Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pomp± C.O. LFP LESZNO GRUNDFOS POR 25-40A - zapowietrzenie...

smerfix 17 Jan 2014 14:54 10194 21
    smerfix
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z pomp± C.O. LFP LESZNO GRUNDFOS POR 25-40A. Mianowicie nie mogę jej odpowietrzyć. Musiałem wyczy¶cić filtr znajduj±cy się przed ni±, dolałem wody i odkręciłem odpowietrznik. Z pompy wydobywa się dĽwięk przelewania wody. Czytałem już wiele informacji na temat odpowietrzenia oraz ogl±dałem filmy na youtube, robię dokładnie to co trzeba a nadal pompa jest zapowietrzona. Czy kto¶ może co¶ doradzić?
    tomjed
    Level 28  
    E, sama z siebie się nie zapowietrzy. Musi być jaki¶ bł±d. Instalacja jaka¶ nowa? Może jakie¶ zdjęcia jak to wygl±da?
    smerfix
    Level 9  
    Sama z siebie nie, ale przez to, że czy¶ciłem filtr. Instalacja jest stara, ale do tej pory nie sprawiała kłopotów. Jak naładuje telefon to zrobię zdjęcie, ale to zwykła stara instalacja grawitacyjna z dołożon± pompk± na powrocie.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Rozpal, poczekaj niech grawitacja zadziała. Przednia ¶ruba ponoć odpowietrznikiem jest, odkręć poczekaj aż woda poleci. Jak to nie pomoże to gdzie¶ co¶ sknociłe¶.
    User removed account
    User removed account  
    smerfix
    Level 9  
    Zawory przed i za pomp± s± otwarte. Zauważyłem, że gdy odpowietrzam pompę t± duż± ¶rub± to przez chwilę wydaje się, że wszystko jest dobrze, ale potem wraca dĽwięk przelewanej wody.
    Czy możliwe jest, że przez wyczyszczenie filtra poprawiła się wydajno¶ć pompy i gdzie¶ pobiera ona "lewe" powietrze? Co prawda nigdzie nie zauważyłem, żeby co¶ przeciekało, ale instalacja ma 20 lat, więc nigdy nic nie wiadomo.
    saskia
    Level 39  
    Je¶li pompa jest zamontowana na powrocie, to musisz sprawdzić, czy wszelkie odpowietrzniki, zwłaszcza automatyczne s± zakręcone, bo głównie przez nieszczelne nakrętki odpowietrzników automatycznych pompa zasysa powietrze.
    zimny8
    Level 33  
    Pompa na powrocie (wpycha wodę do pieca) w układzie grawitacyjnym zapowietrzona? Przecież tam wszędzie powinna być woda, aż do poziomu ostatniego/najwyżej położonego punktu/grzejnika.
    Chyba że masz j± zamontowan± w poziomie równolegle (jak bocznik) "nad" zaworem?.
    smerfix
    Level 9  
    Pompa zamontowana jest równolegle do poziomu rury z obiegu grawitacyjnego. Je¶li słychać przelewaj±c± się wodę w pompie ¶wiadczy to o zapowietrzeniu prawda? Czy może uszkodzeniu? Chociaż dziwne, żeby się uszkodziła przy czyszczeniu filtra.
    zimny8
    Level 33  
    Instalacja w pełni zalana, czy słychać pracuj±cy silnik pompy?
    Masz zawory odcinaj±ce pompę? Więc możesz w minutę wymontować obejrzeć sprawdzić.
    Zrób jednak zdjęcie.
    User removed account
    User removed account  
    smerfix
    Level 9  
    Instalacja zalana, silnik pracuje. Przy odkręceniu ¶ruby do odpowietrzania po wł±czeniu widać, że silnik się kręci.
    Nie wykluczam, że jest zużyta, ale do przedwczoraj działała dobrze, a po wyczyszczeniu filtra nagle zaczęła wydawać takie dĽwięki.
    saskia
    Level 39  
    Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia, zwłaszcza orurowania w obrębie pompy.
    smerfix
    Level 9  
    Problem z pomp± C.O. LFP LESZNO GRUNDFOS POR 25-40A - zapowietrzenie... Problem z pomp± C.O. LFP LESZNO GRUNDFOS POR 25-40A - zapowietrzenie...
    Proszę oto zdjęcia.
    User removed account
    User removed account  
    smerfix
    Level 9  
    Wiem, że powinno być odwrotnie. Teraz po prostu nie wł±czam pompy i działa grawitacja.
    saskia
    Level 39  
    Jak grawitacja działa, to po kiego grzyba ci tam ta pompa, masz za mały pobór energii elektrycznej i boisz się kar umownych, czy za dużo kasy?
    smerfix
    Level 9  
    Grawitacja działa jako tako. Mam stare grzejniki żeliwne i s± one ciepłe tylko u góry przy ł±czeniu się żeberek ze sob±, reszta jest zimna. Przy pracuj±cej pompie całe były gor±ce. A przez to, że grzej± teraz tylko w górnej czę¶ci w domu jest zimno.
    bawiboj
    Level 10  
    Mam identycznie ułożon± pompę i zawsze przy czyszczeniu filtra słychać przelewanie wody, które po 3-4 dniach ustaje.W zasadzie te pompy powinny być montowane silnik pionowo, przy poziomym niema możliwo¶ci całkowitego odpowietrzenia pompy. Proponuję wł±czyć i poczekać lub zmienić położenie na pionowe. Jednak gwinty przy kołnierzu mog± być słabe, trzeba ostrożno¶ci przy skręcaniu
    User removed account
    User removed account  
    bawiboj
    Level 10  
    W
    ojdyr wrote:
    producent dopuszcza tylko poziome ułożenia silnika
    ojdyr ma w zupełno¶ci rację co do ułożenia silnika i wyłapał mój duży bł±d. Tego typu pompy lepiej pracuj± przy pionowym kierunku przepływu choć producent dopuszcza pracę w poziomie. Przepraszam za bł±d