Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie PC->HDMI-TV Pł. gł. Asus M3N78-VM

faziil 17 Sty 2014 16:38 1812 10
  • #1 17 Sty 2014 16:38
    faziil
    Poziom 15  

Witam.
    Posiadam telewizor samsung z 2 wejściami HDMI i komputer stacjonarny z wejściem na płycie głównej HDMI. Zainstalowałem sterowniki HDMI i sterowniki nvidia, ale i tak nie wykrywa mi telewizora jako ekranu.
    Co mogłem zrobić źle?
    Plyta glowna Asus M3N78-VM.

0 10
  • Pomocny post
    #2 17 Sty 2014 20:08
    anmedia
    Poziom 39  

faziil napisał:
    z wejściem na płycie głównej HDMI

Chmm, jestes pewien ze to wejscie a nie wyjscie? :)

faziil napisał:
    Zainstalowałem sterowniki HDMI i sterowniki nvidia ale i tak nie wykrywa mi telewizora jako ekranu.

Sterowniki do HDMI? Pierwsze slysze. Wszystko co jest potrzebne dostepne jest w sterownikach do karty graficznej.

faziil napisał:
    Co mogłem zrobić źle?

Jezeli gniazda masz sprawdzone i pewne ze dzialaja to zaczalbym od wymiany kabla z maksymalna dlugoscia do 2.0m. Po podlaczeniu komputera z TV, w panelu Nvidii powinien byc widoczny wykryty TV.

0
  • #3 17 Sty 2014 20:11
    faziil
    Poziom 15  

Kupiłem przejściówkę z DVI na HDMI i zobaczę czy będzie działać. Moim zdaniem "wyjście" na płycie głównej i sterowniki NVIDIA nie wspołpracują ze sobą.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Sty 2014 20:37
    anmedia
    Poziom 39  

To jest karta zintegrowana. Patrzylem na strone producenta i zauwazylem ze brakuje tam drobnego szczegolu - nie ma slowa o wsparciu HDCP. Po mimo to powinno wykryc TV. I jeszcze jedna uwaga:
    Supports DVI with max. resolution up to 1600 × 1200

A jak masz polaczone z monitorem? Czy masz inny TV lub monitor z HDMI?

Dodano po 16 [minuty]:

faziil napisał:
    Moim zdaniem "wyjście" na płycie głównej i sterowniki NVIDIA nie wspołpracują ze sobą.

To tylko inny typ gniazda.

Wlacznie z wyprowadzeniami audio poprzez HDMI

0
  • #5 17 Sty 2014 22:18
    faziil
    Poziom 15  

Podłaczenie PC->HDMI-TV Pł. gł. Asus M3N78-VM Podłaczenie PC->HDMI-TV Pł. gł. Asus M3N78-VM Podłaczenie PC->HDMI-TV Pł. gł. Asus M3N78-VM
    Tak się przedstawiają odpowiednie ekrany przy podłączonym kablu HDMI.

Mam podłączony monitor analogowy z przelotką DVI. Problem w tym że nie posiadam żadnego innego urzadzenia obsługującego HDMI.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Sty 2014 23:26
    anmedia
    Poziom 39  

Ale z pewnoscia jakis kolega lub znajomy ma inny sprzet a tym bardziej inny kabel HDMI. Albo to idz z komputerem do kogos, lub ktos z monitorem i innym dzialajacym kablem u ciebie sprawdzi.

Co do skanow. Skoro po podlaczeniu nie wykrywa to oczywiscie ze nie widac go w panelu konfiguracyjnym.

Pytanie, bo widze pewne niescislosci. Na poczatku podales model tylko plyty glownej. Ta plyta ma zintegrowana grafike. Natomiast ta na skanach jest z innej karty.. Skoro plyta glowna ma wyjscie HDMI i do niej podpinasz TV, to na czas proby zdemontuj karte GeForce 9500GT. Chyba ze jest jeszcze cos czego nie napisales?

