Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LinkTD-W8961ND - Dlaczego nie mam internetu w kompie stacjonarnym ?

18 Jan 2014 14:45 1404 8
 • Level 8  
  Witam . Podłączono mi neostradę z Orange . Zakupiłem w tym celu router TP-Link TD-W8961ND i skonfigurowałem go przy pomocy konsultanta by mieć dostęp do internetu. Konfiguracja odbyła się za pomocą laptopa i internet śmiga zarówno na przewodzie jaki przez wi-fi tak samo na drugim laptopie . Ale mam jeszcze komputer stacjonarny który ma zainstalowane 2 karty sieciowe . Pierwsza to ta na płycie głównej do połączeń przewodowych i opisana jako REALTEK PCIe GBE Family Controller , ale prosiłem by zainstalowano mi kartę do wi-fi 802.11n Wiraless LAN Card .

  Połączenie z routerem jest tylko przez wi-fi ( jakość dostateczna ) ale prędkość pozostawia wiele do życzenia gdyż plasuje się na poziomie 110,4kb/s - 114,7kb/s gdzie na laptopach dobija do 6MB/s Natomiast gdy połączę komputer przewodowo z routerem nie zostaje nawiązane żadne połączenie . Diody z tyłu przy wtyczce nie świecą i nie mrugają ?

  Mam również modem PLUSA na USB tu z internetem nie ma problemu .

  Za tym w czym jest problem ?
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 37  
  Karta włączona w biosie. Jeśli tak to należało by sprawdzić czy laptop połączy się z routerem po kablu (na chwilę wyłączyć wi fi i wpiąć wtyczkę). Jeśli nie biedzie połączenia to kabel do sprawdzenia czyli spróbować jeszcze raz laptopem na innym krótkim kablu.
 • Helpful post
  Level 43  
  Pokaż menadżer urządzeń, podmień kabel.
 • Level 43  
  Kabel łaczący sprawny? Jak łączysz router z komputerem? Karta w komputerze ma ustawione automatyczne pobieranie adresu IP?
 • Level 8  
  Jasne że sprawne mam miernik do sprawdzania przewodu i jest połączony normalnie od 1 do 8 po kolei Muszę dodać że mam drugi router gdzie mam internet gminny darmowy i podłączając przewód do kompa też go nie wykrywa. Czyli przewody sprawne , routery też . Sądzę że coś z kartami sieciowymi będzie nie ten tego . Ale czekam na podpowiedź gdyż na komputerach to ja słabo si znam ale odnoszę wrażenie e jest konflikt kart sieciowych choć komp tego nie wykazuje
 • Level 8  
  Dziś poćwiczyłem jeszcze z połączeniami i oto co wyszło .

  Router do którego wchodzi neostrada nazwiemy 1.
  2 router który posiadam nazwiemy 2.

  A więc z góry mam poprowadzone 2 przewody ,
  jeżeli są one wpięte pod router nr 1 i podłączę bezpośrednio do komputera nie ma nic pojawia się tylko komunikat " IDENTYFIKOWANIE SIECI " czy jakoś tak

  Ale jak wepnę jeden z przewodów do routera nr 2 i z niego przewód do komputera ta dam jest połączenie sieciowe , ale tracę połowę prędkości jaką mam do dyspozycji z 6MB/s do 3MB/s
 • Level 43  
  Zaraz. Jeden z przewodów? Czyli który?
 • Level 8  
  By zamknąć temat . Okazało się że zaprawiając wtyczkę do połączenia sieciowego nie dałem przewodów we właściwej kolejności ( co okazało się być bardzo istotne ) Przy moim połączeniu miernik pokazywał właściwą kolejność, ale nie we właściwej kolejności kolorów była zaprawiona . Teraz już jest ok .