Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 4 .6 16v - Zgaśnięcie samochodu, świecący Check engine

19 Sty 2014 10:22 6495 8
  • Poziom 7  
    Witam,
    ostatnio zgasł mi samochód gdy już prawie zahamowałem na światłach. Nie udało się go ponownie uruchomić. Na drugi dzień odpalił normalnie i tak już działa do tej pory. Pojechałem od razu do znajomego elektryka. Błędy na komputerze to błąd katalizatora i 16885 - sygnał niezrozumiały z czujnika prędkości G22 ze skrzyni biegów (check engine z tego powodu świecił sie od dawna). Objaw jeszcze taki, że nie można było się połączyć vagiem, udało się tylko kts'em.
    Poczytałem trochę, i czy możliwe jest, że powodem zgaśnięcia silnika jest uszkodzony przekaźnik nr 12 (109)? I on jest odpowiedzialny, że nie można się vagiem połączyć, bo brak zasilania?

A teraz drugi problem czyli świecący się check engine. Wyświetla błąd 16855 - sygnał niezrozumiały. Podmieniony został impulsator z jakiejś starej skrzyni, ale dalej jest to samo (może oba są uszkodzone, ale to chyba mało prawdopodobne...). Prędkościomierz mi działa, po podłączeniu do komputera, komputer też wskazuje prędkość jazdy. Radio nie jest oryginalne, ale na czas prób zostało całkowicie odpięte... gdzie szukać dalej? Na co zwrócić uwagę?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Nikt nic nie podpowie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Witam, odkopuję bo sprawa nie załatwiona. Ze spraw zrobionych by pozbyć się check'a:
    - wypięte radio
    - sprawdzony przekaźnik 409 (tyka) i załącza pompę
    - luty na liczniku sprawdzone
    - włożony z innej skrzyni czujnik prędkości

Do zrobienia:
    - sprawdzenie sygnałów na zegary i z zegarów na komputer

Dziwne:
    Dziś zajechałem na stację benzynową z palącym się check engine. Zatankowałem tak, że wskazówka była lekko poza połową na wskaźniku. Odpaliłem, przejechałem trochę - check zniknął... Dodam tylko, że zazwyczaj tankuję niecałe pół zbiornika benzyny, bo jeżdżę na gazie a pb na co dzień potrzeba tyle co na rozgrzanie. Błąd na komputerze nie wskazuje na nic z paliwem, ale czy wskazanie czujnika paliwa może mieć wpływ na zapalający się check? Może to być jakoś powiązane?
  • Poziom 2  
    Co do gaśnięcia samochodu, to miałem u siebie w golfie ten sam problem. 1.6 16v 01r. AUS 105km. Po podłączeniu pod kompa za każdym razem pokazywał inny błąd... Problemem okazał się zawór EGR... Jakie masz oznaczenie silnika?
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedź. Co do silnika to z tego co pamiętam to AKL.
    A co do paliwa, wskazówka na liczniku lekko poniżej połowy - zapalił się check. Już myślałem, że ma to związek. Zatankowałem prawie do pełna - check nie zniknął. Także to chyba był zbieg okoliczności...
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 7  
    Przekaźnik 109 wiem... u mnie jest 409, sprawdzony, działa. Przewód z licznika do ecu. Na podpiętym komputerze podczas jazdy wskazuje prędkość. I na liczniku i na kompie także raczej jest ok...
  • Poziom 2  
    Zdejmij podszybie, tylko ostrożnie żeby Ci nie pękło. I zobacz styki na kostkach od komputera... Dosyć częsta przypadłość w golfach, a mało kto o tym pamięta...
  • Poziom 7  
    Podszybie ściągane wcześniej. Kostki oczyszczone preparatem do złączy elektrycznych... nic to nie dało

Przypadłość z dzisiaj:

jak opisywałem wcześniej, check raz zgasł po tankowaniu. Wskazówka wtedy była dokładnie jedną kreskę poza połową. Zapalił się ponownie, jak wskazówka minęła połowę. Wtedy myślałem, że to może mieć związek z czujnikiem poziomu paliwa... Zatankowałem ponownie tak 3/4 baku, jednak check nie zniknął. Sądziłem, że wcześniejsze tankowanie i zniknięcie kontrolki było czystym przypadkiem. Jednak dziś, gdy z tego 3/4 baku zrobiło się jedna kreska powyżej połowy na liczniku... check zniknął...
    Nie mam pojęcia czy to przypadek, czy rzeczywiście jakaś zależność. Jeśli to jednak przypadek, to chyba oznaczałoby jakieś rozłączanie na stykach, że raz check jest, a później go nie ma kilka dni...
    VW Golf 4 .6 16v - Zgaśnięcie samochodu, świecący Check engine