Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który dysk wybrać Seagate czy WD RED?

skyrocket 19 Sty 2014 16:48 4869 43
  • #31 19 Sty 2014 16:48
    skyrocket
    Poziom 16  

Wiele nie jest napisane nt tego patentu. Montuje się go zapewne po bokach dysku, ale później jak go włożyć z tym do kieszeni?

Dodano po 5 [godziny] 27 [minuty]:

Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto posiada dysk Seagate ST2000DM001 czy wpada on w drgania lub wibracje?
    Chciałbym podjąć decyzję dotyczącą kupna i jutro przed południem zamówić dysk.

• #32 19 Sty 2014 17:35
    Krzysiek99
    Poziom 27  

To bywa różnie, zależy jaki ci się trafi, nie miałem tego dokładnie seagate ale bywało że miałem 4 identyczne dyski i każdy brykał inaczej, jenem piszczał, drugi wpadał w wibracje a 3,4 pracował grzecznie. to wszystko zależy od trafu. Dobrze mieć sanki na dysk z wytłumieniem drgań, 100% nie uciszą ale dają bardzo wiele.

A co do tego patentu to napisz dokładnie o co ci chodzi bo nie rozumiem.

• #34 19 Sty 2014 21:16
    Johnnyy
    Poziom 16  

Ponieważ bardzo odbiegliście od temu i nie odpowiedzieliście na pytanie postawione przez zakładającego temat, pozwolę wtrącić kilka zdań.

WD GREEN faktycznie są słabe - są to najsłabsze i najtańsze dyski WD.
    WD BLUE - bardzo wytrzymałe i ciche w porównaniu do np. Samsunga i Seagate, lecz lubią się grzać.
    WD BLACK - seria wyższa od Blue, ale nie pamiętam dokładnie czym się różnią... w każdym razie mnie nie zawiodły.
    WD RED - obecnie najwyżej oceniane przeze mnie (i nie tylko) dyski dostępne na rynku... są bardzo ciche, nie grzeją się i są najszybsze.
    Seagate - w zależności od modelu - potrafią być awaryjne lub dość wytrzymałe... z mojego doświadczenia na najdroższych modelach doszedłem do wniosku, że Seagate nie jest wart swojej ceny, gdyż nie jest cichy, nie jest szybki i jest bardzo wrażliwy na najmniejsze wstrząsy.
    Przez powyższe przerzuciłem się na WD RED... troszkę droższe, lecz zdecydowanie są warte różnicy w cenie.

Do osób twierdzących, że obudowa hałasuje a nie dysk - sama od siebie nie drży, lecz wg opisu jest pobudzana do drgań przez dysk, więc nie do końca rozumiem stwierdzenia, że to nie dysk hałasuje i że trzeba inwestować w odpowiednie sanki lub obudowę. Zdecydowanie rozsądniejszym i ekonomicznym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby kupienie odpowiedniego dysku tym bardziej, że jest planowany zakup dysku.

Reasumując - polecam WD RED a co do ich dostępności polecam poszukać innego dystrybutora, bo są dostępne dyski od 1TB do 4TB a cena za jednostkę pojemności najkorzystniej wypada przy pojemności 3TB (w przypadku WD RED)

• #35 19 Sty 2014 21:20
    rradek01
    Poziom 25  

Akurat przeczytałem pare testów itp i Segate sa najszybszymi dyskami na rynku więc nie gadaj bzdur. Tylko że wychodzi na to że są za bardzo awaryjnee

• #36 19 Sty 2014 21:22
    Krzysiek99
    Poziom 27  

"Jedna jaskółka wiosny nie czyni" tak samo tutaj, wielkiego wyboru nie masz, albo Seagate albo WD. WD jest droższy ale ma o rok dłuższa gwarancję.

To jest produkcja masowa nie sposób sprawdzić każdego dysku.

Jak coś jest popularne i się sprzeda w 100 000 00 sztuk a z tego padnie 5% to ile padnie stuk ? Konkurencja sprzeda 50 000 000 sztuk i padnie też 5% to ile padnie u nich sztuk ? By to rzeczywiście porównać trzeba by mieć dokładne dane, a na oko to można z procy strzelać.

Cytat:
    Seagate - w zależności od modelu - potrafią być awaryjne lub dość wytrzymałe...

To jest dobre stwierdzenie.

• #37 19 Sty 2014 21:31
    Johnnyy
    Poziom 16  

rradek01 napisał:
    Akurat przeczytałem pare testów itp i Segate sa najszybszymi dyskami na rynku więc nie gadaj bzdur. Tylko że wychodzi na to że są za bardzo awaryjnee

To sobie nadal czytaj "bzdury"... ja osobiście przetestowałem dysk Seagate, który miałeś ochotę kupić i WD RED 3TB oraz 2TB na SATA3.

