Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hotpoint-Ariston LFT 3214 - Panel sterowania-programator nie raguje i ne świeci

mariuszheniek 18 Sty 2014 23:18 2991 3
  • #1 18 Sty 2014 23:18
    mariuszheniek
    Poziom 9  

Witam, mam problem w zmywarce uszkodził się moduł sterujący przez zwarcie uszkodzonych przewodów we wiązce u dołu drzwi, efektem zwarcia było spalenie elementów w module sterującym DEA602, moduł został zakupiony nowy i juz fabrycznie zaprogramowany zgodnie z numerami seryjnymi zmywarki, uszkodzone przewody zostały naprawione i połączone prawidłowo, nowy moduł został prawidłowo podpięty, po włączeniu napięcia na panelu sterowania nie ma żadnej reakcji, przycisk załączenia nie reaguje, czy jest jakiś schemat ideowy zmywarki, może samego panelu, jakie są wartości napięć na przewodach na panelu.

Proszę o pomoc ewentualnie schemat - jakiś rysunek nawet na maila: mariuszheniek(malpa)wp.pl , pozdrawiam

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Sty 2014 03:47
    dariuszm65
    Poziom 15  

Sprawdz włącznik krańcowy drzwi .

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 20 Sty 2014 07:16
    mariuszheniek
    Poziom 9  

Wyłącznik krańcowy drzwi jest sprawny, zastanawiam się czy przewody są dobrze polutowane, te przerwane o których wyżej pisałem, nie mam schematu, a nie chcę kombinować , bo spalę moduł, proszę o jakiś schemat.

Mam jeszcze dodatkowe pytanie: Czy po podłączeniu tylko przewodu zasilania i komunikacji samego modułu z panelem sterowania i włączeniu napięcia powinien załączyć się sam wyświetlacz? proszę o informacje, pozdrawiam

0
  • #4 11 Sty 2015 15:45
    mariuszheniek
    Poziom 9  

Jak się okazało przez to zwarcie nawalił też moduł sterowania na drzwiach i czujnik soli, oraz silnik pompy myjącej. Natomiast po wymianie tego wszystkiego zmywarka działa normalnie. Dziwie się klientowi ze musie opłacało, pozdrawiam.

0