Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykonanie płytki drukowanej do wzmacniacza

29 Mar 2005 21:51 1563 7
  • Poziom 18  
    Witam. Mam pytanie: czy jest duża różnica miedzy wykonywaniem płytek drukowanych za pomocą folii do rzutników a folią tes2000?Robiłem za pomocą folii do rzutników i efekt był marny - słabo toner sie przyklejał do laminatu i nie wiem czy jest sens zamawiać tess2000?
  • Computer Controls
  • Poziom 40  
    Juz chyba nikt nie stosuje tej folii. Lepsze efekty podobno sie osiaga drukujac na papierze kredowym. Moze to byc nawet zadrukowany papier z kolorowych czasopism kobiecych :)
  • Computer Controls
  • Poziom 18  
    No ale co mam zrobić z tym papierem później?Wprasować w płytkę?
  • Poziom 14  
    Mając odpowiedni papier, ja używam z gazetki Voyage, drukujesz na nim laserówką rysunek ścieżek (lustrzane odbicie) potem przygotowujesz płytkę przycinasz do odpowiedniego rozmiaru myjesz i odtłuszczasz (tu metody są różne) umytą i odtłuszczoną płytkę kładziesz miedzią do góry na desce do prasowania przykładasz papier z wydrukiem tonerem do miedzi (ja wcześniej na chwilę kładę laminat na żelazko by się podgrzał) jak laminat jest podgrzany to musisz uwarzać przy kładzeniu papieru bo się przyklei, jeżeli drukowałeś na gazetowym to musisz przykryć to jakąś czystą kartką bo zabrudzi się żelazko, no i prasujesz ja mam ustawioną temperaturę żelazka na max, są też opinie aby temperatura wachała się koło 180 st. Czas prasowania doświadczalnie musisz dobrać - około 2min ? zależy od grubości użytego papieru i przekładki, musisz prasować wszędzie i stosować równomierny nacisk inaczej toner nierówno się przyklei, po wyprasowaniu odczekaj aż płytka ostygnie i wrzuć ją do jakiejś kuwety z ciepłą wodą z dodatkiem detergentu (płyn do mycia naczyń) na jakieś 10min. aby papier odmókł, bierzemy płytkę i w strumieniu wody z kranu (dobrze jak ciepła) trzemy palcem po papierze by usunąć resztki papieru z płytki (papier się roluje) po usunięci papieru i ewentualnej poprawce jakichś drobnych niedociągnięć pisakiem wrzucamy płytkę do kąpieli trawiącej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    - mmmmm
    -lepsze rezultaty daje włożenie żelazka w imadło na to laminat miedzią do góry na to papier ( kredowy o gramaturze około 100 ) , ze szmatki robimy "kułak" i ruchem wkręcania i dociskania raz kolo razu wprasowujemy papier w płytkę

-jest to lepsza metoda niż prasowanie żelazkiem bo przy prasowaniu zawsze kawałek ścieżki się nie "wprasuje"

-kiedyś poświęciłem tydzień na sprawdzanie każdej z metod i żelazko w imadle jest najlepsza !!!
    -bez problemu można osiągnąć ścieżki około 0, 5 mm a regulując czas trawienia jeszcze mniej ( to już wymaga wprawy)

Wracając do tematu to przy użyciu folii ( takiej od rzutników) też są dobre rezultaty ale trzeba doświadczalnie dobrać temperaturę i czas grzania bo toner ma tendencje do płynięcia

-niedługo wrzuce opis budowy zegara NIXIE to zrobię dokładny opis ze zdjęciami metody żelazkowej :)
  • Poziom 14  
    @rubens tą metodę też stosowałem ale... no cóż ta którą opisałem jakoś lepiej mi podchodzi, może przyzwyczajenie ? :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Gazeta tańsza, można żonie podprowadzić jak już przeczyta, ponoć dobra też jest Pani Domu.