Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6 1225ew - Musi się zagrzać żeby się włączyć.

18 Sty 2014 14:49 1785 6
  • Poziom 8  
    Kilka dni temu zostawiłem laptopa na noc w samochodzie przy ujemnej temperaturze. Na drugi dzień rano przyniosłem go do domu, odczekałem aż nabierze temperatury pokojowej i chciałem go uruchomić lecz się to nie udało. Nawet nie pojawił się ekran BIOSa. Po wielu próbach wreszcie laptop zaskoczył i normalnie działał. Niestety każdego dnia mam ten sam problem:

Laptop musi się dosyć poważnie nagrzać żeby się uruchomić. Kładę go na łóżku (słaby dostęp powietrza) i czekam 10-15minut aż się zagrzeje. Dopiero wtedy mogę go wystartować. Po tym przenoszę go na podstawkę chłodzącą i działa jak gdyby nigdy nic. Problem pojawia się znowu kiedy go wyłączę, uśpię, zahibernuję i chcę go uruchomić. Kolejne kilka minut muszę spędzić na jego dogrzewaniu. Dzieje się tak nawet wtedy jeżeli uruchamiam go bezzwłocznie - zamykam klapkę ekranu, przechodzi w stan uśpienia i od razu ją podnoszę. Jeżeli klikam opcję "uruchom ponownie" to problem nie występuje.

1) Czy może być to związane z lutowaniem? Jeżeli luty się nagrzeją to laptop zadziała?
    2) Czy przyczyną może być jakiś zepsuty czujnik temperatury, który nie pozwala uruchomić lapka przy niskiej temperaturze?

Nic innego w tej chwili mi do głowy nie przychodzi. Nie grzebałem w systemie, w BIOSie, niczego nie instalowałem, antywirus nic nie wykrywa.
  • Poziom 30  
    Możliwe że to wina chipsetu, musi się nagrzać żeby luty się połączyły.
  • Poziom 8  
    Można sprawdzić który chipset nawalił? Próbować naprawić to samemu czy lepiej oddać do serwisu? Orientuje się ktoś ile kosztuje naprawa? Czy wygrzewanie płyty głównej w piekarniku wchodzi w grę? :)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wygrzanie może pomóc ale to loteria, wygrzejesz a za 2 dni czy za tydzień będzie to samo. Ponadto wygrzewanie w piekarniku jest strasznie nieprofesionalne i często bywa szkodliwe. Oddaj laptopa do serwisu, ciężko powiedzieć ile to wyniesie z 200zł na pewno.
  • Poziom 13  
    Nowy mostek północny koszt 450zł.
  • Spec od komputerów
    skinek1987 napisał:
    Czy wygrzewanie płyty głównej w piekarniku wchodzi w grę? :)

Daruj sobie takie czynności.
    Chyba że lubisz zakalec.
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
    Do dzisiaj używam wspomnianego lapka aczkolwiek za każdym razem muszę go chwilę podgrzać zanim się uruchomi. Te 5-10 minut raczej mi nie przeszkadza. W serwisie powiedzieli, że ponowne lutowanie mostka to chwilowe rozwiązanie, bo lapek się przegrzewa i prędzej czy później usterka powróci.