Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus logamax U044-24K - Problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury C.O.

Zedi 18 Sty 2014 17:58 3012 0
    Zedi
    Poziom 9  
    Witam,
    właśnie zakupiłem i zamontowałem piec podany w opisie (tzn. nie sam tylko instalator zamontował:)) Problem polega na tym,że nie wiem jak ustawić w nim temperaturę c.o. tzn. wiem, gdzie się kręci na piecu żeby zmieniać temp. lecz nie wiem jaką najniższą mogę ustawić, instrukcja obsługi nie mówi tego wyraźnie (dla mnie) a wcześniej nie miałem pieca bo dopiero co zakupiłem domek a wcześniej mieszkałem z rodzicami i nie wgłębiałem się w tą tematyką.
    Na pokrętle mam dwie kropki i oznaczenia 50,60,70,80. Pierwsza kropka to wyłączenie pieca, druga to opcja przeciw zamarzaniu po tej kropce jest 50,60 itd. nie chce ustawiać temperatury 50 stopni bo uważam ,że przy dzisiejszej temp. zewnętrznej nie ma takiej potrzeby. W instrukcji jest napisane,że c.o. może działać w zakresie od 40 do 80 stopni. Kiedy kręcę pokrętłem mijam drugą kropkę (funkcja zapobiegająca zamarzaniu ) to załącza się centralne ogrzewanie i kaloryfery osiągają temperaturę około 45 stopni (na tyle ile udało mi się zmierzyć) instalator który był stwierdził,że nie może chodzić tak za długo bo się zepsuję (z tego powodu,że często będzie się włączał i wyłączał) nie znam się i nie wiem czy to prawda, zresztą ten instalator (autoryzowany) montując piec sprawiał wrażenie jakby dopiero się go uczył (czytał wszystko z instrukcji ) a jak dzisiaj do niego dzwoniłem bo piec się wyłączył i paliły się kontrolki świadczące o tym ,że zbyt szybko wzrosła temperatura wody zasilania to nie za bardzo wiedział co i jak i w ogóle co oznaczają te palące diody) Czy żeby ustawić minimalną temperaturę na piecu to powinienem zminejszyć sobie pokrętłem do wartości troszkę powyżej drugiej kropki? ewentualnie powinienem wyłączyć centralne, poczekać aż woda ostygnie i pomału kręcić pokrętłem aż centralne się załączy i uznać,że to najniższa temperatura? wskaźnik ledowy na piecu pokazuje wartości od 50 do 80 (tzn pali się dioda pomiędzy 50 a 60 bądź wyżej. Wskaźnik wg. instrukcji pokazuje,rzeczywistą temperaturę wody zasilania. Jak wezmę poniżej wartości 50 to nie świeci się ale piec grzeje np. 45stopni. Już sam nie wiem, bo nie chce zepsuć pieca. Nie mam termostatu pokojowego a jedynie głowice termostatyczne na kaloryferach. Jak ustawić piec, jakie temperatury stosować ,żeby wyszło jak najbardziej ekonomicznie? przy jakiej temp zew. ustawiać temp. na piecu? metraż około 90m2. Stare budownictwo. Chętnie zastosowałbym termostat pokojowy,ale piec działa na dwa mieszkania i wydaje mi się,że taki regulator nie spełni swojej funkcji, bo jak ja u siebie porządnie wywietrzę mieszkanie i w drugim temperatura będzie odpowiednia do wartości ustawionej na termostacie to u mnie nie będzie grzało..może ma ktoś pomysły jak to połączyć ze sobą,żeby było dobrze?
    Przepraszam za tak długi post, mam nadzieje,że ktoś pomoże, kto zna się na piecach i może zna ten model Buderus Logomax u044 24k. W załączniku instrukcja montażu i obsługi pieca.

Pozdrawiam