Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher k 5.55 - Długo sie włacza

kryada 18 Jan 2014 19:09 16212 20
    kryada
    Level 13  
    Witam mój karcher po wlaczeniu do sieci i ustawieniu na on uruchamia silnik dopiero po jakims czasie wcześniej startowal od razu, a czasami to samo dzieje się tylko przy zalaczaniu lancy po dluzszej chwili wlacza się macie jakies pomysły?
    kryada
    Level 13  
    Da się go naprawić czy trzeba wymienić możesz okreslic gdzie się znajduje?
    JACU626

Level 27  
    Jak napisano pod zaworem chemii na dwa bolce jest tłoczek który się zacina.
    kryada
    Level 13  
    Macie może zdjecie tego wyłącznika ciśnieniowego jak on wygłada?
    kkknc
    Level 43  
    Kolego jak brak ci totalnie wiedzy to nie zaczynaj naprawy tego urządzenia. Ciśnienia duże a i napięcia niebezpieczne. Jeżeli ma się podstawy mechaniki i elektryki oraz jak działa urządzenie to nie widzę problemu by znaleźć cześć w ciągu jednej minuty. Czyli mniej jak pisanie tego postu na elektrodzie.
    Krzysztof87
    Level 11  
    Przepraszam że odkopuję temat,
    Mam podobny problem, wyjąłem bolce i zawór chemii. Jak wyjąć zablokowany tłoczek? Próbowałem szczypcami do segerów ale nie chce wyjść. Popsikałem WD40 i zaczął się ruszać ale po uruchomieniu woda wypłukała WD i problem powrócił.
    JACU626

Level 27  
    Zdejmij głowicę od spodu go wypchniesz, użyj octu celem oczyszczenia tulei przed włożeniem nasmaruj wszystko wazeliną techniczną a przy okazji zmień olej.
    Krzysztof87
    Level 11  
    Dziękuje za wskazówki. Czy jak zdejmę głowice muszę wymieniać jakieś uszczelki?
    JACU626

Level 27  
    Nie ma takiej potrzeby.
    spaniel1
    Level 10  
    Witam
    Czy taki stan oleju smaru jest ok czy woda dostała się przez uszczelnienia i konieczna wymiana?
    Trochę to przypomina w silniku spalinowym stan uszkodzonej uszczelki pod głowicą gdy woda dostaje się do oleju. Ale jak to wygląda w myjkach to nie wiem? Proszę o odpowiedź.
    Pzdr Karcher k 5.55 - Długo sie włacza Karcher k 5.55 - Długo sie włacza
    JACU626

Level 27  
    Wymyj do czysta wlej hipol do połowy tarczy poskładaj i będzie działać lata.
    spaniel1
    Level 10  
    To dobrze bo już myślałem że puściły uszczelniacze. Mam z tą myjka jeszcze taki problem że raz podaje wysokie ciśnienie raz nie tylko niskie. Czasem robi to w cyklach na zmianę. Na forum wyczytałem że prawdopodobnie blokuje się tłoczek pod "zaworem chemii'. Czy to jest ta część zaznaczona na zielono i czerwono? Karcher k 5.55 - Długo sie włacza
    JACU626

Level 27  
    Ta na zielono i ta z numerem 7 wymaga smarowania a jak pracuje na długim kiepskim przedłużaczu tak może się zachowywać.
    spaniel1
    Level 10  
    Rozumiem że chodzi o to żeby nie był za długi przedłużacz doprowadzający wodę do myjki. Czy warto kombinować ze zmianą szybkozłączek które są wąskimi gardłami dla przepływu wody na coś o większej średnicy? Bo wąż mam 3/4 cała. Czy skrócenie długości powinno wystarczyć?
    JACU626

Level 27  
    O przedłużaczu elektrycznym i spadku napięcia napisałem.
    spaniel1
    Level 10  
    Ups! To się wygłupiłem! Nie spodziewłem się że pobór mocy może być tak duży. Co prawda Na tabliczce ma 1,9kW. Obawiałem się raczej że może zbyt mała ilość wody jest dostarczana do myjki i nie może ona ciągle pracować z max ciśnieniem bo za mało wody. Dzięki sprawdzę i to!
    julasd
    Level 9  
    Witam,
    Problem mam podobny. Aby się dostać do środka potrzebuję odkręcić wąż ciśnieniowy. Nakrętka puściła, kręcę wąż ciśnieniowy kluczem do rur.
    Wydaje mi się, że wtyk jest okrągły z uszczelką. Wygląda na to, że wyciągnąć wąż mogę tylko w określonej pozycji. WD40 nie pomaga. Proszę o poradę jak odłączyć ten wąż.
    spaniel1
    Level 10  
    Jeśli udało się odkręcić nakrętkę to wąż już wyjdzie. Faktem jest że pod wpływem ciśnienia uszczelnia się połączenie i trudno jest odłączyć. Ale nie ma tam żadnego dodatkowego mechanizmu. Uszczelka (oring) jest dociskana do stożkowej powierzchni, tylko metal z którego jest wykonany element w myjce ten z gwintem zewnętrznym na który jest nakręcana nakrętka lubi zaśniedzieć. Pzdr
    julasd
    Level 9  
    Dzięki za info, wąż nie był odłączany chyba ze 2 lata. Leję wd40 i czekam. Pozdrawiam.