niema ładowania baterii prąd w INP5 na plusie mimo ze nic nie ładuje, pokazuje ładowanie 2,4-1,2 skacze. Nieiwem co z tym zrobić .... w tej chwili w kal. mam wpisane -2.4 i tak że produkcji nie pokazuje ale już pokazuje wartości na minusie. Jakiś pomysł ?
    prose
    Poziom 33  
    BILGO napisał:
    najpewniej uszkodzony uP, raczej niemozliwa naprawa. a jesli tak, to zblizona do kosztow nowego.
    Padają tylko mosfety to mały koszt.
    putas
    hostii napisał:
    Mi LK 1.2 pokazuje kiedy niema ładowania baterii prąd w INP5 na plusie mimo ze nic nie ładuje, pokazuje ładowanie 2,4-1,2 skacze. Nieiwem co z tym zrobić .... w tej chwili w kal. mam wpisane -2.4 i tak że produkcji nie pokazuje ale już pokazuje wartości na minusie. Jakiś pomysł ?

Może masz za długie przewody między bocznikiem a LK.
    Może też coś powodować zakłócenia, które "łapią" te przewody.
    Komisarz_L
    Poziom 13  
    Zauważyłem "skakanie" wyników (wszystkich analogowych) przy zasilaniu z niestabilizowanego zasilacza. Teraz zasilam stabilizowanym 12V i skoki są minimalne. Oczywiście kable do bocznika możliwie krótkie najlepiej wyjęte ze skrętki. Można dać kondensator na wejściu. Mój przerobiony LK (wzmocnienie na wejściu INP5 podniesione 10x) nie pokazuje takich skoków.

A tak na marginesie wyszedł nowy soft do LK czy jest już instrukcja do niego oraz kiedy uruchomione będą funkcje w PV monitorze.

Ponadto zauważyłem rozbieżność numerów wyjść pomiędzy LK 1.2 i 2.0
    chrobry25
    Poziom 14  
    synology1 napisał:
    r.keson napisał:

Jak chcesz dokładne dane z lan kontrolerów zbierać proponuje Serwer lan...

CZy w tym lan serwerze można ustawiać własne grafiki + różne czujniki ? Czy tylko coś na sztywno zaszytego w pamięci ?
    putas
    Komisarz_L napisał:
    A tak na marginesie wyszedł nowy soft do LK czy jest już instrukcja do niego oraz kiedy uruchomione będą funkcje w PV monitorze.

My mamy napisany przez producenta soft na nasze potrzeby, który zawiera to co jest potrzebne na potrzeby strony.
    Co chwila wychodzi nowy soft, który zapewne jest kompatybilny z nami, jednak nie śledzimy bieżących zmian. Powiedz konkretnie jakie zmiany Cię interesują.
    synology1
    Poziom 15  
    chrobry25 napisał:

CZy w tym lan serwerze można ustawiać własne grafiki + różne czujniki ? Czy tylko coś na sztywno zaszytego w pamięci ?

Tak jak pisałem posty u góry wszystko sobie ustawiasz po swojemu swoją grafikę itp.Formuły do obliczania jak i co ma być na wykresach sam sobie ustawiasz okresy wybierasz godzinowe,dzienne,tygodniowe,miesięczne,roczne .Podaje poniżej screen z moich ustawień mam podłączone dwa falowniki jeden trójfazowy drugi jednofazowy możesz sobie wszystko rozdzielić do statystyk,kiedyś jak już zrobię wszytko to się pochwalę na razie nie mam jeszcze wszystkiego poustawianego.
    chrobry25
    Poziom 14  
    Dzięki za informacje. To może być ciekawe rozwiązanie, bo oprócz PV mam jeszcze solary wodne i kilka innych instalacji do monitorowania. Wygląda na to, że można to wszystko spiąć w LK + LK serwer.
    synology1
    Poziom 15  
    chrobry25 napisał:
    Dzięki za informacje. To może być ciekawe rozwiązanie, bo oprócz PV mam jeszcze solary wodne i kilka innych instalacji do monitorowania. Wygląda na to, że można to wszystko spiąć w LK + LK serwer.

Oczywiście że można sam osobiście widziałem na serwerku takie rozwiązania innych użytkowników którzy wykonali wizualizacje do solarów i pv.Osobiście mam podpięte dwa czujniki temperatury i myslę jeszcze dokupić.Na chwilę obecną monitoruje mi pomieszczenie gdzie zainstalowane są falowniki.Podsyłam adres do strony producenta wprawdzie strona jest tworzona ale jest tam cennik i kontakt.Myślę że po kontakcie ze sprzedającym nie będzie problemu z darmowym przetestowaniem ale to już musisz sobie uzgodnić .Wielka zaleta jest taka że podczas testowania nie tracisz danych i możesz wysyłać w tym czasie na pv.monitor i na stworzoną wizualizację.Lan serwer jest po polsku.
    http://lkserver.pl/
    snaffie
    Poziom 13  
    Czy mogę prosić moderatora o wydzielenie tematu? Sam chętnie śledzę kolejne posty w temacie PVmonitor. Równie chętnie też podyskutowałbym w sprawie LKserver. Jednak niekoniecznie w jednym i tym samym wątku, stąd moja prośba. Nie łączmy tych tematów, proszę o wydzielenie (z podaniem linka najlepiej) do tego drugiego wątku.
    Komisarz_L
    Poziom 13  
    putas napisał:
    Komisarz_L napisał:

My mamy napisany przez producenta soft na nasze potrzeby, który zawiera to co jest potrzebne na potrzeby strony.
    Co chwila wychodzi nowy soft, który zapewne jest kompatybilny z nami, jednak nie śledzimy bieżących zmian. Powiedz konkretnie jakie zmiany Cię interesują.

Chodzi mi o uruchomienie funkcji z PV-Monitora, które mają w tabelce status w przygotowaniu (inwerter 2, inwerter 3, suma produkcji z inwerterów). Soft jest zamieszczony na stronie PV-Monitor 3.43p. Można by również zamieścić informację dotycząca innej numeracji wyjść LK w wersji 1.2 i 2.0. Jak by dało radę to przydałby się parametr f dotyczący prądu wiatraka (tak jak w parametrach stringów).
    globalinfo
    Poziom 13  
    Jestem już zarejestrowany, wysyłam dane ale na wykresie nic nie ma. :cry:

Poniżej kod na arduino odpowiedzialny za wysłanie na pvmonitor.pl

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wynik jaki został wysłany
    /pv/get.php?idl=login&p=haslo&f1=0.110&f4=0.114
    BILGO
    Poziom 38  
    Dlaczego na stronę pvmonitor.pl wysyłasz dane? Cyba na serwer FTP na swoje konto trzeba wysyłać dane a Admin dorabia odczyt tych danych.
    globalinfo
    Poziom 13  
    BILGO napisał:
    Dlaczego na stronę pvmonitor.pl wysyłasz dane? Cyba na serwer FTP na swoje konto trzeba wysyłać dane a Admin dorabia odczyt tych danych.

ok

więc zmieniłem
    Zmieniłem na adres IP 37.187.66.191 jaki jest w konfiguracji dla LK ale to nic nie dało, na wykresie nic nie ma.

if (client.connect("37.187.66.191", 80))

client.print("Host: 37.187.66.191\n");