0
  • #7 18 Sty 2014 02:15
    faziil
    Poziom 15  

Co mi da zdemontowanie karty? Na płycie głównej mam 3 wejscia odpowiadające za grafikę: DVI, analogowe i hdmi. Używam na codzień karty graficznej widocznej wyżej. Nie posiada ona złącza hdmi.
    ---
    Wybacz ze śmiałem wątpić w Twoje słowa mistrzu! Tylko teraz jest problem ponieważ musze przekładać naprzemiennie kartę żeby mieć normalnie.

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #8 18 Sty 2014 12:30
    anmedia
    Poziom 39  

faziil napisał:
    Tylko teraz jest problem ponieważ musze przekładać naprzemiennie kartę żeby mieć normalnie.

Nie musisz. To zeby wyciagnac karte, bylo swiadomym posunieciem, aby wyeliminowac ewentualne problemy ze sterownikami i konfiguracja komputera.

Teraz juz skoro wiesz gdzie byl problem, mozesz zamontowac karte graficzna spowrotem i podczas uruchamiania komputera wejdz do biosu. W ustawieniach odszukaj opcje odpowiedzialne za wybor karty graficznej. Tam mozesz wybrac ktora karta ma byc uruchomiona - zintegrowana albo na PCI-E. Tam rowniez mozesz zmniejszyc wielkosc pamieci karty graficznej do minimum kiedy korzystasz z grafiki dodatkowej. A zaoszczedzona pamiec przyda sie dla systemu. Nie wiem jak twoja plyta, ale asus w wielu plytach pozwalal konfigurowanie profili tak, ze podczas uruchamiania komputera wybierasz np profil 1 (z karta zintegrowana) lub profil 2 (karta na PCI-E). Ewentualnie mozesz poszukac jakiejs karty z wyjsciem HDMI i z obsluga HDCP (w ostatecznosci). Ta karta zintegrowana z wyjsciem HDMI nie jest zadna rewelacja i moze sie zdazyc ze podczas ogladania filmu w FullHD obraz sie bedzie zacinac.

Dodano po 6 [minuty]:

faziil napisał:
    Używam na codzień karty graficznej widocznej wyżej. Nie posiada ona złącza hdmi.

Sprawdz w dokumentacji karty graficznej lub na stronie producenta, czy karta posiada wyjscie DVI-D (nie podales marki, wiec trudno cokolwiek doradzac), ale z tego co widzialem w necie na tym procesorze karty mialy minimum 2 wyjscia + wyjscie S-Video, lub 3 wyjscia wlacznie z HDMI. Jesli karta posiada wyjscie DVI-D to po zastosowaniu przejsciowki DVI-HDMI powinno sie dac podlaczyc do TV.

0
  • #9 18 Sty 2014 16:47
    faziil
    Poziom 15  

Zmienilem ustawienia w biosie. Teraz mam zabawę :) podłączyłem telewizor i dwa monitory do PC i ustawiłem jako rozszerzenie pulpitu. Dużo możliwości daje :)

0
  • #10 18 Sty 2014 18:26
    anmedia
    Poziom 39  

Tak, daje , jesli takie mozliwosci mialaby karta GeForce 9500GT w tedy dalaby ona dobre rezuataty. Ta zintegrowana oprocz mozliwosci jakie daja sterowniki, wiele rzeczy bedzie dzialalo w ograniczony sposob. Dla przykladu jak bedziesz mial podlaczone 3 monitory z maksymalnymi ustawieniami i np na jeden wyslesz film BD, na drugim bedziesz ogladac inny film, a dla przykladu na trzecim chcialbys jeszcze zagrac ;) to zauwazysz ze wydajnosc takiej konfiguracji bedzie dosc niska. Ale oczywiscie mozliwosci sa.

0
  • #11 18 Sty 2014 18:32
    faziil
    Poziom 15  

Masz racje, wydajność spada znacząco gdy włącze co najmniej 2 filmiki na fullscreen. Mimo to i tak przyda mi się korzystanie z dwóch monitorów na raz.
    Jeszcze raz dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo