Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Koltec/Necam EGI VG392 - Vectra 1.6 16V dusi się i gaśnie na LPG

hubertus1988 17 Jan 2014 20:17 3762 11
    hubertus1988
    Level 12  
    Witam
    Mam problem z instalacją gazową Koltec/Necam EGI VG392 w Opel Vectra 1.6 16V ECOTEC. Samochód mam 4 lata LPG już było w nim. Pewnego dnia samochód miał dziwną zajawkę, nie chciał się wkręcić na obroty tylko 2-3 tys i gasł i naprawił się sam, a następnego dnia chciał chodzić na LPG. Odpalam i wydaje mi się ze za szybko się chce przełączyć na gaz, bo rozdzielacz jest oszroniały, ale po dłużej pracy na benzynie, próbuje przełączyć na LPG, a tu słychać elektrozawór w butli, i przy parowniku po chwili i gaśnie. Gdy próbuje odpalić ponownie tylko trzymam obroty. 5-6 tysięcy i przełączam na LPG i pulsuje pedałem gazu samochód chodzi na LPG, ale gdy próbuje utrzymać wysokie obroty to się dławi, gdy puszcze nogę z gazu samochód gaśnie.

Co już sprawdziłem:
    Rozdzielacz, sitko czyściłem, HLCO chodzi, tłoczek krokowego pracuje prawidłowo.
    Reduktor, wkładałem przewód wyjściowy od frakcji lotnej do pojemnika z wodą po czym po włączeniu zapłonu z przewodu mocno walą pęcherze gazu, bąble.

Po zmostkowaniu przy przełączniku szarego kabla z masą, pokazuje błąd: kod 33 Sygnał z sensora MAP za wysoki.

Nie wiem czy LPG korzysta z czujnika MAP samochodu czy ma oddzielny.
    Nie potrafię sobie poradzić z problem, bo gazownik psiuknął jakimś białym płynem w dziurkę podciśnienia reduktora i powiedział że jest do wymiany koszt 900zł, a samochód jest wart 3-4 tyś.Drugi, powiedział tylko podłączyć pod komputer, ale najbliższy serwis, 70km.

Co proponujecie. Bo ja już nie wiem co.
    igorek83
    Level 24  
    Membrana w parowniku może być już wyciągnięta i taki objaw,brakującego gazu.
    hubertus1988
    Level 12  
    Ale mogę pulsować gazem, nawet i 3 minuty i chodzi, ale tylko pulsować. ale to co za małę ciśnienie gazu, jest?
    igorek83
    Level 24  
    Jak Parownik marznie brak grzania parownika,po sprawdzaj stan płynu jego przepływ.
    hubertus1988
    Level 12  
    Parownik nie, tylko rozdzielacz o szroniał 2 minuty po włączeniu silnika, płyn jest w układzie, ale przewody wodne do reduktora ciepłe.
    igorek83
    Level 24  
    Ile instalacja ma przejechane kilometrów
    hubertus1988
    Level 12  
    Dużo około 90 tysięcy. raz reduktor regenerowany filtry zmieniane, krokowy też raz wymieniany.

Dodano po 58 [sekundy]:

Znaczy tyle co ja, a ile poprzednik to niewiem, wiem że LPG było 2 lata już w samochodzie.
    igorek83
    Level 24  
    Nagraj filmik i zapodaj go tak będzie łatwiej.
    Pamiętaj że wtryski gazu chodzą głośniej przysłuchaj się im jak podniesiesz maskę to wyraźnie słychać.
    Sprawdź jeszcze podciśnienia czy są szczelne.
    hubertus1988
    Level 12  
    Wtrysków gazu nie usłyszysz przy 5-6 tysiącach obrotów, bo to jeden wielki hałas, ale chyba najważniejsze podciśnienie to tylko od reduktora, a one mocno ssie.

Dodano po 5 [minuty]:

Bo na benzynie równo chodzi i nie faluje, normalne obroty 1000, żądnych syków nie słychać przynajmniej tak mi się zdawało.
    igorek83
    Level 24  
    Wtryski gazu słychać na wolnych obrotach.
    hubertus1988
    Level 12  
    Ale on na gazie nie chodzi na wolnych bo gaśnie, z miejsca
    kuk_kielce
    Level 12  
    oszroniony rozdzielacz wskazuje na zbyt duży przepływ gazu do wtrysków. Obstawiam uszkodzenie rozdzielacza. Możesz go podesłać do mnie, to w wolnej chwili popatrzę, co jest nie tak. Pozdrawiam :)