Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny - Orange Free

18 Sty 2014 19:33 3813 26
  • Poziom 24  
    Koledzy mam pytanie dotyczące internetu mobilnego w sieci Orange.
    Od trzech lat posiadam internet mobilny w sieci Orange mam modem USB ICON 225 w grudniu 2013r skończyła mi się umowa i zawarłem nową umowę od stycznia 2014r na dwa lata i mam internet Orange Free w abonamencie 39,90 zł i od czasu trawania umowy zaobserwowałem, że net bardzo kiepsko chodzi strony ładują się 10 min a wcześniej tego nie było. Sprawę zgłosiłem do BOA i powiedziano mi , że sprawdzą nadajnik. Po kilku dniach dostałem odpowiedź, że wszystko jest oki ale net dalej praktycznie nie chodzi proszę o odpowiedź ponieważ słyszałem, że operator Orange modernizował nadajniki czy to wpływa na mój problem czy też to wina modemu który jakoś nie wspólpracuje z tym nadajnikiem?
    Proszę o jakies rady.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Na jakich warunkach przedłużyłeś internet w Orange i czemu na dwa lata bez sprzętu? Masz muzealny modem więc trzeba było brać nowy sprzęt. Oczywiście trzeba było złożyć wypowiedzenie i negocjować nowe warunki z DUK. Sa dużo lepsze. Sieć u ciebie została zmodernizowana w ramach NetWorks, jest w trakcie optymalizacji. Po zmodernizowaniu będzie na UMTS2100 działać w HSPA+DC do 43,2 Mb/s oraz na UMTS900( HSPA+ 21,6Mb/s). Niestety twój modem nie obsługuje nawet HSPA+ i UMTS900. Popełniłes ogromny błąd biorąc umowę na dwa lata bez sprzętu. Jako ciekawostkę powiem ci, że ludzie po wypowiedzeniu z DUK uzyskują za 17,98 zł limit 49GB a za 11,98 zł -21GB. Jeśli chcesz wykorzystać w pełni możliwości internetu czeka cię wymiana modemu. Orange wkrótce będzie miał LTE u ciebie. Proponuję zakup modemu E-3276. Koszt 200-250 zł.
  • Poziom 11  
    Sprawdzałeś z jakich częstotliwości korzysta twój modem?
  • Pomocny post
    Podstawa to nie kupować tego modemu od tego sprzedawcy. Pochodzi on z mołdawskiej sieci i nie obsługuje LTE1800 używanej w Polsce. Musisz kupić modem z polskiej dystrybucji. Mogą być z sieci Plus, CP lub Orange. Jest ich trochę na Allegro. Karta ta co masz, ile ci dali za te 39,90? Zawsze wypowiadaj umowy u operatorów komórkowych , uzyskasz wtedy lepsze oferty.
  • Poziom 24  
    Kolego matek 451 dziękuję za odpowiedzi.
    Abonament 39,90 zł mam obniżony na 19,90 zł i w tym abonamencie mam 7GB transferu. A co do działania tego mojego modemu ICON 255 to zaobserwowałem , że jak w programie modemu ustawie z połączenia automatycznego na EDGE/GPRS to strony ładują się szybciej i transfer pobierania jest rzędu 150-860Kb/s a jak przełączę na HSPA/UMTS lub dam na automatyczne to transfer pobierania danych jest rzędu 20b/s. Czym jest to spowodowane?. I mam jeszcze jedno pytanie jak Orange będzie obsługiwało LTE to ten modem będzie obsługiwał te połączenia czy do tego trzeba inną sim kartę?
  • Specjalista Sieci, Internet
    W tych czasach chcesz korzystać z EDGE? Obecnie moga być problemy z działaniem 3G, zwiazane to jest z optymalizacja sieci UMTS2100 na Ślasku w ramach prac NetWorks. Przy internecie mobilnym trzeba sie liczyć z zakupem anteny zewnetrznej na wybrane pasmo lub umieszczeniem modemu na zewnatrz( na przedłuzaczu USB). Spróbuj zbliżyć modem do okna. Oferta jak na dzisiejsze czasy nędza, można ją mieć za 7,98 zł. Za 20,97zł mogłeś mieć 49GB+ szczęśliwe godziny(0-8 internet bez limitu). Nauka na przyszłość, zawsze składaj wypowiedzenie na miesiąc przed końcem umowy i negocjuj z DUK. Dostałeś umowę jak dla nowych plus 40% limitu czyli 5+2GB=7GB. Ominął cię rabat 60% z tych 19,90zł. Modem obsługuje wszystkie częstotliwości i technologie polskich operatorów, również LTE Orange( Oczywiście ten z polskiej dystrybucji, broń Boże nie kupuj tego z Megafon). jesteś z Piekar Śl?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 24  
    Tak jestem z Piekar Śląskich dlaczego pytasz?
