Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volkswagen Golf 3 CL 1.4 1994r - chrobotanie podczas jazdy w skrzyni na 3 biegu

iwo32534 19 Jan 2014 10:49 3987 21
    iwo32534
    Level 10  
    Witam koledzy,
    Jak w temacie to mam problem ze skrzynia a mianowicie że na początku na trójce tylko "buczało" a wczoraj zaczęło trzeszczeć,strzelać-nie wiem jak to sprecyzować :| i mam pytanie czy muszę całą skrzynię wymienić(na chwilę obecną to dla mnie spory wydatek) czy wystarczy coś w niej naprawić-tylko co?? Interesuje mnie również koszt jak używanej skrzyni tak i wymiany części o ile się da.Bardzo proszę o szybką odpwiedź bo jestem załamany-auto mam dopiero 2 tygodnie.
    P.S
    Czy mogę jeszcze nim dojeżdżać do pracy(7km ) w takim stanie jaki jest czy lepiej nie ryzykować??
    Za wszelką pomoc z góry dziękuję :D
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Uwierz, taniej kupisz używaną sprawną skrzynię biegów, niż tą naprawisz. Jazda w tym stanie to loteria - gdzieś pojedziesz i wrócisz na holu.
    iwo32534
    Level 10  
    A wogóle w jakiej cenie takowa skrzynia jest??dodam że mieszam przy granicy z Czechami więc może być drogo :cry:
    iwo32534
    Level 10  
    ok,dzięki za pomoc jak tylko naprawię to dam znać....
    iwo32534
    Level 10  
    Powiedzcie mi bo czytałem na różnych stronach o oleju i w sumie to mówili że olej w skrzyni biegów można dać obojętnie jaki bo to tylko do smarowania przekładni ma być więc pytam się was czy jak wleję olej silnikowy 15w40 to czy będzie ok i nic się nie stanie-skoro to tylko do smarowania:-) dzięki za odpowiedzi,pozdrawiam
    kwok
    Level 39  
    Skrzynia biegów to nie silnik więc olej ma być przekładniowy a nie silnikowy.
    Nie polecam oleju mineralnego bo na mrozie jest diabelnie gęsty i ciężko biegi zmieniać. Poszukaj jakiegoś syntetyka a jeśli nie masz kasy to możesz się poratować olejem do skrzyń automatycznych.
    iwo32534
    Level 10  
    Dzięki kolego za odpowiedź,kupię ten do automatów bo sie wypłukałem z kasy w tym miesiącu i pech chciał że jak miałem kasę to wszystko było ok a teraz jak bieda to zawsze coś wyskoczy :cry: a jaki polecasz do automatu nie drogi??
    iwo32534
    Level 10  
    Problem chrobotania rozwiązany,okazało się że nie było ani grama oleju w skrzyni,jest nalany nowy całe 2l i tu jest pytanie ile tam wchodzi ponieważ różnie piszecie na forach a gość w sklepie powiedział że rzekomo 1,7l w katalogu pisało,tylko że po wlaniu tych 2l nie wylewało mi się przez ten otwór a na forach pisze że wlewać aż zacznie się wylewać i co mam teraz zrobić??
    Kolejne pytanie dotyczy śruby którą odkręciłem aby sprawdzić poziom oleju,która się potem okazała nie być właściwą śrubą-po jej odkręceniu i przykręceniu jak chciałem wyjechać z garażu to pierwszy i drugi bieg zaczęły mi ciężko wchodzić a przed odkręceniem jej i nawet jak nie było oleju to wchodziły normalnie :-/ proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu jak najszybciej.Dołączam zdjęcie owej śruby,bo do wlewu i wylewu mam z boku skrzyni a ta była z przodu

Link
    Link
    kwok
    Level 39  
    Jeśli to skrzynia z wybierakiem z dołu to wejdzie ponad 3l oleju.
    Może mylę skrzynie ale korki były na obudowie kosza tzn tam gdzie wychodzą półosie (wlewowy po lewej stronie na wysokości półosi) na imbus 17.
    iwo32534
    Level 10  
    jak ściągnę koło to te śruby na imbus 17 są tak że wlewowy jest nad osią lekko z prawej jej str a spustowy jest poniżej osi leciutko z lewej jej str jutro zrobię zdjęcie to wstawię tutaj dla lepszej analizy :-) no chyba że już teraz potrafisz coś poradzić :-) a od czego ta śrubka co na zdjęciu?? to jest czterobiegowa skrzynia+wsteczny
    carrot
    Moderator of Cars
    Odkręciłeś sobie oś widełek wstecznego biegu, jak nie wpadły do środka i wsteczny działa to leć do kościoła i daj na tacę :D
    To nie jest tak, że olej do skrzyni jest bez znaczenia jaki, byle był i tłusty, synchronizatory mają swoje pasowanie i na oleju innej gęstości nie będą działać poprawnie, ta skrzynia ma działać na 75W90, na ATF-ie biegi mogą zgrzytać
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    "Ruskie" na ten przykład do swoich skrzyń biegów zalecali olej itakiej samej klasy jak do silnika- mowa o Samarze. Prawie to samo co Golf. Wniosek? Nie lać zwykłego gęstego Hipolu jak do traktorów. Do manualnej przekładni jakichs nadzwyczajnych wymagań nie ma.
    iwo32534
    Level 10  
    carrot no ale wsteczny działa idealnie więc obejdzie się bez kościoła :-P olej wlałem taki jak na zdjęciach,więc ile jeszcze trzeba dolać i co zrobić z tą jedynką i dwójką bo tak jak pisałem przed odkręceniem tej śrubki było ok ja się nie znam ale myślę że to przez nią się stało skoro wcześniej było ok
    Link
    Link
    iwo32534
    Level 10  
    Tak jak obiecałem są też zdjęcia
    Volkswagen Golf 3 CL 1.4 1994r - chrobotanie podczas jazdy w skrzyni na 3 biegu [/img]
    tą mokrą osłoną się nie przejmujcie bo olej mi się troszkę na nią wylał jak wlewałem do skrzyni :-) tak więc jeśli ma toś jeszcze jakiś pomysł dlaczego te biegi tak ciężko wchodzą to proszę pisać :-)
    iwo32534
    Level 10  
    Dzięki kwok,być może trzeba coś wyregulować jakąś linkę od tych biegów czy coś tylko gdzie to jest,sam już nie wiem co z tym zrobić :|
    biopex
    Level 2  
    witam kolege
    Jeżeli odkręciłeś tą śrubę z przodu skrzyni to na sto procent widełki i wodzik wstecznego biegu nie są na swoim miejscu i dłatego biegi ciężko wchodzą pozostaje ci tylko wyjąc skrzynie i założyc to poprawnie nie da się to zrobic bez rozebrania skrzyni.Nie próbuj z tym jezdzić bo się zle skonczy.
    powodzenia
    iwo32534
    Level 10  
    biopex wrote:
    witam kolege
    Jeżeli odkręciłeś tą śrubę z przodu skrzyni to na sto procent widełki i wodzik wstecznego biegu nie są na swoim miejscu i dłatego biegi ciężko wchodzą pozostaje ci tylko wyjąc skrzynie i założyc to poprawnie nie da się to zrobic bez rozebrania skrzyni.Nie próbuj z tym jezdzić bo się zle skonczy.
    powodzenia

Dzięki biopex w końcu coś konkretnego :-) jak tylko mój mechanik znajdzie chwilę to się tym zajmie.Jestem w szoku bo nie myślałem że skoro wsteczny oraz trójka i czwórka wchodzą dobrze to że ma to coś związek z 1 i 2 biegiem :-)