Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honeywell + Synchron + Radson - Zawór trójdrożny Honeywell nie zamyka się

18 Sty 2014 22:48 2763 2
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z zaworem trójdrożnym. Silniczek nie zamyka zaworu w przypadku kiedy nie ma potrzeby podgrzewać wody c.o. (czujnik temperatury w domu), jest natomiast potrzeba podgrzania wody użytkowej. Skutkiem tego jest grzanie w domu podczas podgrzewania wody.
    Natomiast jeżeli ręcznie zamknę zawór i czujnik temperatury uruchomi piec to silniczek prawidłowo otwiera zawór i woda płynie do centralnego ogrzewania.
    Czyli tak jakby silniczek działał tylko w jedną stronę.
    Co mnie zastanowiło to to, że po zdjęciu obudowy zobaczyłem, że pękła jakaś sprężynka. Z zaworu wystaje taka wajcha, która jest teraz luźna. Wcześniej chodziła ciężko i zmiana jej położenia zamykała/otwierała zawór. Czyli prawdopodobnie sprężynka jest od tej wajchy.
    Zastanawiam się tylko, czy ta sprężynka jest tylko do tej wajchy, czy również odgrywa jakąś rolę w zamykaniu/otwieraniu zaworu i jest przyczyną mojego problemu.

Z góry dziękuję z jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 38  
    Najprawdopodobniej mechanizm zebatek jest uszkodzony, najlepiej wrzuc zdjecie przestrzeni miedzy korpusem zaworu, a silniczkiem, z ktorej to wychodzi ta wajcha.
  • Poziom 2  
    Zdjęcie zębatki:

Honeywell + Synchron + Radson - Zawór trójdrożny Honeywell nie zamyka się

Zębatka wydaje się ok. Myślę, że ta brakująca sprężynka domyka zawór.