Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 2.0 hdi 2000r - Dmuchawa nie działa , brak zasilania

18 Sty 2014 22:31 9324 11
  • Poziom 21  
    Witam proszę o pomoc w sprawie Peugeota Partnera z 2000r. 2.0 HDI auto z klimą manualną , nie działa dmuchawa . Brak zasilania na wtyczce przy dmuchawie na grubym czerwonym przewodzie, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, nie wiem niestety który bezpiecznik i przekaźnik odpowiada za zasilanie dmuchawy i stąd moja prośba o pomoc, może ktoś ma schemat i lokalizację elementów ??
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Szara wtyczka pod nad nogami kierowcy, wychodzi ze stacyjki, we wtyczce zmienia się kolor kabla.
    Po wtyku dojdziesz do przekaźnika (okolice BSI).
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Szarą wtyczkę sam wcześniej zlokalizowałem że do niej dochodzi ten czerwony zmienia kolor jeśli pamiętam na brązowy i idzie do góry i nie widzę do którego przekaźnika wchodzi ??

Zapomniałem dodać że na próbę podłączyłem "plus" z akumulatora do wtyczki lecz dmuchawa też nie startuje , jedyne co reaguje po tym zabiegu to sterowanie klapą obiegu, dmuchawa sprawna - podłączałem bezpośrednio do akumulatora ,
  • Poziom 39  
    Przez wtyczkę możesz nie mieć przejścia.
  • Poziom 21  
    Mając zasilanie na klapie mam i na dmuchawie a to dlatego że podłączyłem plusa we wtyczkę dmuchawy. Ok, dziś posprawdzam wszystko ,bo ładowania nie sprawdzałem. Gdzieś wyczytałem że dmuchawa działa tylko na uruchomionym silniku w tym modelu czy to prawda czy bujda?
  • Poziom 28  
    Za chwile się pewno okaże że wszystko w porządku, czemu ludzie tak boją się instrukcji obsługi??
  • Poziom 21  
    Dzięki za pouczanie mnie na temat instrukcji wg mnie Twój post nic nie wnosi do dyskusji a tylko zaśmieca forum, dziś przysiadłem do partnera, posprawdzałem ładowanie jest w porządku, zlokalizowałem przekaźnik , wypalony w środku styk, przekaźnik podmieniłem , zasilanie doprowadzone, dalej nie startowała dmuchawa, rozebrałem panel sterowania a tam wypalona ścieżka i rezystory smd. Muszę teraz znaleźć panel i powinno być wszystko ok.

pozdrawiam i dzięki za wskazówki
  • Poziom 39  
    Uszkodziłeś panel podając prąd na oślep.
  • Poziom 21  
    Nie na oślep tylko do jednego przewodu plusowego.