Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy piecyk gazowy. Wybrane modele :)

18 Sty 2014 16:13 3441 17
 • Poziom 10  
  Cześć wam.

  Chce wymienić mojego staruszka Termeta 0089 na jakiś nowy. Zwiedziłem już chyba cały internet w poszukiwaniu opinii na temat piecyków gazowych. I tak, jak widziałem i w innych tematach, zastanawiam się nad:

  1) Termet TermaQ Electronic G-19-02
  2) Junkers MaxiPower2 WRDP 11-2B
  3) Saunier Duval Opalia C11E

  Taka moc picyka mi w zupełności wystarczy. Dzwoniłem nawet po różnych serwisach / osobach zajmujących się piecykami i w sumie każdy chwali te wszystkie 3 wymienione, z lekkim wskazaniem na junkersa :) Chce głównie patrzeć na koszty eksploatacji takiego piecyka, bo wiem że nie które naprawy mogą być drogie po okresie gwarancyjnym.

  Mieszkam w Katowicach więc z serwisami nie powinno być problemów. Nadmienię że moje mieszkanie znajduje się w bloku 4 pętrowym na parterze.

  To co się do teraz dowiedziałem:
  3) Opalia niby tania, dobra, ale że z częściami może być często krucho i mogą byc one drogie.
  2) Junkers - marka. Cena bardzo podobna do Termata. Jednak części i ewentualne naprawy drogie.
  1) Termet posiada takie same atuty co te wyżej, jednak ma o wiele tańsze koszta eksploatacji. Też coś słyszałem że ma jakiś inny reduktor ciśnienia czy coś... Ale że to nie problem. W jednym z serwisów coś mówili że może miec problem kiedy nie ma za dużego ciśnienia, to znaczy porównując do innych włączy się później, niż inne...

  I teraz mam pytanie głównie do serwisantów którzy może na forum sie obracają, który z piecyków jest po prostu najmniej kłopotliwy jeżeli chodzi o całość? A także do użytkowników wyżej wymienionych piecyków czy są zadowoleni, ile czasu używają już jakiegoś :)

  Powiem że stać mnie na każdy z wymienionych, licząc że cena piecyka razem z kosztem montażu wychodzi tak:
  Termet 999zł
  Junkers 1060zł
  Opalia 750zł
  A do tego nalezy doliczyć koszt części, czyli z 200zł.

  Wiec między termetem a junkersem to groszowe sprawy, o tyle opalia kształtuje się bardzo dobrze cenowo. Jednak mogę się założyć, że części do tego sa 2/3 razy droższe razem z robocizną. Ale tego do końca nie wiem więc prosze o opinie :)

  Dziękuję.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 11  
  Kup termeta części 3 razy tańsze niż junkers i generalnie jeśli będziesz dbał o niego to nie ma co sie w nim popsuć
 • Poziom 10  
  Czytałem że niby są tańsze. Szukałem po stronach właśnie części zamiennych do tych dwóch, i nie potrafiłem znaleźć czegoś z junkersa...

  Możesz podać jakis przykład? I żeby nie była to membrana ;)
 • Poziom 11  
  Części do junkersa kupujesz tylko w serwisie junkersa to chyba wystarczający argument że nie będzie tanio
 • Poziom 10  
  Nie koniecznie. Każdy pisze 2/3 razy taniej, a chyba kazdy tak pisze bo raz skądś tam usłyszał czy są to tylko DOMYSŁY, a mi chodzi o konkrety.

  Ale teraz znowu zastanawiam się między termetem a opalią ;) Trudny wybór... a ja zawsze jak dochodzi do wybierania między 2 rzeczami to jestem bardzo nie zdecydowany :P
 • Poziom 10  
  mirrzo - w sumie od początku byłem za Termetem... chociaż o tej Opalii tez złego słowa nie usłyszałem ;)

  Powiedzcie mi, bo zamierzam za góra w następne wakacje zrobić remont łazienki, czy taki piecyk, jak jest już zamontowany, można samemu wymontować i zamontować samemu znowu? To jest kwestia podpięcia po prostu 2 rurek z wodą i jednej z gazem, czy wymaga to jakiś specjalnych umiejętności?

  I jaką rurę należy zamontować do odprowadzania spalin? Bo wiem że te aluminiowe harmonijki nie nadają się za bardzo a bezpieczniejsze są jakieś hmm... inne, już nie pamiętam jakiego typu czy z czego zrobione. Chce mieć po prostu pewność że jest bezpiecznie.

