Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Spot - Wykorzystanie Netia Spot do łączenia z innym dostawcą niż Netia

titanum90 18 Sty 2014 23:36 2697 2
  • #1 18 Sty 2014 23:36
    titanum90
    Poziom 6  

Witam forumowiczów.

Mam pewien problem do rozwiązania.
    A mianowicie posiadam router Netia Spot który dostałem od znajomego posiadającego umowę na internet w Netii.

Moim dostawcą internetu jest multimedia.pl i teraz pojawia się pytanie i problem

pytanie jest pierwsze czy mogę wykorzystać modem netii do łączenia się z innym dostawcą ?

a problem jest taki że podjąłem się już skonfigurowania go pod mojego dostawcę (multimedia.pl) w zakładce połączenie internetowe ustawiam połączenie pod mojego dostawcę i po tym gdy połączy się i internet działa po około jednej minucie router sam zmienia dane logowania na te które należą do mojego znajomego..

znalazłem w internecie informacje że związane jest to z jakąś aktualizacją oprogramowania wprowadzoną przez Netia, czy ktoś z Was zna sposób rozwiązania tego problemu ? widziałem gdzieś informacje o edycji pliku konfiguracyjnego ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 19 Sty 2014 13:34
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak jak było napisane w tej instrukcji.

Router pobiera dane konfiguracyjne z serwera Netii - trzeba to wyłączyć.

1
  • #3 27 Sie 2014 22:06
    ajvens
    Poziom 15  

Tak, jak było napisane wyżej pobierasz super user soft z neta i wygrywasz. :-) inaczej router będzie cały czas pobierał dane klienta.

2