Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stereo do komputera do 1000 zł

teraw 17 Jan 2014 15:04 789 0
    teraw
    Level 13  
    Witam. Planuję zakup nagłośnienia stereo do domu, gdzie źródłem dźwięku będzie komputer. Do wydania z przesyłkami i wszystkim jest 1000 zł. W tym celu potrzebuję:
    1. Karta dźwiękowa PCI Express lub USB (nie mam złącz PCI na płycie głównej i nie zamierzam zmieniać płyty)
    2. Wzmacniacz stereo
    3. Dwie kolumny podstawkowe (b. mała wielkość pokoju, ok. 12 m^2, raczej uniemożliwia zastosowanie kolumn podłogowych)
    4. Okablowanie i pozostałe niezbędne akcesoria.
    Zastosowaniem tego sprzętu będzie głównie słuchanie muzyki. Preferowane gatunki to rock, metal i klasyka u mnie oraz klasyka i stare polskie przeboje u mamy. Oczywiście zdarza się od czasu do czasu posłuchać praktycznie wszystkiego, ale w mniejszych ilościach. Czasami będę też oglądał na tym filmy lub grał w gry, ale przy wyborze sprzętu wolę patrzeć na jakość muzyki.
    W tak małym pomieszczeniu wielka głośność nie będzie potrzebna, z resztą i tak nie lubię słuchać na cały regulator, więc na wielkiej mocy mi nie zależy. Zależy mi za to na naturalnym, równomiernym , szczegółowym brzmieniu. Nie potrzebuję basu wgniatającego w fotel, więc nie chcę żadnych subwooferów, natomiast mają być słyszalne wszystkie instrumenty (perkusja, gitara basowa, czy kontrabas). Chcę słyszeć grający instrument, a nie jakieś niskie buuu buuu buuu jak to ma miejsce przy najtańszych subwooferach. Średnica ma byś wyraźna, szczegółowa, bez dziur czy zniekształceń, nie pogardziłbym też ładną sceną, o ile to możliwe w takim pokoiku. Soprany mają być wyraźne, słyszalne, odgrywać takie rzeczy jak talerze perkusji, ale nie świdrować uszu.
    Myślę, żeby na wszystkie trzy podstawowe rzeczy wydać mniej więcej podobne kwoty, żeby ładnie się uzupełniały, ale może się nie znam. Drugim moim pomysłem było kupić za ten 1000 sam wzmacniacz i kolumny i pozostawić zintegrowaną kartę dźwiękową, ale to chyba nienajlepsza myśl.
    Okablowanie ma wszystko łączyć, być solidne i nie prowizoryczne. Nikt mnie nie przekona, ze kable grają, więc nie mam zamiaru wydawać na kable więcej niż to potrzebne.
    Sprzęt może być używany, natomiast nie chcę kolumn mających 20 i więcej lat, bo wiadomo, że będą zużyte. W grę wchodzi zakup sprzętu DIY, jednakże musiałby być wykonany na wysokim poziomie zarówno grania jak i wykończenia, nie chcę żadnej prowizorki bez obudowy czy lutowanej na pająka.
    Całość musi być na tyle solidna, żeby posłużyła jakiś czas bez konieczności ciągłych napraw i poprawek.