Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór laptopa. Lenovo Idea Pad G580 + pytania

krymov 18 Jan 2014 12:36 1425 9
    krymov
    Level 8  
    Zastanawiam się nad kupnem laptopa i wyborem internetu do niego. Moje wymaganie są takie, abym mógł na nowym laptopie szybko przeglądać strony internetowe, żeby nie było żadnych lagów, do tego laptop służyłby głównie do okazjonalnego grania w gry, oglądania filmów, przeglądania youtube i słuchania muzyki.

I jeszcze mam pytanie - do czego służą gigaherce i za co są odpowiedzialne? To samo pytanie mam dotyczące pojemności dysku magnetycznego.

opłaca się brać taki model laptopa z takimi parametrami poniżej? (mi osobiscie bardzo imponuje 8GB pamięci ram)

Lenovo IdeaPad G580 - 15,6/B960 2.2GHz/8GB PAMIECI RAM/1TB POJEMNOSCI DYSKU MAGNETYCZNEGO/GT710M 1GB/HDMI/BLUETOOTH/USB 3.0/WINDOWS 8

Dodano po 16 [minuty]:

i jeszcze mam pytanie, czy mozecie polecic jakis internet bez limitu danych do laptopa? Moze być zarówno bezprzewodowy, jak i przewodowy. Wazne, zeby był szybki i żeby łatwo się go dało podłączyć. I jeszcze żeby nie wymagał podłączenia pod telefon stacjonarny.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    wariato
    Level 43  
    Jakim budżetem dysponujesz ? Ta seria laptopów nie jest ciekawa i ogólnie parametry bardzo biedne.
    krymov
    Level 8  
    budzet do 2 tysiecy
    password
    Level 11  
    w grudniu kupiłem lenovo b590 , matowa matryca , i3 , GeForce , Windows 7, ochrona - kaspersky ,wygląd nie jest powalający , ale jest bardzo solidny, masywny, nic nie skrzypi , nie trzeszczy, bateria trzyma 2-4 godz.[ sformowałem i do szuflady] , dżwięk ze tak napisze ,,solidny" - czysty i dość głośny, chodzi bardzo płynnie-internet z routera,cicha i miękka klawiatura, jest do zwykłego użytkowania , przechowywania zdjęć i sporej ilości pisania i serfowania non-stop , chodzi min. 18 godz. na dobę , jest baaardzo cichutki, można śmiało napisać iż kompletnie go nie słychać , mógłbym jeszcze sporo komplementować, ale dopisze tylko że gdybym miał jeszcze raz kupować to ponownie wybrałbym lenovo.Nie bać się i kupować , znawcą żadnym nie jestem ale polecałbym G500.
    krymov
    Level 8  
    Szczerze mowiac to ten laptop w malym stopniu miałby słuzyc mi do gier. Z gier chciałbym miec na nim tylko fife 2014 i nic więcej.

Skoro mówicie, ze ten lenovo nie nadaje sie do gier, to powiedzcie, które parametry w komputerze są najważniejsze w kontekście gier?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, ciekawy link ktoś podał, potem dokladnie go przeczytam, jak bede miec wiecej czasu
    wariato
    Level 43  
    krymov wrote:

Skoro mówicie, ze ten lenovo nie nadaje sie do gier, to powiedzcie, które parametry w komputerze są najważniejsze w kontekście gier?

Skoro gry to chyba logiczne że grafika odpowiada za płynność wyświetlania obrazu 3D. Acer V3 i tyle w temacie.
    krymov
    Level 8  
    Acer :: V3-571G i3-3120M/4GB/500/DVD-RW/Win8 GT730M

czy

Lenovo G500S 59-395231 - /i3-3110M/ 4GB/1TB/GT720M 1 GB/ W8

Parametry tych dwóch wydają się mocno zbliżone... Jest między nimi jakaś wieksza róznica w uzytkowaniu? Który by był lepszy do moich potrzeb?
    wariato
    Level 43  
    Grafika w acerze jest sporo szybsza.