Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Fagor 1F4611 - Woda w bębnie następnego dnia po praniu...

supernait 18 Sty 2014 17:37 1596 5
  • #1 18 Sty 2014 17:37
    supernait
    Poziom 8  

Witam! Mam pralkę Fagor 1F4611
    Pralka Fagor 1F4611 - Woda w bębnie następnego dnia po praniu...
    Pralka ma 7 lat i nie miałem z nią nigdy większych problemów, do teraz... Po praniu, następnego dnia w bębnie pojawia się woda, wygląda jak czysta, jest jej ok. 3cm od dna bębna. Po uruchomieniu programu, który wypuszcza wodę z pralki, woda znika z bębna ale za kilkanaście godzin pojawia się znowu kilka cm wody. Przeglądając forum i opinie, postanowiłem wymienić elektrozawory, ale problem pozostał. Woda pojawia się w bębnie nawet gdy zakręce dopływ wody do pralki. Pralka podłączona jest do kanalizacji przez syfon taki z kulką do pralek. Wczoraj syfon wyczyściłem ale problem nie ustąpił, woda znowu jest w bębnie. Wykluczam elektrozawory bo sprawdziłem stary i nie puszcza wody nawet przy ciśnieniu 5bar. Błagam o pomoc nie wiem co robić??? :cry:

• Pomocny post
    #2 18 Sty 2014 19:06
    zhudomel
    Specjalista AGD

supernait napisał:
    Pralka podłączona jest do kanalizacji przez syfon taki z kulką do pralek.
    To ją odłącz i wąż spustowy daj do wanny, umywalki, wiadra ... Jeżeli po kilku godzinach pojawi się woda, to problem jest na dopływie.

• #3 18 Sty 2014 19:28
    supernait
    Poziom 8  

Tak zrobie, wypuszczę z węża całą wodę i jutro już będę wiedział...

• #4 19 Sty 2014 18:13
    supernait
    Poziom 8  

Po odłączeniu węża odpływowego i wypuszczeniu jego zawartości woda znowu pojawiła się w bębnie. Jednak winne są elektrozawory, a właściwie hydrofor który wprowadza do pralki zanieczyszczenia i piasek, który uniemożliwia szczelne zamknięcie elektrozaworu. Po wydmuchaniu starych elektrozaworów sprężonym powietrzem odzyskały one szczelność. Tak więc wina nie leży w odpływie a w zanieczyszczeniach w wodzie zasilającej pralkę...

• #5 20 Sty 2014 00:00
    jerzyf
    Poziom 22  

supernait napisał:
    ... Woda pojawia się w bębnie nawet gdy zakręce dopływ wody do pralki....

To jakiś pomór na wszystkie zawory ?, czy to elektryczny czy też mechaniczny (ręczny) !.

• #6 20 Sty 2014 08:16
    supernait
    Poziom 8  

Nie mam pewności czy zaworek na ścianie za każdym razem odcinał wodę jak należy. Uważam problem za rozwiązany.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo