Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF0600NXWG Pytanie / Porada

ADRIAN1974 18 Sty 2014 05:22 2115 7
  • #1 18 Sty 2014 05:22
    ADRIAN1974
    Poziom 13  

Witam.Koledzy mam pytanie wymieniałem łożyska w bębnie tej pralki i teraz jestem na etapie składania ,między dwoma połówkami bebna jest taki oring / uszczelka/ czy ją się wymienia na nową czy można składać na tą co jest ,wygląd jej świadczy że jest w bardzo dobrym stanie, dodam że pralka ma nie całe 3 Lata.

0 7
  • ambtechnic
  • #2 18 Sty 2014 06:03
    januszx3
    Poziom 30  

Zawsze lepiej jest po wszystkich demontażach wymienić uszczelki, ale życie pokaże potrzebę.
    Skoro taniej i nie cieknie to po co?. ( Ja to robiłem pomagając zwiększyć uszczelnienie nanosząc na uszczelkę delikatnie z tubki klej butapren).
    Niepokój Twój skieruj raczej na powód wymiany łożysk już po 3 latach.
    Moja próba diagnostyki na odległość byłaby karkołomna.

0
  • ambtechnic
  • #3 18 Sty 2014 09:08
    nares
    Specjalista AGD

ADRIAN1974 napisał:
    czy można składać na tą co jest

Jak najbardziej, ale na wszelki wypadek, na silikonie.
    januszx3 napisał:
    ( Ja to robiłem pomagając zwiększyć uszczelnienie nanosząc na uszczelkę delikatnie z tubki klej butapren).

Nie polecam.

0
  • #4 18 Sty 2014 09:19
    ADRIAN1974
    Poziom 13  

Jak będzie w sklepie nowa do tej pralki uszczelka to wezme nową, a jak nie to sprubuje pociągnąć po uszczelce tej co jest sylikonem tyko ten sylikon to ma być na temperature czy zwykły też może być?

0
  • #5 18 Sty 2014 09:27
    Adik C
    Poziom 25  

Jeśli to cie uspokoi to i ja ci napiszę że w 90% składam zawsze na starym uszczelnieniu zbiornik, tylko że dobrze je czyszczę , sam zbiornik w miejscu uszczelnienie też , a potem dodatkowo daję cienką warstwę silikonu , zakładam uszczelnienie i skręcam, nie było jeszcze przypadku żeby ciekła woda, pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

ADRIAN1974 napisał:
    sylikon to ma być na temperature czy zwykły też może być?

Ja używam , silikon , jakiś przeźroczysty do 200 stopni C , i jest ok , chyba nawet
    tuba jest firmy BEKO, ale nie sugeruj sie tym , patrz tylko by wytrzymałość termiczna była min 100 stopni C , no i nie kupuj znowu kominkowego na 1000 stopni C :D , pozdrawiam

0
  • #6 18 Sty 2014 09:34
    ADRIAN1974
    Poziom 13  

A sylikon dajesz na uszczelkę czy na ten rant w drugiej częći zbiornika .

0
  • #7 18 Sty 2014 10:29
    Adik C
    Poziom 25  

Na rowek gdzie wchodzi uszczelnienie na zbiorniku , potem na to uszczelkę , troche wycieknie silikonu ale to nic, i na rowek na pokrywie z fartuchem i składam , pozdrawiam.

0
  • #8 18 Sty 2014 11:01
    ADRIAN1974
    Poziom 13  

ok.dzieki za wyjaśnienie pozdrawiam.

0