    Na Śląsku jest już LTE Orange, na terenie Piekar jeszcze nie działa ale są pozwolenia na BTS-y LTE1800 Orange więc wkrótce będzie u Ciebie, stąd moje pytanie.
  • Poziom 24  
    A powiedz mi nie może to być uwalona karta sim ,że na HSDPA mi nie działa czy raczej to wina modemu bo w grudniu wszystko śmigało oki
  • Pomocny post
    Karta jest OK. W ramach NetWorks Orange i T-Mobile stworzyły wspólna sieć, wiąże się to z jej przebudową. W twoim rejonie BTS UMTS2100, z którego korzystałeś mógł zostać wyłączony a uruchomiono wspólny z T-Mobile w innej lokalizacji. Modem, który masz może nie łapać zasięgu z tego BTS-a, spróbuj wystawić go na zewnątrz. W czasie prac i optymalizacji sieci mogą występować takie problemy z zasięgiem. Wyślij zapytanie do Orange, podając swoja lokalizację. Przy przedłużaniu umowy w Orange nikt nie proponował ci nowego sprzętu, nie poinformował o HSPA+DC( NetWorks) czy LTE?
  • Poziom 24  
    Ja rozmawiałem ze sklepem Orange tam zawierałem umowę bo BOA nie dawali mi takiej oferty. Czyli co proponujesz zakup nowego modemu i będzie oki? Czy jeszcze coś mam sprawdzić? Pytali tylko czy nie chce nowego modemu ale wtedy abonament byłby droższy a ja odpowiedziałem , że ten co mam to mi działa dobrze. Bo tak zawsze było. A te LTE jak wprowadzą to i tak nie będę miał w tym abonamencie bo chyba trzeba zawrzeć inną umowę wtedy tak?
    Popełniłeś podstawowe błędy. Nie złożyłeś wypowiedzenia i nie negocjowałeś z DUK. Mogłeś mieć w umowie na dwa lata za 34,93 zł 14 GB limitu i modem E-3276 za 1 zł. Modem, który masz to zabytek, jest wolny, nie obsługuje najnowszych technologii i pasm no i nie posiada wyjścia anteny zewnętrznej. Mam go sprzed 7 lat i od dawna nie używam. Byłeś z niego zadowolony bo nie miałeś porównania z innymi. W internecie mobilnym od tamtego czasu wiele się zmieniło. Szkoda, ze nie wziąłeś nowego teraz pora kupić coś samemu. W Orange FreeNet, który masz obecnie możesz korzystać ze wszystkich technologii , z LTE też bez zmiany umowy. Tylko ten limit, malizna, aktywowałeś chociaż szczęśliwe godziny za 2,99 zł( noce 0-8 bez limitu)?
  • Poziom 24  
    Nie aktywowałem szczęśliwe godziny ponieważ w tych godzinach nie korzystam z Internetu a wiesz to zawsze 2,99 zł co miesiąc do abonamentu dodatkowo a chciałem jak najtaniej. Nie masz gdzieś dojścia do takich modemów tańszych bo na Allegro 200 zł .
    Rozumiem, że mało korzystasz z internetu. Wystarcza ci 7GB. Noce bez limitu wykorzystuje się z reguły do pobierania dużych plików. W Orange można uruchomić szczęśliwe godziny nawet 0-12 za 9,99 zł. Cena 200zł za modem E-3276 jest dobra. czasami można kupić taniej te z Orange( maja SIMlocka ale tobie to nie przeszkadza.)
  • Poziom 24  
    Mam gostka chce 140 zł jeszcze do listopada na gwarancji ale to modem z plusa i pisze że nie ma simloka może tak być?
  • Poziom 9  
    puncio1 napisał:
    Mam gostka chce 140 zł jeszcze do listopada na gwarancji ale to modem z plusa i pisze że nie ma simloka może tak być?
    Z plusa moze byc bez siloka bo w telefonach juz od dawna nie zakladaja
    ale nie koniecznie najlepiej spytac w salonie
    Osobiście używam E-3276 z Plusa do wszystkich sieci. Nie ma simlocka. Plus już ich nie używa. Za 140 zł jeśli to E-3276 z Plusa , sprawny to warto brać.
