Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy piecyk gazowy na gaz z butli

18 Sty 2014 19:39 10722 10
 • Poziom 11  
  Witam.
  Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zainstalowania przepływowego piecyka gazowego, zasilanego gazem z butli. Jeśli istnieje takie rozwiązania, to prosiłbym o poradę. Co kupić, jak to zrobić itp.
  Obecnie ciepłą wodę mam tylko w łazience. Dzięki elektrycznemu podgrzewaczowi, ale drogo to wychodzi.
 • Poziom 29  
  Są, użytkuję taki na działce:
  Euroterm Mini C 275 S wersja PROPAN - BUTAN

  Zasilana z normalnej butli 11kg, ale gazu idzie sporo.
 • Poziom 31  
  Tak istnieje. Wystarczy zmienić dysze w palniku gazowym. Vaillant miał piecyki pod gaz propan. Jest droższy od zwykłej butli propan-butan. Ale za to można butle z gazem postawić poza domem (najlepiej dwie ze specjalnym zaworem przełączającym gdy jedna się skończy). Oczywiście do tego reduktor i instalacja z rur stalowych lub miedzianych lutowanych lutem twardym po ścianach nigdy po suficie. Można tez zostawać duża butle 2700 litrów na gaz płynny z podobna instalacją.
 • Poziom 15  
  Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

  Chcę podłączyć kuchenkę gazową do butli propan-butan 11kg na zewnątrz budynku czy mogę ja zrobić specjalnym wężem gumowym do gazu czy muszę mieć instalacje do gazu ( stal lub miedź) tak jak kolega wyżej pisał .
 • Poziom 11  
  przy codziennym prysznicu, ok. 10 minut. Na ile starczy jedna butla ?
 • Poziom 29  
  Nam na rodzinę 2+1 latem schodziła jedna butla na 2 tygodnie.
  No i nie bardzo rozwiązanie się nadaje do długotrwałych kąpieli, bo przymarza reduktor.
 • Poziom 31  
  kudłaty79 napisał:
  Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

  Chcę podłączyć kuchenkę gazową do butli propan-butan 11kg na zewnątrz budynku czy mogę ja zrobić specjalnym wężem gumowym do gazu czy muszę mieć instalacje do gazu ( stal lub miedź) tak jak kolega wyżej pisał .


  Butle z propan-butanem nie można użytkować w temperaturach poniżej 10 C (gaz potrzebuje ciepła do odparowania. Przy dużym poborze gazu może dojść do sytacji że z mieszaniny płynnych gazów propan i butan odparuje propan a zostanie butan). Na zewnątrz budynków jedynie butle z propanem technicznym.
 • Poziom 11  
  Przyznam się że nie znam się na tym wszystkim za bardzo. Nie wiem co to jest ten "reduktor" i dlaczego przymarza, i po jakim czasie. Czy można coś zrobić aby nie przymarzał ?
 • Poziom 31  
  Na przymarzanie jest tylko jedna rada większy reduktor (więcej kg/h) jak nie ma większego parownik ogrzewany elektrycznie ale to już raczej rozwiązanie przemysłowe. Przymarza bo na reduktorze jest zmiana ciśnienia na butli w zależności od temperatury jest 3-6bar a za reduktorem 0.037 bara. Sprawdź sobie czy butla nie przymarza.
 • Poziom 9  
  Mam ogrzewacz przepływowy gazowy na propan-butan.po podłączeniu nowej butli piecyk nie chce się oddalić. Demontuje wąż z reduktorem przedmucham go,zakładam ponownie i kilka odpaleń zadziała.i znów demontaż węża i tak kilka razy aż "ubędzie" gazu z butli.Potem do skończenia gazu jest ok. Co może powodować tają sytuację? Wina reduktora? Czy inny powód?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Dobry reduktor to podstawa, radzę wymienić...polski lub włoski (nie chiński).