Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel movano 2.2 dti - Straszne dymienie i szarpanie silnikiem

17 Jan 2014 21:16 3639 12
  • Level 10  
    Witam. Mam problem z movano 2.2 dti,po odpaleniu jak silnik jest zimny strasznie dymi ze nie widać auta (kolor biało - niebieski z przewaga białego) i przez jakiś czas obroty dochodzą tylko do 2 tys i szarpie. Po dłuższym gazowaniu przejdzie przez ten próg i chodzi lepiej. Po rozgrzaniu silnika przestaje dymić ale szarpie delikatnie przy obrotach 2 tys. i w czasie jazdy czuć ze delikatnie stracił moc. Wymieniłem głowice jest po naprawie i sprawdzeniu, wszystkie uszczelki, wtryski sprawdzone mieszczą sie w normie. Nie ubywa i nie przybywa oleju jak i również jest stan płynu. Wyczyściłem również zawór egr ale nie wiem jak go sprawdzić czy jest dobry. Może miał ktoś podobny przypadek? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  • Level 24  
    Sprawdź ciśnienie sprężania.
    Paliwo bez powietrza?
  • Level 10  
    Tych rzeczy nie sprawdzałem, jutro to zrobię.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam ze auto odpala bez problemow.
  • Level 24  
    Podstawa wymień filtry, olej po re mącie był wymieniony?
  • Level 10  
    Tak wymienione
  • Level 24  
    Sprawdź to co pisałem 2-posty w/w
  • Level 22  
    Może źle rozrząd ustawiłeś. Mnie to wygląda na zły kąt wtrysku. Najlepiej na kompa i sprawdzić parametry.
  • Level 10  
    Nie sprawdzałem go komputerem a do ustawienia rozrządu używałem specjalnych kluczy z blokadami do tego typu to raczej nie powinno być pomyłki.
  • Level 10  
    Spadła mi tez moc silnika nie przyspiesza jak wcześniej i kreci na maksa do 4 tyś. obrotów. Co może mieć wpływ na spadek mocy? Jak sprawdzić zawór egr? Wyczyściłem go ale nie wiem czy działa. I mam pytanie jaka jest grubość podkładek pod wtryskiwacze?
  • Level 10  
    Mam jeszcze jeden problem z hamulcami, jak holowalem auto silnik nie pracowal i dusilem pedal hamulca ile moglem, po tej akcji po odpaleniu i przejechaniu przestal mi tyl hamowac i czasami jakby pedal bral od polowy a czasami bierze odrazu. Czy moglem uszkodzic cos przez to duszenie, czy mogl sie zapowietrzyc uklad? od czego zaczac sprawdzanie?
  • Level 10  
    Chyba za takie uwagi zbierasz punkty i wydaje Ci się ze jesteś dobry... bo wiedze na w/w temat masz słabą...