Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dell inspiron- komunikat po uruchomieniu systemu

josualev 17 Sty 2014 21:11 1482 13
  • #1 17 Sty 2014 21:11
    josualev
    Poziom 6  

przy uruchamianiu kompa pojawia się komunikat (na screenie). podczas uruchamiania programu graficznego lumion zawieszał przestawał działać sterownik ekranu i system się restartował. wiem, że miało to związek z tym, że miał ustawioną złą domyślną kartę graficzną, potrzebował zintegrowanej, taką też ustawiłem. wcześniej zdarzało się, że łapał bluskrina, ale przeskanowałem antywirusem i zamiast tego mam ten oto komunikat.
    lapek był już 3 razy w serwisie, jest na gwarancji, w sumie prawie wszystko mi w nim wymienili.
    nie mam pojęcia, o co chodzi, nie wiem, czego to wina. jeśli chodzi o wiedzę o komputerach, systemie itd. jestem początkujący, także proszę o proste słownictwo i terminologię.
    z góry dzięki. dell inspiron- komunikat po uruchomieniu systemu

0 13
  • #2 17 Sty 2014 21:21
    smigul
    Poziom 19  

Spróbuj przywracania systemu do miejsca gdzie było ok. Jaki masz system?

0
  • #3 17 Sty 2014 21:24
    josualev
    Poziom 6  

Windows 7.
    Z moim komputerem cały czas jest coś nie tak. Więc tak na prawdę, nigdy nie było ok.

0
  • #5 17 Sty 2014 21:26
    LA72
    Poziom 39  

Miło by było podać model laptopa i systemu.
    Merlin ma ferie zimowe.

Jeśli wynik będzie pozytywny to uruchom komputer w trybie awaryjnym.
    Sprawdź czy działa prawidłowo.
    Jeśli tak, to odinstaluj sterowniki do karty graficznej (w tym trybie).

Uruchom ponownie komputer.

Po restarcie sam powinien znaleźć i doinstalować oprogramowanie do GFX.

Po tym zabiegu czeka cię ponowny restart systemu.

Gdy system się poprawnie załaduje, wykonaj testy za pomocą OCCT dla GPU. Minimum 5 minut (na początek).

Jak komputer jeszcze będzie działał wstaw wykresy w pliku spakowanym na forum.

0
  • #6 17 Sty 2014 21:34
    josualev
    Poziom 6  

Jak i gdzie znaleźć konfigurację?
    Dobrze, zaraz postaram się to ogarnąć. Brzmi jak dla mnie dosyć zaawansowanie.

Dell Inspiron N7110

Tak jak wspomniałem nie znam się na komputerach, piszcie ''łopatologicznie''.
    Dzięki za zainteresowanie.
    La72- jaki merlin?
    Biorę się za realizację instrukcji.

0
  • #7 17 Sty 2014 21:38
    smigul
    Poziom 19  

Spokojnie ,dasz radę. Jak coś pytaj.

0
  • #8 17 Sty 2014 21:47
    josualev
    Poziom 6  

Nie wiem do końca o co chodzi z tą konfiguracją i w jaki sposób ją podać i sprawdzić.
    Rozumiem, że gdy jej wynik będzie pozytywny, to będę mógł przystąpić do realizacji wg instrukcji la72?

Co do tego: ''Gdy system się poprawnie załaduje, wykonaj testy za pomocą OCCT dla GPU. Minimum 5 minut (na początek). '' też nie wiem praktycznie nic.

Jestem nowy na forum, podejrzewam, że zbieracie jakieś punkty za odpowiedzi, także, jako że mi pomagacie mogę kliknąć w odpowiednie miejsce, ażeby wam staty podbić, bo pewnie to jest tutaj zapłatą za pomoc.

0
  • #9 17 Sty 2014 21:49
    LA72
    Poziom 39  

josualev napisał:
    Nie wiem do końca o co chodzi z tą konfiguracją i w jaki sposób ją podać i sprawdzić.
    Rozumiem, że gdy jej wynik będzie pozytywny, to będę mógł przystąpić do realizacji wg instrukcji la72?

Co do tego: ''Gdy system się poprawnie załaduje, wykonaj testy za pomocą OCCT dla GPU. Minimum 5 minut (na początek). '' też nie wiem praktycznie nic.

Jestem nowy na forum, podejrzewam, że zbieracie jakieś punkty za odpowiedzi, także, jako że mi pomagacie mogę kliknąć w odpowiednie miejsce, ażeby wam staty podbić, bo pewnie to jest tutaj zapłatą za pomoc.

dell inspiron- komunikat po uruchomieniu systemu

Konfiguracja = model komputera (wystarczy)

Program jest bardzo prosty.
    Wybierasz GPU.
    Zaznaczasz odpowiedni typ testu, tak by można było wpisać ręcznie jego czas trwania.
    Po wybraniu odpowiedniej karty graficznej, zazwyczaj domyślne ustawianie, wciskasz ON.
    Po zakończonym teście kompresujesz wykresy do jednego pliku i wstawiasz na forum.

0
  • #10 17 Sty 2014 21:53
    josualev
    Poziom 6  

Okej. Już rozumiem, chyba.
    Od której karty graficznej mam odinstalować sterowniki?
    Mam dwie:
    Intel(R) HD Graphics Family
    NVIDIA GeForce GT 525M

0
  • #11 17 Sty 2014 21:55
    smigul
    Poziom 19  

Jeśli chodzi o konfigurację, czyli jaki masz procesor , ile ramu, itd. Ten program co pisał la72 ściągnij i zainstaluj i dalej jak pisze la72 postępuj według jego wskazówek.

0
  • #13 17 Sty 2014 22:53
    josualev
    Poziom 6  

Uzupełniając:
    Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @2.20 GHz
    Pamięć: 6 GB
    System: Windows 7, 64 bity

Ok. Program się instaluje.

Dodano po 6 [minuty]:

Nie mogę wybrać innej karty niż Intela. Skoro z nVidią jest problem, więc test Intelowej karty jest zbędny. Dobrze rozumiem? Co zrobić w tym przypadku?

Dodano po 44 [minuty]:

LA72 napisał:

Po restarcie sam powinien znaleźć i doinstalować oprogramowanie do GFX.

Nie znajduje nic sam i nie doinstalowywuje.

Dodano po 3 [minuty]:

Usunąłem wszystko według instrukcji:
    http://forum.benchmark.pl/topic/79014-jak-usun%C4%85%C4%87-sterowniki-nvidia/

0
  • #14 18 Sty 2014 11:58
    josualev
    Poziom 6  

Zainstalowałem sterowniki ręcznie.
    Wszystko działa.
    Dzięki!

0
  Szukaj w 5mln produktów