Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką membranę kupić? Co to za "klej"? i wiele innych pytań.

Katlu 18 Sty 2014 19:13 2748 11
  • #1 18 Sty 2014 19:13
    Katlu
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Chce się zabrać za regenerację głośników schneider 6031ls.
    Głównie chodzi o niskotonowe (bass'owe).
    Model 992E -137S.
    Otóż jaką mam membranę kupić?
    Aktualna membrana jest jakby pokrywa wiórkami miedzi. (patrz zdj.)
    Może nie widać tego dokładnie , ale jest pokrywa "wiórkami" miedzi.
    Drugie pytanie jest takie:
    Co to jest? Jakiś klej? Jak tak to jaki, lub czym moge go zastąpić?

Kopółkę przeciw-pyłową myślę , że zamienie na jakąś tonsil'ową.
    I jakie kupić zawieszenie? Oczywiście gumowe. Na aktualnym znajdje się napis S1 - nie wiem czy wam to coś mówi ,ale mnie nie.

Za wszelką pomoc dziękuję.

• #2 19 Sty 2014 01:39
    varrior87
    Poziom 18  

Przepraszam jeśli wprowadzę w błąd ale jeśli chodzi o głośniki to standardowo serwisy kleją je zwykłym Wikolem. co do membrany to sprawdź średnicę głośnika i pytaj w sklepach o membranę zewnętrzną (możliwe, że z wewnętrzną) do tonsila). Jakbyś podał miasto to byłym wstanie podać namiary na sklep, który taki asortyment ma ale na pw (bez reklamy). Pozdrawiam

• #3 19 Sty 2014 02:34
    januszx3
    Poziom 30  

Klej polimerowy ( rozpuszczany spirytusem, a nie wikol rozpuszczany wodą) to alternatywa klejenia.

• #4 19 Sty 2014 12:39
    Micharlito
    Poziom 35  

Tego rodzaju tematów były setki jaki klej użyć czy kolega pofatygował się wyszukiwarką ? Nie sądzę ...
    A co do wymiarów, co to ja wróżka ? Ty masz te głośniki i Ty je zmierzysz nie my, jeśli dokonasz już pomiarów to co zrobisz ? Ano poszukasz w internecie a dokładniej sklepach elementów które chcesz wymienić.
    Kolumny nie są tak standardowe żeby dostać zawieszenia czy cokolwiek na pewniaka. Także niekiedy trzeba trochę pokombinować i poszukać czegoś co pasuje.
    Membrana niczym nie jest pokryta, od taki materiał papieru.

• #5 19 Sty 2014 14:48
    Katlu
    Poziom 9  

"A co do wymiarów, co to ja wróżka ? Ty masz te głośniki i Ty je zmierzysz nie my, jeśli dokonasz już pomiarów to co zrobisz ?"

Wymiary to ja mam , lecz chodziło mi dokładnie o tą membranę, ponieważ do niej są przyklejone miedziane druciki i myślałem, że to jakaś specjalny rodzaj.

Co do kleju wielkie dzięki.

• #6 19 Sty 2014 17:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Po co chcesz zmieniać membranę i zawieszenie jak są w dobrym stanie? Jeżeli chodzi o spaloną cewkę, to da się ją wymienić bez zmiany membrany.

varrior87 napisał:
    serwisy kleją je zwykłym Wikolem
    Ale co kleją?
    Membrana z zawieszeniem i zawieszenie z koszem muszą być klejone klejem który zniesie odkształcenia. Dobrze nadaje się do tego klej kauczukowy (butapren) czy inny polimerowy.
    Do klejenia membrany oraz resoru z karkasem cewki musi być używany klej który tworzy sztywną spoinę i wytrzymuje wysokie temperatury. W technice estradowej muszą to być kleje termoutwardzalne, w domu natomiast wystarczy klej epoksydowy (distal, poxipol).
    Katlu napisał:
    ponieważ do niej są przyklejone miedziane druciki i myślałem, że to jakaś specjalny rodzaj.
    Ja tam nie widzę żadnych miedzianych drucików. Raczej wyblakłe włókna celulozy.

• #7 19 Sty 2014 19:45
    Katlu
    Poziom 9  

[/quote]Ja tam nie widzę żadnych miedzianych drucików. Raczej wyblakłe włókna celulozy.[/quote]

Patrz zdj. Jaką membranę kupić? Co to za "klej"? i wiele innych pytań.

Nie widać tutaj tego dokładnie, ale druciki są "podpięte" pod membranę i tak jak napisałeś "przyklejone" włóknem celulozy.

• #8 19 Sty 2014 20:56
    398216
    Usunięty  
  • #9 19 Sty 2014 21:26
    Katlu
    Poziom 9  

Jestem w tym zielony więc przepraszam... nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd itd.
    Czyli są to kabelki do cewki , wyjaśnione.

• #10 19 Sty 2014 21:56
    398216
    Usunięty  
  • #11 23 Sty 2014 18:10
    nitros66
    Poziom 25  

Kolego patrzę na fotografie, które zamieściłeś i stwierdzam, że masz... całkowicie sprawne głośniki nie wymagające regeneracji. Membrana papierowa nie jest wyrobiona i zetlała, zawieszenie gumowe też ok, jedynie kopułki przeciwpyłowe masz pomięte - koszt jednej to około 2zł. I też nie ma potrzeby ich wymieniać, możesz je delikatnie odessać odkurzaczem, tylko daj minimalną silę ssania ( regulujesz obrotami lub na rurze otwierasz zasuwkę ). Jeśli zdecydujesz się na wymianę to stare delikatnie podważ żyletką/skalpelem/nożykiem i przyklej nowe za pomocą butaprenu. więcej nie ma potrzeby w nich grzebać. Pozdrawiam,
    nitros66

• #12 23 Sty 2014 18:32
    Katlu
    Poziom 9  

Wiem o tym i mi nie musisz nic tłumaczyć. temat cls.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME