Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6820s - Ciągły restart i wizyta w serwisie

LukasSandyra 18 Sty 2014 13:25 1332 12
  • #1 18 Sty 2014 13:25
    LukasSandyra
    Poziom 11  

Znajomy poprosił mnie, abym rzucił okiem na jego niedziałającego laptopa, którego oddał do serwisu, ale nie potrafili go naprawić. No to jak go podłączyłem to ciągły restart po 4s, matryca ciągle czarna, więc pomyślałem, może układ zasilania, może bios, sprawdzę to. Po rozłożeniu zauważyłem to:
    HP 6820s - Ciągły restart i wizyta w serwisie

To jest efekt naprawy. Dołączam też porównanie z dobrze wlutowanym układem. Jak myślicie, iść wytłumaczyć sprawę z serwisem??

0 12
  • #2 18 Sty 2014 13:36
    jcr
    Poziom 10  

Oczywiście, że iść i zrobić awanturę pod warunkiem, że to ten właśnie serwis dłubał przy tym układzie i jak dawno to było.

0
  • #3 18 Sty 2014 13:55
    boro1234567
    Spec od komputerów

LukasSandyra napisał:

To jest efekt naprawy. Dołączam też porównanie z dobrze wlutowanym układem. Jak myślicie, iść wytłumaczyć sprawę z serwisem??

Oczywiście, to ewidentnie spaprana naprawa.

0
  • #4 18 Sty 2014 14:25
    LukasSandyra
    Poziom 11  

Obawiam się też, że po takim wlutowaniu układu już raczej tylko wchodzi w grę wymiana całej płyty głównej, bo ten układ pewnie się zjarał i może nie tylko on, ponieważ zanim go rozebrałem to włączyłem laptopa, aby się rozeznać co nie działa.

0
  • #5 18 Sty 2014 15:13
    boro1234567
    Spec od komputerów

Na pewno wymiana układu, pytanie jak wyglądają pady pod układem i co jeszcze serwis naprawił?

0
  • #6 18 Sty 2014 15:25
    LukasSandyra
    Poziom 11  

Na pewno też przecięli kabel od modemu telefonicznego, bo gdy go rozkręcałem to był ucięty tuż przy wtyczce telefonicznej, pewnie uznali, że i tak już nikt z tego nie korzysta... i brakowało paru śrubek, to są widoczne ślady pobytu w "serwisie"...

0
  • #7 18 Sty 2014 15:51
    boro1234567
    Spec od komputerów

Bez komentarza.

0
  • #8 18 Sty 2014 23:02
    slawmix1234
    Poziom 31  

Trochę im nie wyszedł reflow i pewnie nie potrafili postawić układu na nowych kulkach, jest szansa że zadziałało zabezpieczenie przetwornic i można zrobić reballing ale raczej układ odszedł... i może też któraś przetwornica, do Reklamacji albo niech odkupią płytę bo jak widzę coś takiego to trzeba by było użyć samych niecenzuralnych określeń

Dodano po 6 [minuty]:

jeszcze się przyjrzałem ,2 układy przestawione i laminat chyba przypalony

0
  • #9 18 Sty 2014 23:14
    mix112010
    Poziom 13  

Przestawione dwa układy a Intel (północ) zamieniony na inny układ!

0
  • #10 18 Sty 2014 23:24
    slawmix1234
    Poziom 31  

Faktycznie aż tak dokładnie się nie przyglądałem, to dochodzi oprócz niekompetencji, partactwa, uszkodzenia płyty też kradzież chipu

0
  • #11 18 Sty 2014 23:55
    LukasSandyra
    Poziom 11  

Historia z tym laptopem była taka, że w pewnym momencie przestał działać, no to właściciel zaniósł go do serwisu, spędził w nim miesiąc, ale nie potrafili go naprawić, więc właściciel podjął decyzję, że go chce odebrać, było to parę dni temu. Jeszcze przy odbiorze się go zapytali, czy chce w częściach czy poskładany... zapewne myśleli, że właściciel odda go od razu do utylizacji, ale dostałem go ja i właśnie rzucił mi się w oczy ten krzywo przylutowany bga odwrócony o 90' względem pinu nr 1... I właśnie ten krzywy to most północny, jest to układ AC82PM45, chociaż źródła mówią, że powinno to być LE82PM965.

0
  • #12 19 Sty 2014 10:52
    foldback
    Poziom 29  

Ze zdjęć i z opisu wygląda, że prawdopodobna przyczyną usterki był uszkodzony chip graficzny ATI - na zdjęciu widać, że po reballingu. Najprawdopodobniej wystarczyło wymienić układ GPU ATI na nowy. A obecnie: jeśli coś sie przywarło chipset może być uszkodzony, dodatkowo należy sprawdzić procesor, mogła też paść drobnica przy moście i w dodatku trzeba wymienić grafikę na nową. Tak więc koszty naprawy znacząco wzrosły :/

0
  • #13 20 Sty 2014 13:09
    LukasSandyra
    Poziom 11  

Serwis to ABI Elektronika w Chorzowie na ul. Wolności. Zdecydowałem się na ujawnienie nazwy bo byłem dzisiaj w serwisie i oczywiście usiłowano mnie zapewnić, że most i tak był spalony(tylko nie odpowiedzieli który, ten właściwy, czy ten zamieniony, inny, który znalazł się na płycie bez wiedzy i zgody klienta) i że w ogóle płyta jest zepsuta i jak to powiedział sprzedawca: "nie można zepsuć czegoś co już jest zepsute." Otóż wszyscy wiemy, że można, bardziej... Poza tym serwisant twierdził, że most był uszkodzony, sprzedawca, że mogą to teraz zdiagnozować, czy się zepsuł przez takie wlutowanie czy nie - sami sobie zaprzeczali. Prawda jest taka, aby zdiagnozować co się uwaliło po włączeniu tego laptopa z tak wlutowanym mostem, musieliby najpierw wiedzieć, co było przyczyną wcześniejszej usterki,a tego nie wiedzą. Moje zastrzeżenia wobec serwisu to:
    -nieumiejętne przylutowanie układu i nie poinformowanie o tym, co mogło doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń po włączeniu urządzenia
    -wymiana mostka bez wiedzy i zgody klienta
    -brak modemu telefonicznego
    -ucięty kabel połączeniowy wejścia telefonicznego z wtyczką modemu (została tylko wejście, reszty brak)
    -brak kilku śrubek
    I tak mogę scharakteryzować ten serwis.

0