• #38 19 Sty 2014 21:35
    rradek01
    Poziom 25  

Johnnyy napisał:
    rradek01 napisał:

To sobie nadal czytaj "bzdury"... ja osobiście przetestowałem dysk Seagate, który miałeś ochotę kupić i WD RED 3TB oraz 2TB na SATA3.

Weź człowieku przestań nawet na necie w testach ten Seagate jest szybszy od WD.
    Jak testowałeś daj screeny, chętnie obejrzę

• #39 19 Sty 2014 21:39
    aenwu
    Poziom 12  

WD 5 lat gwarancji ostatnio kupiłem WD1002FAEX 1Tb, ale wolniejszy i głośniejszy przy odczycie od kupionego rok wcześniej Seagate ST1000DM003 2 lata gwarancji, ale jest szybszy zauważalnie od WD trzeba podjąć decyzje na czym nam zależy czy na dłuższej gwarancji czy na wydajności.

Dodam że w tym Seagate wyskoczył mi po roku od zakupu bład w SMART End to End Error Detection podobno to problem z elektroniką dysku na forum Seagate twierdzą, że nie należy się tym przejmować dysk puki co działa bezproblemowo

• #40 19 Sty 2014 21:51
    skyrocket
    Poziom 16  

Mi właśnie zależy najbardziej na tym, żeby danych nie pogubić podczas awarii dysku. WD nie ma 5 lat gwarancji ( przynajmniej RED ) - temat zbadałem bardzo dobrze. Są 3 lata gwarancji producenta na te dyski. Chciałbym, żeby dysk był bezawaryjny a przy tym cichy. Jeśli zdecydowałbym się na jeden z tych dwóch dysków to czy sprawdzić go zaraz po zakupie jakimś programem dla pewności zanim zacznę przenosić na niego dane, czy i tak wszystkie błędy wyjdą później i sprawdzanie każdego klastra nic nie da?

Dodano po 2 [minuty]:

aenwu napisał:
    ostatnio kupiłem WD1002FAEX 1Tb, ale wolniejszy i głośniejszy

Czy głośniejszy oznacza wibracje, czy taki typowe chrupanie dysku? To jest dziwne co piszesz bo podobno we wszystkich testach to własnie dyski WD są o wiele cichsze ( 5400 obr ) niż Seagate ( 7200 obr ).

• #41 19 Sty 2014 21:56
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Po prostu go przez parę dni obserwuj, używaj trochę mocniej niż normalnie i sprawdzaj smart, jak nic się nie wydarzy to będzie ok.

Jak chcesz być bezpieczny to trzeba robić kopie danych, dysk jak padnie na amen to nie ważne czy to Seagate/WD/Inny, tracisz dane i tyle.

Ja bardziej skłaniam się na Seagate bo ja mam od zawsze, ale tobie radził bym WD ze względu na 5 lat gwarancji, nawet jak są lekko mniej wydajne to masz 5 lat a nie 3, do tego zauważyłem ze seagate są w słabej kondycji, ja np. posiadam 3 takie dyski ST1000DM003 (najstarszy rok a najnowszy 2 tyg.) i każdy jest ok, a kolega wyżej ma jakiś problem odnotowany, tego na prawdę nie przewidzisz.

• #42 19 Sty 2014 22:00
    skyrocket
    Poziom 16  

Krzysiek99 napisał:
    Jak chcesz być bezpieczny to trzeba robić kopie danych, dysk jak padnie na amen to nie ważne czy to Seagate/WD/Inny, tracisz dane i tyle.

Zgadzam się z kopiowaniem danych na wszelki wypadek. Tylko w rzeczywistości musiało by to wyglądać tak, że powinienem kupić 2 takie dyski 2TB, na jeden i na drugi nagrać swoje dane. Korzystać z jednego a drugi mieć schowany w szafie na wypadek gdyby tamten uległ uszkodzeniu ;)

• #43 19 Sty 2014 22:06
    aenwu
    Poziom 12  

WD Red to dysk do zastosowań serwerowych czyli nośnik trwalszy, ale to pewnie w teorii bo w praktyce to nie ma takich dysków które się nigdy nie popsują, a na zabezpieczenie danych jedyny sposób jaki istnieje to kopia zapasowa, ale to też rozwiązanie nie idealne. Co do gwarancji WD Red to są tylko 3 lata a nie 5 jak w przypadku WD Black

Wszelkie wady nośnika i tak wyjdą w trakcie użytkowania tak jak u mnie po roku pracy wyskoczył błąd w SMART tego Seagate

• #44 19 Sty 2014 22:11
    rradek01
    Poziom 25  

To ja biorę tego Seagate ST2000DM001 ze względu na cenę oraz szybkość.
    A jak zacznie walić mi niestabilne sektory to się wkurzę.

Mam starego Samsunga 160GB ma z 7 lat, na liczniku ma 26386 godzin, 4864 włączeń dysku i jest w idealnym stanie jak nówka. A te nowe dyski teraz to takie szroty że szok