Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 II - Jakie żarówki do Bi xenon

dues 18 Sty 2014 15:54 5979 10
  • #1 18 Sty 2014 15:54
    dues
    Poziom 28  

Witam.

Jedna z żarówek w moim samochodzie przestała świecić i mam problem z doborem nowej ponieważ nie znajduje żarówki o takim nr, nie wiem też jak jest z doborem barwy światła?

Załączam zdjęcia zarówek:
    uszkodzonej - ta wyjęta, rozebrana,
    działającej - to ta w lampie.

Jak widać żarówki miały różne nr i świeciły trochę innymi barwami.
    Muszę dobrać nową do tej działającej aby świeciły jednakowo.
    Czy jest możliwość wymiany samego żarnika? Żarówka nie wygląda na rozbieralną.
    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Citroen C5 II - Jakie żarówki do Bi xenon Citroen C5 II - Jakie żarówki do Bi xenon

0 10
  • #2 18 Sty 2014 17:04
    Ireneo
    Poziom 40  

dues napisał:
    Muszę dobrać nową do tej działającej aby świeciły jednakowo.
    Czy jest możliwość wymiany samego żarnika? Żarówka nie wygląda na rozbieralną.

google-d1s-wzięte ze zdjęcia,które wrzuciłeś.Od 60 zł,poprzez 350 za osram,do 700zł Philips.

0
  • #3 18 Sty 2014 18:59
    dues
    Poziom 28  

Wiem, że d1s, nawet citroen serwis mówi to samo po podaniu nr VIN.
    Problem w tym, że jest kilka rodzajów d1s. Skąd ma wiedzieć jaką barwę światła mają te żarówki? Tak jak pisałem obie świeciły trochę inaczej a obie są d1s, mają jednak inne nr, wyczytałem m.in. że tych 66043 już nie produkują. Tej drugiej 66146 też nie znajduję.

0
  • #4 18 Sty 2014 19:19
    panam
    Poziom 29  

Ds1 tak jasz masz napisane , 25w, nie wiem dlaczego pytasz, masz wszysto napisane na przetwornicach. Pozdrawiam.

1
  • #5 18 Sty 2014 20:04
    dues
    Poziom 28  

Czyli mówiąc krótko te nr (różne na obu żarówkach) nie mają znaczenia?
    Czy wszystkie Osram D1S mają jednakową barwę światła?
    Być może żarówka, która "padła" świeciła innym światłem (na różowo) z tego właśnie, że była bardziej zużyta?
    Tak było odkąd kupiłem samochód 3 lata temu.

0
  • #6 19 Sty 2014 00:50
    matrixs
    Poziom 25  

Najlepiej wymień obie równocześnie to nie będziesz miał problemu "różnych barw". Z tego co mi wiadomo nie ma różnych barw oryginalnych D1s. Jeszcze lepiej jakbyś kupił Philips lub firmy Osram. Jeżeli świeci na różowo jest już na "wykończeniu".

0
  • #7 30 Sty 2014 20:44
    dues
    Poziom 28  

Witam ponownie,

Zgodnie z zaleceniami kupiłem dwa żarniki D1S Philips, wymieniłem dwa dni temu i dziś jeden (w tej lampie co wcześniej) przestał świecić.
    Już po wymianie świecił trochę słabiej, zapalał się po sekundzie i przez chwilę lekko migotał ale myślałem że jest to normalne w przypadku nowych żarników.

Pytanie czy coś jeszcze w samochodzie mogło ulec uszkodzeniu po przepaleniu się starego żarnika co teraz doprowadziło do przepalenia nowego?
    Czy w tych samochodach jest dodatkowa przetwornica poza żarnikiem?
    Jeśli tak to gdzie się znajduje i jak ją sprawdzić?
    Nie chciałbym załatwić kolejnego żarnika.

0
  • #8 30 Sty 2014 21:41
    manta
    Poziom 39  

W obudowie lampy masz przetwornicę, przy problemach z zapaleniem ksenonu, to tak żargonowo, możliwe uszkodzenie ww. Zamień palniki lewy z prawym i zobacz czy wystartują? Jak tak, to przetwornica uszkodzona, ew. zasilanie, ale powinien być błąd.

0
  • #9 31 Sty 2014 20:05
    dues
    Poziom 28  

Wsadziłem stary dobry żarnik na miejsce nowego przepalonego i działa dobrze. Uszkodzony ewidentnie przepalił się co było czuć. Odsłałem go w ramach gwarancji. Zastanawiam się tylko czy mógł ulec uszkodzeniu z powodu uszkodzenia przetwornicy w lampie?

0
  • #10 31 Sty 2014 20:10
    LoLek85
    Poziom 28  

dues napisał:
    Odsłałem go
    Myślę że tutaj może być powód problemu...

1
  • #11 31 Sty 2014 20:18
    dues
    Poziom 28  

Wsadziłem stary dobry żarnik na miejsce nowego przepalonego i działa dobrze. Uszkodzony ewidentnie przepalił się co było czuć. Odsłałem go w ramach gwarancji. Zastanawiam się tylko czy mógł ulec uszkodzeniu z powodu uszkodzenia przetwornicy w lampie?

0