  • Poziom 10  
    matek451 napisał:
    Na jakich warunkach przedłużyłeś internet w Orange i czemu na dwa lata bez sprzętu? Masz muzealny modem więc trzeba było brać nowy sprzęt. Oczywiście trzeba było złożyć wypowiedzenie i negocjować nowe warunki z DUK. Sa dużo lepsze. Sieć u ciebie została zmodernizowana w ramach NetWorks, jest w trakcie optymalizacji. Po zmodernizowaniu będzie na UMTS2100 działać w HSPA+DC do 43,2 Mb/s oraz na UMTS900( HSPA+ 21,6Mb/s). Niestety twój modem nie obsługuje nawet HSPA+ i UMTS900. Popełniłes ogromny błąd biorąc umowę na dwa lata bez sprzętu. Jako ciekawostkę powiem ci, że ludzie po wypowiedzeniu z DUK uzyskują za 17,98 zł limit 49GB a za 11,98 zł -21GB. Jeśli chcesz wykorzystać w pełni możliwości internetu czeka cię wymiana modemu. Orange wkrótce będzie miał LTE u ciebie. Proponuję zakup modemu E-3276. Koszt 200-250 zł.

Czy w internecie mobilnym dla firm, też daje się wynegocjować takie, albo podobne stawki? Umowa kończy mi się 23 lutego, stąd pytanie żeby wiedzieć jak z nimi rozmawiać ;]
    Istotne jest złożenie wypowiedzenia obecnej umowy na miesiąc przed jej upływem. Potem negocjacje z DUK. Bez wypowiedzenia nic nie uzyskasz. Podejrzewam, że w ofercie dla firm można uzyskać podobne warunki. Czyli zwiększenie limitu o 40 %. Do tego rabat na abonament 30% przy umowie ze sprzętem na dwa lata( ceny sprzętu takie jak na stronie Orange) lub nawet 80% przy umowie bez sprzętu na dwa lata( standardowo upust wynosi 50%). Aby się przekonać złóż wypowiedzenie w salonie i od razu poproś o kontakt z DUK( powiedz , że możesz rozważyć pozostanie w Orange na nowych warunkach). Zobaczysz co zaproponują. Nie masz nic do stracenia, spiesz się masz mało czasu na wypowiedzenie.
  • Poziom 10  
    Wypowiedzenie już złożone i właśnie 23 się skończy usługa.
    Co to jest ten DUK, bo za bardzo nie kojarzę..
    Chodzi o dział utrzymania klienta. Po złożeniu wymówienia starają się zatrzymać klienta w sieci. Mogą proponować najkorzystniejsze umowy jakich nie otrzymasz z BOK lub w salonie. Po prostu maja je w systemie, przy czym z reguły jest kilka stopni negocjacyjnych począwszy od najmniej korzystnego, dlatego trzeba twardo negocjować i nie brać pierwszej oferty. Najlepiej znać najlepsza ofertę i ją przedstawić. Takie są twarde prawa rynku, tylko realna groźba odejścia do konkurencji( wypowiedzenie) pozwala uzyskac dobra ofertę. Nie myl DUK z BOK, ci nie mają tak dobrych ofert. Większość nie wypowiada umów i płaci jak za zboże. Ogólna zasada , chcesz miec dobra oferte złóż wypowiedzenie dotyczy wszystkich operatorów GSM i TV Sat.
  • Poziom 24  
    Kolego matek jaki jeszcze można kupić modem USB warty uwagi za rozsądną cenę bo ten E-3276 gostek już sprzedał a na allegro są dość drogie.
    Jeśli chcesz w przyszłości korzystać z internetu LTE w Orange to zakup modemu z jego obsługą to konieczność. Ceny znasz. Polecam E-3276 z polskiej dystrybucji bo to nowoczesny modem, używam osobiście. Ostatnio pojawiły się nowe do LTE MF-823 , E-3272 ale to wersje HiLink i ich nie polecam. Taniej można kupić MF-821 ale ten nie obsługuje HSPA+DC. Jeśli zrezygnujesz z LTE to kup E-3251 z Orange. Ma HSPA+DC i UMTS900. Na All.. do kupienia za ok.110 zł.
  • Poziom 10  
    To jeszcze zapytam o ten modem; Hauwei E5776, oczywiście wiem, że to jest modem/router wspierający LTE. Czy są jakieś przeciwwskazania co do wzięcia go?
    E-5776 to router mobilny z wbudowanym modemem. Posiada baterię i można go używać poza domem. Jego zasięg WiFi jest mniejszy niż routerów stacjonarnych, nie posiada portów LAN więc nie podłączysz do niego urządzeń bez kart WiFi. Nie polecam do zastosowań typowo domowych/biurowych i pracy ciągłej 24/7. Jeśli chcesz korzystać stacjonarnie z internetu to lepszym wyborem jest B-593-s22. To sprawdzony router, używam sam tylko z Plusa i jest OK.( dobry zasięg, prosta konfiguracja dwa gniazda anten zewnętrznych). polecam. Jesli chcesz połączyć zastosowania stacjonarne z mobilnymi możesz wybrać modem E-3276 i do niego dokupić router TL-MR3420v2. Taki zestaw pracuje stacjonarnie a w razie potrzeby zabierasz modem ze sobą i korzystasz mobilnie. Używam taki zestaw w sieci LTE Play, sprawdzony.