  To co da się zrobić samemu lubię robić po prostu sam :)

 • Moderator na urlopie...
  Podłączenie urządzenia gazowego musi dokonać osoba z uprawnieniami. ZAWSZE.
  Rura odprowadzająca spaliny musi być odporna na kwasy zawarte w spalinach, a więc - kwasoodporna.
 • Poziom 35  
  Co do ponownego montażu zdemontowanego (takiego samego) piecyka, to konieczne jest po montażu sprawdzenie szczelności połączenia na śrubunku (dwuzłączce), a takimi przyrządami (detektor gazu) dysponują instalatorzy gazowi, więc powinien to zrobić fachowiec. Co do rury, to powszechnie stosuje się te z aluminium, ale powinna być ze stali kwasoodpornej, gdyż może się zdarzyć tak, że jak piecyk będzie dłużej szedł pełną mocą (zwłaszcza gdy jest rozregulowany i ta moc jest wyższa nić nominalna - zdarzało się to w przypadku rozregulowanych PG-6), rura aluminiowa może się przepalić (ale gdy piecyk jest prawidłowo eksploatowany to się nie zdarza).
 • Poziom 10  
  Jak jest z gwarancją? Czy pierwsze uruchomienie piecyka Termat 19-02 musi się odbyć przez serwisanta autoryzowanego, żeby gwarancja mogła zostać podbita i żeby po prostu była ważna?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  ----Zamir---- napisał:
  Jak jest z gwarancją? Czy pierwsze uruchomienie piecyka Termat 19-02 musi się odbyć przez serwisanta autoryzowanego, żeby gwarancja mogła zostać podbita i żeby po prostu była ważna?


  Oczywiście. Jak u każdego producenta.
 • Poziom 10  
  Właśnie. Tutaj chyba mała poprawka :P

  Bo nie musi piecyka montować AUTORYZOWANY SERWISANT, lecz AUTORYZOWANY INSTALATOR, a to jest różnica. Dopiero po 2 latach, aby przedłużyć gwarancje na rok potrzebny jest AUTORYZOWANY SERWISANT ;)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A gdzie ja napisałem, że montaże wykonują serwisanci??? Kolego, serwis nie jest od tego. Serwis, i owszem, może. Oczywiście jeśli ma czas i ochotę.
  ----Zamir---- napisał:
  Dopiero po 2 latach, aby przedłużyć gwarancje na rok potrzebny jest AUTORYZOWANY SERWISANT :wink:

  Tą teorią to mnie kolega ubawił... Cóż, życzę powodzenia przy przedłużaniu gwarancji.
 • Poziom 10  
  ----Zamir---- napisał:
  Dopiero po 2 latach, aby przedłużyć gwarancje na rok potrzebny jest AUTORYZOWANY SERWISANT :wink:

  serwisant73 napisał:
  Tą teorią to mnie kolega ubawił... Cóż, życzę powodzenia przy przedłużaniu gwarancji.


  Cytat z warunków gwarancji firmy "termet":
  "
  3. Producent przedłuża gwarancję o kolejne 12 miesięcy, tzn. do 36 miesięcy od dnia pierwszego uruchomienia zestawu, lecz nie dłużej niz do 42 miesięcy od dnia zakupu, w przypadku spałnienia następujących warunków:

  spełnienie warunków uprawniających do dwóch pierwszych lat gwarancji,
  dokonanie konserwacji urządzenia przez Autoryzowany Serwis Termet S. A. w ciągu trwania ostatnich 5 miesięcy dwuletniej gwarancji.
  "

  Tak więc... myślałem że ludzie na forach piszą wtedy, kiedy DOKŁADNIE wiedzą co i jak. Z tego wynika jasno, ze aby przedłużyć gwarancję o rok, konserwacji urządzenia musi dokonać AUTORYZOWANY SERWIS TERMET... Więc nie wiem z czego się tak kolega cieszy :?:
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Tyle,że aby tę gwarancję mieć, musi kocioł uruchomić serwisant. Wypełnić gwarancję i podbić ją.
 • Poziom 10  
  serwisant73 napisał:
  Tyle,że aby tę gwarancję mieć, musi kocioł uruchomić serwisant. Wypełnić gwarancję i podbić ją.


  "WARUNKI GWARANCJI


  1. Firma TERMET S. A. dalej zwana gwarantem, udziela gwarancji na spawne działanie urządzenia grzewczego wraz z osprzętem na 24 miesiące od dnia pierwszego uruchomienia* zestawu, lecz nie na dłużej niż 30 miesięcy od dnia zakupu.

  * - Pierwsze uruchomienie
  Pierwszego uruchomienia urządzenia przed rozpoczęciem jego eksploatacji dokonuje Autoryzowany Serwis Termet na zlecenie użytkownika. W tym celu prosimy o kontakt bezpośrednio z najbliższym Autoryzowanym Serwisem. Dopuszcza się rozruch urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora. "

  Tak więc chyba nie masz racji.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Ale według wszystkich praw czy to Junkers czy Saunier czy Termet nie jest wymagany montaż i uruchomienie przez autoryzowany serwis czy instalatora - dotyczy podgrzewaczy i kotłów atmosferycznych. Zaleca się ale nie ma obowiązku i może to zrobić każda osoba z uprawnieniami SEP.