Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3170FN świeci się lampka statusu na czerwono

17 Sty 2014 22:18 2661 10
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem ponieważ dostałem drukarkę (model w temacie) podłączyłem ją pod komputer Windows 7 64bit.
    Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta:
    samsung.com/pl/support/model/CLX-3170FN/SEE-downloads (Win XP/2003/2008/Vista/Win 7/Win 8(32/64bit) V2.50.04.00:08 Universal Print Driver Universal Print Driver 2013.10.24 MULTI LANGUAGE oraz Win 2000/XP/2003/ Vista/2008/Win 7(32,64bit) V3.04.86:26 Print Driver 2010.02.04 MULTI LANGUAGE)
    Niestety na drukarce świeci się lampka statusu na czerwono tak jakby była nie gotowa do użycia. Próbując coś drukować nic się nie dzieje a w systemie wyszukuje ja gotową do użycia. Próbowałem ją jakoś zresetować ale nie wiem jak. Papier jest tonery nowe.
    Prosił bym o pomoc bo nie mam pojęcia co robić. :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Czy cały toner był kupowany nowy, oryginalny ? Samsung ma w zwyczaju montować liczniki wydrukowanych stron w ten sposób by nie można było 'oszukiwać' z dosypywaniem proszku.
  • Moderator
    Bau3r3k napisał:
    dostałem drukarkę
    ...a darczyńca może Ci powiedzieć, czy drukarki używał i dlaczego jej się pozbył?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Program SMART PANEL lub Easy Printer Manager powie Ci co jest nie tak.
  • Poziom 2  
    KRakhal napisał:
    Czy cały toner był kupowany nowy, oryginalny ? Samsung ma w zwyczaju montować liczniki wydrukowanych stron w ten sposób by nie można było 'oszukiwać' z dosypywaniem proszku.

Tak tonery wymieniał serwisant z Samsunga
    rys57 napisał:
    Bau3r3k napisał:
    dostałem drukarkę
    ...a darczyńca może Ci powiedzieć, czy drukarki używał i dlaczego jej się pozbył?

Drukarka była firmowa coś niby wspominał o tym że drukarka nie chce pobierać papieru.
    Imprimarex napisał:
    Program SMART PANEL lub Easy Printer Manager powie Ci co jest nie tak.

Pobrałem Easy Printer Manager i wyskoczył błąd o wymianie zespołu obrazowania. Jest ktoś w stanie powiedzieć co z tym zrobić?

Dodano po 28 [minuty]:

Czy wymiana bębna pomogła by w problemie?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wystarczy zrobić reset bębna i to wszystko.
  • Poziom 2  
    Imprimarex napisał:
    Wystarczy zrobić reset bębna i to wszystko.

A może ktoś wyjaśnić mi jak to zrobić bo w sprawach elektroniki jestem ciemny :(
  • Poziom 2  
    Dobra właśnie wróciłem do domu i problem został rozwiązany wszystko ładnie śmiga. Użyłem do tego tej oto aukcji: allegro.pl/reset-bebna-samsung-clp-310-315-clx-3170-3175-i3819964237.html
    Lecz mam jeszcze jedno pytanie. Czy wie ktoś może jak zmienić język w tej drukarce i czy jest to możliwe bez zmieniania całego jej oprogramowania? :)

Ok znalazłem. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 24  
    Bau3r3k napisał:
    Dobra właśnie wróciłem do domu i problem został rozwiązany wszystko ładnie śmiga. Użyłem do tego tej oto aukcji: allegro.pl/reset-bebna-samsung-clp-310-315-clx-3170-3175-i3819964237.html
    Lecz mam jeszcze jedno pytanie. Czy wie ktoś może jak zmienić język w tej drukarce i czy jest to możliwe bez zmieniania całego jej oprogramowania? :)

Witam.
    Aby zmienić język w Samsung CLX3175 należy wejść w:
    Menu/Konfiguracja systemu/Ustawienia konfiguracji/Język i dalej Polski:

Po angielsku wyglada tomniej wiecej tak:
    Menu/Config sys/Config/Language/Polski

Dokladnie nie pamietam jak to lecialo, ale mniej wiecej tak jak pisze wyzej.